Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Hrvatski ovcar

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6413
Registration date : 2009-03-10

Hrvatski ovcar Empty
PostSubject: Hrvatski ovcar   Hrvatski ovcar Empty6/3/2012, 17:42

Baš mi je bilo divno ovo čitati:

Pas zmaj: I Japanci su 'ludi' za čudesnim hrvatskim ovčarima

Katsumi Imamura, kinolog koji je hrvatskog ovčara prvi put vidio prije pet godina u Norveškoj najzaslužniji je što su ti psi postali predmet obožavanja u Japanu
Utorak, 06. 3. 2012. u 14:14, zadnja izmjena prije 1 sat i 22 minute Piše: Franjo Lepan



Hrvatski ovčari, najstarija naša autohtona pasmina, s kojom su Hrvati još u 7. stoljeću stigli na ove prostore, postali su predmet obožavanja u Japanu!



Za to je najzaslužniji Japanac Katsumi Imamura (51), kinolog koji je hrvatskog ovčara prvi put vidio prije pet godina na jednom natjecanju u Norveškoj. Podsjetio ga je tada hrvatski pas na davno izumrlu japansku pasminu, za koju se u Zemlji Izlazećeg Sunca vjerovalo da ljudima prenosi tajnu energiju...

- Kad sam ugledao Tanju Janeš i njenu kuju Mišku, hrvatsku ovčarku, na natjecanju iz agilitiya, odmah sam bio očaran energijom tog psa. Zaključio sam da moram imati takvog psa - rekao je Katsumi Imamura.

Agility je disciplina u kojoj pas mora u što bržem vremenu i sa što manje grešaka proći zadane prepreke, a hrvatski ovčari su u njoj među najuspješnijima na svijetu! I zato je Katsumi u Japan 2008. odveo jednog mužjaka, a dvije godine kasnije i ženku. Sada čeka njihovo leglo i traga za novim primjercima naše pasmine koji će put Dalekog istoka. Prošlog utorka je u Japan odveo i Ryua (Zmaja), kojeg mu je darovala prijateljica Tanja. Ona od djetinstva boluje od teške kronične bolesti, ulceroznoga kolitisa. Prije deset godina ostala je nepokretna, a upravo joj je njezina ovčarica Miška pomogla da ponovno prohoda.

No, nije samo Imamurina ljubav prema hrvatskim ovčarima zaslužna za odluku da i novi hrvatski psi krenu na put od deset tisuća kilometara. Imamura je otkrio novu, čudesnu ulogu koju će hrvatski ovčari imati u Japanu:

- Zemlja je nakon tsunamija i katastrofe u nuklearki Fukushima ušla u tešku krizu, zavladala je opća depresija. A vjerujte, Japanci odmah prepoznaju novu, zdravu energiju koju u sebi imaju hrvatski ovčari! Tu energiju želim u Japanu.

- O poštovanju koje za hrvatske ovčare iskazuju Japanci, svjedoči i njihov naziv za takve pse. Zovu ih fu-rin-ka-zan ili vjetar-šuma-vatra-planina. To borbeno pravilo generala Takede Shingena, znači: “Kreće se hitro poput vjetra, tih je poput šume, napada žestoko poput vatre, a nepobjediv je kao i planina!”


Link: http://www.24sata.hr/zanimljivosti/pas-zmaj-i-japanci-su-ludi-za-cudesnim-hrvatskim-ovcarima-256418
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5934
Registration date : 2009-03-10

Hrvatski ovcar Empty
PostSubject: Re: Hrvatski ovcar   Hrvatski ovcar Empty7/3/2012, 11:00

Super članak king

Nego nije mi promakao dio "tih je poput šume..." lol!
Kakve li su to šume u Japanu What a Face
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6413
Registration date : 2009-03-10

Hrvatski ovcar Empty
PostSubject: Re: Hrvatski ovcar   Hrvatski ovcar Empty7/3/2012, 11:13

Anaaa wrote:
Super članak king

Nego nije mi promakao dio "tih je poput šume..." lol!
Kakve li su to šume u Japanu What a Face

Da baš je to Petra H. iskomentirala na agy forumu, a ja se složila.
Tih moš' mislit'... ili su, kao što kažeš, neke čudne šume u Japanu affraid
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5942
Registration date : 2009-03-11

Hrvatski ovcar Empty
PostSubject: Re: Hrvatski ovcar   Hrvatski ovcar Empty7/3/2012, 17:50

Već dugo nije bio tako lijepi članaka na temu pasa u našim novinama. I energičan Smile
Back to top Go down
Darja
Dođi da te čiko spasi
Darja


Number of posts : 588
Points : 6242
Registration date : 2009-03-10

Hrvatski ovcar Empty
PostSubject: Re: Hrvatski ovcar   Hrvatski ovcar Empty7/3/2012, 19:34

Bozena wrote:
Već dugo nije bio tako lijepi članaka na temu pasa u našim novinama. I energičan Smile

Također lajkam
Back to top Go down
Sponsored content





Hrvatski ovcar Empty
PostSubject: Re: Hrvatski ovcar   Hrvatski ovcar Empty

Back to top Go down
 
Hrvatski ovcar
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» IZGUBLJEN ŠVICARSKI OVČAR
» Hrvatski kalendar 2010.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Novosti :: Članci-
Jump to: