Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Koja je hrana super?

Go down 
+6
tihana
Brynn
Trči s vukovima
Ida
Mirela
elena
10 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6414
Registration date : 2009-03-10

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty20/3/2009, 18:45

razumijem te u potpunosti...

čekaj da vidiš ako ikad odeš među profesore - ja npr. imam profesionalnu deformaciju da moram odmah ispraviti kad vidim da netko griješi što dobro znaju svi koji kod mene treniraju, he-he Cool
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5943
Registration date : 2009-03-11

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty23/3/2009, 11:02

ma ne moraš se toliko zamarati omjerima...
samo imaj na umu da je pas svežder koji naginje mesožderstvu, znači pomalo svega, malo više proteina i problem riješen Smile nije to neka viša znanost, promatraj psa (dlaku,stolicu, mišićnu masu,...) i pas će ti sam reći šta mu paše,a šta ne...relax Smile za razliku od mačaka, koji su obligatni mesožedri, psi mogu poprilično od svega imati koristi i dosta toga sami sintetizirati.

za ove koji imaju kolerične pse, i kojima probava pati uslijed samog stresa, mogu reći, iz svojeg iskustva, da starenje ima svoje koristi jer se psi "smire" i automatski ima manje proljeva i manje gube na težini.
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6414
Registration date : 2009-03-10

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty23/3/2009, 12:11

Bozena wrote:
ma ne moraš se toliko zamarati omjerima...
samo imaj na umu da je pas svežder koji naginje mesožderstvu, znači pomalo svega, malo više proteina i problem riješen Smile nije to neka viša znanost, promatraj psa (dlaku,stolicu, mišićnu masu,...) i pas će ti sam reći šta mu paše,a šta ne...relax Smile za razliku od mačaka, koji su obligatni mesožedri, psi mogu poprilično od svega imati koristi i dosta toga sami sintetizirati.

za ove koji imaju kolerične pse, i kojima probava pati uslijed samog stresa, mogu reći, iz svojeg iskustva, da starenje ima svoje koristi jer se psi "smire" i automatski ima manje proljeva i manje gube na težini.

potpisujem ovo u potpunosti
ne zamaram se omjerima jer vidim koliko je bolje od kada tako jede, to je ipak najbolji pokazatelj cheers
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5943
Registration date : 2009-03-11

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty23/3/2009, 14:27

sorry Mirela, nisam mislila tebi reći "ne zamaraj se" već sam išla na jedan Elenin post odgovorit, ali nisam vidila da se iza njenog nalazi još 10-postova Embarassed
tako to ide sa nama nepismenim forumašima Very Happy
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6414
Registration date : 2009-03-10

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty23/3/2009, 15:51

Bozena wrote:
sorry Mirela, nisam mislila tebi reći "ne zamaraj se" već sam išla na jedan Elenin post odgovorit, ali nisam vidila da se iza njenog nalazi još 10-postova Embarassed
tako to ide sa nama nepismenim forumašima Very Happy

ma skužila sam ja da si ti Eleni odgovarala... samo sam se našla u istinitosti te tvrdnje pa odgovorih flower
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
hazakoal
Dođi da te čiko spasi
hazakoal


Number of posts : 346
Age : 41
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5879
Registration date : 2009-03-25

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty27/3/2009, 02:37

Moji su psi uglavnom na dehidratu. Tu i tamo kuham, ali to se u zadnje vrijeme prilično "razrijedilo".
Dehidrat: do pretproslog mjeseca NutroChoice (lamb&rice), ali kako je jedini uvoznik prestao uvoziti morali smo naći nesto drugo. Sad je na meniu Royal Canin (maxi adult).

Sto se tice kuhanja:
povrće: pretežno mrkva rendeer
iznutrice: srca, jetra, pluća (samo u kombinaciji s nečim drugim), jezici, grkljani
meso peradi, govedina, rijetko riba
osim peradi i govedine ja nekad dajem psima i svinjetinu (ova srca, jetra, grkljane,...)

uz tjesteninu i rižu nekad dajem i palentu (žgance), ali sam sad procitao na onom Mirelinom popisu loših stvari i kukuruz, pa se pitam spada li tu i ovako obrađeno kukuruzno brašno

katkad ubacim obrok tipa:
obrok svježeg sira i sirovo jaje ili
cornflakes (onaj nezaslađeni) - opet kukuruz Question Exclamation i jogurt
i takve slicne kombinacije

I uz sve ovo, probava je ok, stolica ok dlaka dobra, jedino ima nesto viška kila... pitam se di je to vidio... geek
Back to top Go down
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5936
Registration date : 2009-03-11

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty30/3/2009, 10:14

Canizyme

Intestinalni regulator za pse s enzimima gušterače.

Gastro-intestinalna pomoć za pse.

Sastav:Probavni enzimi,probiotici i B vitamini .
Pomoć psima u razdoblju slabosti probavnog sustava. Canizyme se preporučuje kao pomoć gastro - intestinalnom sustavu tijekom tegoba kao što su : neprobavljena hrana i sluz u stolici, nadutost, abdominalni grčevi, konstipacija i dijareja, nedostatak apetita i smanjena vitalnost.Način uporabe
Nakon dehelmintizacije 4 tjedna svakodnevno,nakon antibiotske terapije ili operacije 4 tjedna svakodnevno, tijekom stresnih razdoblja ( trening,trudnoća, promjena hrane) 4 tjedna svakodnevno

Poremećaj rada gušterače: doživotna nadopuna prehrani.

Doziranje:
Psi do 5 kg - pola kavene žličice
5 – 10 kg – 1 kavena žličica
10 – 15 kg – 1,5 kavena žličica
15 – 20 kg – 2 kavene žličice
iznad 20 kg – 2,5 kavene žličice

Upute: umiješajte odgovarajuću količinu u svaki namočeni obrok (konzervirane i suhe hrane), po
mogućnosti ostavite da odstoji 5-10 min prije hranjenja.

Čuvati na temp. od 4-8 stupnjeva nakon otvaranja


Evo mogu reći da Remu to dajem već tjedan dana, on to obozava a stolica mu je super, sad jeli to razlog ne znam točno, ali sigurno je pomoglo... pa kome treba evo Very Happy Košta 139kn u pet centru.
Back to top Go down
Lacey
Newbie Spasioc
Lacey


Number of posts : 26
Age : 42
Lokacija : Novo mesto-Šentjernej
Points : 5547
Registration date : 2009-03-13

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty31/3/2009, 10:33

hojla:)

Ako mozem i ja malo napisati hehe.. ja sam vec diplomirala sta se tice prehrane pasaaaa..jer jih imam vise pa onda prije primjecujem neke stvari nego prije kad sam imala samo jednog:)
Svoje pse hranim s Eaglepack briketima (koje narucim preko interneta) a povremeno i sa Barfom. Ali kad ste vec spomenuli i moji su mrsavili, pa onda ne hranim svaki dan pa i uzme mi mnogo vremena da sve pripremim. I sta mi je jos vazno. svojim psima svakodnevno dajem naravne proizvode u hranu koje se naravno moze davati i to od Dorwest herbsa koji se s tim bave vec 60 godina. Pa i to narucujem prek interneta:)
tako imam kod kuce (Garlic and fenugreek, Keepers Mix, Cod liver oil ... pa dajem ovisi o psu i potrebama)
I naravno vidim i rezultate. Pogotovo na 11 godina staroj zlatnoj retriverki koja ima vec od 4 godina spondilozu, pa jos danas lovi loptice:))
Pa vidjet čete na izpitima i Lacey kakvu dlaku ima.)
Evo samo toliko da vam dam jos malo ideja o prehrani i dodacima:)

A da ne spominjem da imam za pse i naravno za sebe bioenergeticara....Ahhh..vracam se prirodi:)
Back to top Go down
http://www.pes.si
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6414
Registration date : 2009-03-10

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty31/3/2009, 15:41

Ida hvala.

Jana, hvala i tebi, definitivno ću si pogledati ovo što si spomenula - zvuči mi jako interesantno. Mogu znati koliko te koštaju ovi Eaglepack briketi?
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5936
Registration date : 2009-03-11

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty31/3/2009, 21:15

Nema na cemu. I hvala svima ostalima koji su se javili na ovu temu Very Happy
Back to top Go down
Lacey
Newbie Spasioc
Lacey


Number of posts : 26
Age : 42
Lokacija : Novo mesto-Šentjernej
Points : 5547
Registration date : 2009-03-13

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty31/3/2009, 22:18

Hvala vama da me pustite tu , ipak je forum Kossp Very Happy

Da Eaglepack brikete uzimam izkljucivo ( Eaglepack Holistic select) jer ostale neholisticne nisu tako kvalitetne pa i jeftinije su i ispod nivoja dobre hrane za mene:) Pa i za toliko pasa si ne mogu priustiti neki Orijen, Taste of the Wild ili nesto slicno jer bih bankrotirala:)

Za 15 kg holistic chicken dam oko 50 evra. A to zato jer imam zlatnu karticu(spasilacki izpiti...), inace platis vise.
Evo..http://www.eaglepack.si/katalog/hrana_za_pse/briketirana_hrana/hs_chicken_meal_rice_formula_24_15.html
Back to top Go down
http://www.pes.si
Lacey
Newbie Spasioc
Lacey


Number of posts : 26
Age : 42
Lokacija : Novo mesto-Šentjernej
Points : 5547
Registration date : 2009-03-13

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty31/3/2009, 23:27

ups:) 53,87e
Back to top Go down
http://www.pes.si
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6414
Registration date : 2009-03-10

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty1/4/2009, 00:48

Ma nije forum zamišljen samo da kosspovci rade nego i svi ostali su dobrodosli :-)

hvala za info, ne čini mi se puno para Very Happy
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6054
Registration date : 2009-03-10

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty1/4/2009, 11:01

Naravno da su svi dobrodosli! cheers
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6414
Registration date : 2009-03-10

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty25/4/2009, 17:41

Našla sam na netu jedan recept koji je inače super za dohranu štenaca. Napisao ga je onaj čovjek koji se bavi proizvodnjom BARF-a, a nekako za njega mislim da se dosta kuži u prehranu.

Kaže da je inače banana najbolje voće za psa, a što se tiče mlijeka u prahu da mora baš biti u ovoj dozi. Ako se to prekorači, dolazi proljev jer svi dobro znamo da psi baš i nisu za mlijeko (osim svježe kozje).

Recept:

12,5 dkg mlijeka u prahu
2 banane
1 vel. žlica meda
1 litra mlake vode (mora biti mlaka)
banane zmiksati i sve dobro promiješati
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5936
Registration date : 2009-03-11

Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty14/9/2010, 23:32

Zna li itko ima li kod nas za kupi Taste of the wild konzervice? scratch
Back to top Go down
Sponsored content





Koja je hrana super? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koja je hrana super?   Koja je hrana super? - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Koja je hrana super?
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Arden Grange, engleska hrana

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Spasilački psi :: Zdravlje-
Jump to: