Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Svjetsko prvenstvo Žatec 2010

Go down 
+12
Bruna
hazakoal
Bozena
petra
Suntya
visnja
Ida
petrač
Mirela
Anaaa
Darja
Sara
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AuthorMessage
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6384
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 8 Empty9/7/2010, 17:49

Tanja wrote:
Apsolutno je točno sve što si rekla! Ali onda tendencija k tome da se "kažnjava" nabrijavanje psa, odmaranje i davanje vode još dodatno otežava situaciju, zar ne scratch ? To mene živcira... bounce

Je, to je grozno. Znam da kad sam nakon par minuta išla Gunni davati vodu, Resi je samo onako odmahivala glavom i kolutala očima. Nije joj se svidjelo ali to je njen problem. Srećom, stvarno, kao što Ana kaže, većina sudaca zbilja nema s time problema.

Meni je najgore bilo kad mi je rekla onu rečenicu s kojom sam bila zgrožena no možda se nakon smrti onog malinojca nešto pomaklo i u njenoj glavi. Vrijeme će pokazati Suspect

I kod nabrijavanja gdje sam je stavila među noge i primila za šiju što je inače nabrijava, nije bila zadovoljna jer kao - dominacija je... al davanje je vode smeta, to je ok lol!

Ana wrote:
Npr. pucanj se provjeravao u vježbi sjedi u hodu u trenutku kada se vodič okrenuo prema psu. Ako bi pas nakon pucnja promijenio poziciju ali ostao još uvijek na mjestu ok, samo bi skinuli bodove (nisam 100% sigurna da li bi mu još jednom provjeravali osjetljivost na pucanj). No ako bi pas krenuo prema vodiču bio bi dikvalificiran.

Odluka sudaca bila je da ako pas pokaže bilo što na pucnju, da će se pucanj ponoviti i potom ako pas opet pokaže isto, da će se diskvalificirati.
To je bezveze i vrlo diskutabilno kao što Ana kaže i upravo se taj bezveze razlog pokazao bezveznim kod jednog nizozemskog para gdje se malinojac ustao jer je mislio da ide opoziv. Naime, taj pas se uopće ne boji pucnja, a čovjek se nije snašao i rekao psu da npr. legne.
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5729
Registration date : 2009-03-21

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 8 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 8 Empty9/7/2010, 18:09

Ja znam da većina sudaca nema s time problema, ali Resi je sa svojim nebuloznim idejama već uspjela utjecati na dva Svjetska prvenstva. I na ovo i na ono prošle godine kad je u beskraj maltretirala glavnog suca oko nabrijavanja i dodirivanja pasa, davanja vode, bilo kakve riječi pohvale kad dođeš do psa, samo dođi i marš natrag na put... Bila sam već na tri ispita na kojima su suci počeli usvajati te neke njene ideje. Znači da je ipak već ostavila neki negativni trag, zar ne?

Mene zapravo te sitne mušice kojima nas suci iz godine u godinu iznenađuju uopće ne smetaju, ako imaš dobro istreniranog psa i sposoban si se fokusirati, ionako se možeš taj tren svemu prilagoditi. Ali to s kažnjavanjem davanja vode, odmora i pružanja podrške psu u vidu nabrijavanja kad vidiš da je na izmaku snaga... samo ću citirati Boženu - uloga mog psa je da traži, a moja uloga da se brinem za svog psa.
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
 
Svjetsko prvenstvo Žatec 2010
Back to top 
Page 8 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» 2. FCI Svjetsko timsko prvenstvo, travanj, 2010., Njemačka
» IRO Svjetsko prvenstvo 2012, Ukraina
» Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija
» Svjetsko prvenstvo 2012.
» Uvijeti za ulazak u reprezentaciju i praćenje poretka

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Novosti :: Ispiti-
Jump to: