Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 CHARLIE

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5759
Registration date : 2009-03-21

CHARLIE Empty
PostSubject: CHARLIE   CHARLIE Empty25/9/2010, 20:38

Dogodilo se ono što, unatoč tome što su svi tako govorili, ja ipak ni jednom nisam pomislila – Charlie nije čistokrvni border. Jučer su iz Engleske došli DNA nalazi koji potvrđuju da nije u nikakvoj vezi s psom za kojeg je rečeno da mu je otac.

Što me dovodi u neugodnu situaciju, a to je da Charliju moram naći novog vlasnika. Na žalost, ne mogu ga zadržati jer nemam niti dovoljno financija niti dovoljno vremena za bavljenje s 5 pasa, a u nekoj budućnosti želim ponovo (pokušati) nabaviti čistokrvnog psa za rad.

Charlie je drag, šarmantan i izuzetno druželjubiv mladi pas. Po mom mišljenju pogodan je pratioc za apsolutno bilo koga, od osoba koje se žele baviti kinološkim sportovima, obitelji s djecom pa sve do umirovljenika. Zašto? Zato jer apsolutno bezgranično obožava sve ljude i sve pse na ovome svijetu, s klincima je nježan i pažljiv, lijepo sluša, užasno se voli maziti, a u životu mu je posve dovoljno i da mu samo bacate lopticu.

Što se tiče školovanja – Charlie ima izrađene osnove poslušnosti (sjedi, lezi, stoj, čekaj, hodanje uz nogu, donošenje), osnove agilityja (pozicija ''2 on 2 off'', skretanja, lijevo-desno, tuneli, povezivanje prepreka (štapovi na podu), lijepo reagira i prati), osnove traženja nestalih osoba (motivacija, dobra igra i oblajavanje), ne boji se pucnjeva i buke, odlično pliva i aportira stvari iz vode, voli loviti frisbee, donosi ga brzo, a kad mu ga uspijem dobro baciti lijepo ga ulovi u zraku. Malo smo trenirali i rad s ovcama i pokazao je dobar nagon. Motiviran je za rad na bilo što – hranu, igračku, lopticu… Metalne stvari obožava, ključevi, lanci i žlice su mu jedne od najdražih igračaka.

Sad je star 9 mjeseci. Uredno je cijepljen. Osim viroze, nije do sada pokazivao nikakve znakove bolesti. Sa 6 mjeseci su mu pregledani kukovi i bili su super. Nije alergičan ni na što, ima odličnu probavu, voli jesti apsolutno sve.

Ne znam što više da kažem… Sanja i Darja su ga čuvale, one vam mogu potvrditi da nije problematičan, da lijepo sluša i da se lako prilagođava. Ako ga netko želi uzeti i samo na probu, slobodno. Uz njega ćete dobiti svu njegovu opremu – ogrlicu, lajnu, zdjelicu, igračke i boks.

Zainteresirani mi se mogu javiti na mail tanja.janes@gmail.com ili mob. 098 179-1798.

Charlie na spasiocima https://www.youtube.com/watch?v=seN9ZCCQ7cY
Charlie na ovcama https://www.youtube.com/user/mawlch#p/u/5/MCiSBuH-W2g

CHARLIE Charlie-foto_1324593_17388104_17759551

CHARLIE Charlie-foto_1324593_17388104_17759552

CHARLIE Charlie-foto_1324593_17388104_18164854

CHARLIE Charlie-foto_1324593_17388104_18164856

CHARLIE Charlie-foto_1324593_17388104_18164857

CHARLIE Charlie-foto_1324593_17388104_18164859
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5936
Registration date : 2009-03-11

CHARLIE Empty
PostSubject: Re: CHARLIE   CHARLIE Empty26/9/2010, 14:12

A steta Tanjic... ja cu prosljedit pricu o Charliu i javim ti ako sta iskrsne..

Book Wink
Back to top Go down
 
CHARLIE
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Off topic :: Svaštara-
Jump to: