Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Cijepljenje protiv piroplazmoze

Go down 
+2
Sara
Zvonko
6 posters
AuthorMessage
Zvonko
Ja bi bio Spasioc



Number of posts : 2
Points : 4931
Registration date : 2010-10-01

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty1/10/2010, 22:41

Dr. Pezo želi desetak spasilačkih pasa besplatno cijepiti protiv piroplazmoze.
Ponuda vrijedi do utorka, srijede.
Za kontakt možete se javiti na moj mob 0916348606.
Back to top Go down
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5908
Registration date : 2009-03-10

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty2/10/2010, 21:50

Zvonko, ajd napiši pliz par riječi o tom cjepivu. To je nešto novo na tržištu?
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5814
Registration date : 2009-03-10

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty3/10/2010, 00:46

Sara wrote:
Zvonko, ajd napiši pliz par riječi o tom cjepivu. To je nešto novo na tržištu?

Vjerujem da se radi o Pirodogu. Cijepivo je već neko vrijeme na tržištu. Ja sam cijepila Bixa s tim prošle godine.
Prvo se psa cijepi 2x (ili 3x, hm...) u kraćem razmaku i nakon toga se nadocijepljuje 1x godišnje u slučaju 'običnih' kućnih ljubimaca, a svakih 6mj kod pasa koji spadaju u rizičniju skupinu kao npr.naši psi (tako je meni Saša savjetovao).
Cijepivo nije 100%-na zaštita, ništa nije, ali jako je dobro (navodno), i Bix je kod Ljolje bio jedini primjerak od njih...20/30/40 ne znam više brojku...koji je uz cijepivo dobio piroplazmozu Sad Dakle, da, Bix se i uz to zarazio.

Pirodog pomaže da pas ne dobije piroplazmozu ili u gorem slučaju ju dobije samo bude u puno blažem obliku koji ne zahtjeva imizol.

Nakon što je Bix dobio piroplazmozu sam ja odustala od nadocjepljivanja, ali ne znam da li sam trebala. Jedan profesor s vet fakulteta koji je sa zavoda za parazitologiju mi je rekao da on smatra da bi bez obzira što je dobio piro uz pirodog trebala nastaviti s tim cijpljenjem i da mi to može samo pomoći i taj vet je bio skroz za to da se psi cijepe time.

Ne znam što bi još napisala.
Mislim da inace košta nekih 300kn (ili tu negdje) za jedno cijepljenje.
Back to top Go down
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5804
Registration date : 2009-03-10

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty3/10/2010, 12:27

to ti je petra Marinculić vjerojatno rekao, a on je lud, školovao se i u vani i svašta još, tak da...
ja sam se dogovorila i idem sutra s Brynn... inače mi je financijski bio bed, ali ovakvu priliku neću propustiti, nema baš toliko nuspojava da se ne bi isplatilo... p.s. Petra, Bix je imao recidiv, ne vjerujem da bi dobio piro s cjepivom da ju nije već imao.
Back to top Go down
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5814
Registration date : 2009-03-10

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty3/10/2010, 12:58

Brynn wrote:
... p.s. Petra, Bix je imao recidiv, ne vjerujem da bi dobio piro s cjepivom da ju nije već imao.

...to možemo samo pretpostavljati...

Da, Marinculić.

Nina, kako funkcionira to kod Peze...'časti' nas sa samo jednim cijepivom ili sa cijelim jednim 'tretmanom' dakle ona početna 2-3x cijepljena koji su u kratkom roku?
Budem sutra porazgovarala s Ljoljom pa ću onda donijeti odluku i prijaviti se za ovo kod Peze (ako bude još moguće).

Back to top Go down
Zvonko
Ja bi bio Spasioc



Number of posts : 2
Points : 4931
Registration date : 2010-10-01

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty3/10/2010, 14:52

Back to top Go down
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5804
Registration date : 2009-03-10

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty3/10/2010, 17:41

sutra ću otići tamo i vidjeti pa ti javim
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6384
Registration date : 2009-03-10

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty4/10/2010, 18:08

Nakon svih svojih iskustava i činjenice da svi naši psi idu puno po vani gdje toga ima kao pljeve (osobito Bavarska, Austrija i Slovenija gdje smo najviše) i posvuda se zavlače (tu smo u negativnoj prednosti pred agilitašima), svima bih savjetovala da pse cijepe i protiv borelioze. Cjepivo se zove Merylim i na njemačkom tržištu je prisutno više od 25 godina.

Naši psi su spasilački, a borelioza može ostaviti trajne posljedice koje mogu biti posve limitirajuće za naše pse (šepanje nakon svakog jakog napora ili druga nepopravljiva oštećenja organizma).

Krpelje trenutno smatram našom najvećom opasnošću nakon fizičkih povreda i tu se trebamo maksimalno zaštiti.

Primijećeno je da kod nas ima sve više slučajeva borelioze i mislim da na žalost nije daleko trenutak kad ćemo je imati jednako kao i piro.

A došlo nam je i treće veselje: anaplazmoza.

Tak da...
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5804
Registration date : 2009-03-10

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty5/10/2010, 00:43

ovako, ja bila danas i cijepila bib, besplatno je i docjepljivanje za mjesec dana tako da petra, sutra put pod noge.
Back to top Go down
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5814
Registration date : 2009-03-10

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty5/10/2010, 11:19

Brynn wrote:
ovako, ja bila danas i cijepila bib, besplatno je i docjepljivanje za mjesec dana tako da petra, sutra put pod noge.

Da li je danas zadnji dan kad možemo doći? Danas nikako ne stignem jer odmah nakon posla imam snimanje s Ponošem...Da li se sutra može ići?
Nina, tebe je Zvonko najavio ili si došla na 'Dobar dan, ja sam spasioc cherry '?
Back to top Go down
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5804
Registration date : 2009-03-10

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty5/10/2010, 16:53

ja ti to u biti ne znam
pošalji zvonku poruku
ja sam se javila zvonku i ne znam jel on mene najavio ili nije, ali došla jesam na "dobar dan, ja sam spasioc". samo mi je rekao da rade od 9 do 19.
poruku zvonku najbolje.
Back to top Go down
Bruna
Newbie Spasioc
Bruna


Number of posts : 33
Points : 5531
Registration date : 2009-03-12

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty15/11/2010, 00:54

Ej ja nisam bas cesto na forumu i jako je dugo proslo od ovog posta!! Al ne mogu ga ignorirat bounce
To cjepivo je totalno bez veze iz tog razloga sto babezije pa ni cjepivo ne stvara dobru imunost! I do dana danasnjeg ne mogu proizvesti cjepivo koje ima dobra imunogena svojstva. Tako da je meni to nesto tipa uzimanja novaca bez veze.
O tome sam pricala jednom prilikom sa profesorima na fakultetu i nekim veterinarima. Pa eto da vam prenesem...
Back to top Go down
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5814
Registration date : 2009-03-10

Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty15/11/2010, 13:44

Bruna wrote:
Ej ja nisam bas cesto na forumu i jako je dugo proslo od ovog posta!! Al ne mogu ga ignorirat bounce
To cjepivo je totalno bez veze iz tog razloga sto babezije pa ni cjepivo ne stvara dobru imunost! I do dana danasnjeg ne mogu proizvesti cjepivo koje ima dobra imunogena svojstva. Tako da je meni to nesto tipa uzimanja novaca bez veze.
O tome sam pricala jednom prilikom sa profesorima na fakultetu i nekim veterinarima. Pa eto da vam prenesem...

Prof Marinculić s vet faksa koji je navodno jako dobar imao je samo riječi hvale za to cijepivo. Ja sam osobno razgovarala s njim i on nije imao nikakve koristi da me uvjeri da je to dobro, a u biti nije. I kad sam rekla da sam odustala od toga mi je savjetovao da ipak ne odustanem i da cijepim psa Question Question
Back to top Go down
Sponsored content





Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty
PostSubject: Re: Cijepljenje protiv piroplazmoze   Cijepljenje protiv piroplazmoze Empty

Back to top Go down
 
Cijepljenje protiv piroplazmoze
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Spasilački psi :: Zdravlje-
Jump to: