Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Zajednički kalendar HR (KOSSP) / SLO (ERP) / IRO za 2012. godinu

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
ivan
Newbie Spasioc
avatar

Number of posts : 41
Points : 3097
Registration date : 2009-08-12

PostSubject: Zajednički kalendar HR (KOSSP) / SLO (ERP) / IRO za 2012. godinu   10/4/2012, 12:30

U nastavku je kalendar spasilačkih ispita, natjecanja i vježbi u Hrvatskoj (KOSSP/HKS), Sloveniji (ERP), te svih IRO spasilačkih natjecanja u svijetu. Kontakti s ostalim slovenskim spasilačkim društvima su u tijeku te će informacije o eventualnim mogućnostima izlaska na ispite u njihovoj organizaciji biti naknadno dodavane.


SIJEČANJ

1. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 27. - 28.01.2012 Würzjoch/Gadertal, Italija
Organizator: RHSTBS
L - A und B
Richter / Judge : Gerd Thanner (A)

2. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 27. - 29.01.2012 Santiago, Čile
Organizator: K-SAR Chile
FL, T - A und B
Richter / Judge :Ruud Haak (NL)


OŽUJAK

3. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 02. - 04.03.2012 Edmonton, Kanada
Organizator: CASDDA
FL, UO + GW
Trainer: Resi Gerritsen (NL)

4. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 09. - 11.03.2012 in Bangkok, Tajland
Organizator: THAI RDA
FL, T
Trainer: Dr. Isabella Kühn (D)

5. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 17. - 19. 03.2012 in Bogotá, Kolumbija
Organizator: FGR Rescate
FL, T, UO + GW
Trainer: Rita Leivas Leite (BR)

6. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 23. - 25.03.2012 Villach, Austrija
Organizator: ÖRV
E - F, FL, T
F, FL, T - A und B
1. Richter / Judge : Hidehiro Murase (J) 2. Richter / Judge : Astrid Laner (I) 3. Richter / Judge : Resi Gerritsen (NL)

7. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 24. - 25.03.2012 Frederikssund, Danska
Organizator: RDA
FL, T - A und B
Richter / Judge : Charlotte Kranz (A) 2. Richter / Judge : Jerneja Ternovec (SLO)

8. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 24. - 25.03.2012 Vogel, Slovenija
Organizator: DVRPS
E-L, L - A und B
Richter / Judge : Alois Russegger (A) 2. Richter / Judge : Daniel Sedlák (CZ)

9. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 24. - 25.03.2012 Madrid, Španjolska
Organizator: ANGPS
T, UO + GW
Trainer: Digna Schoonenboom (NL)


TRAVANJ

10. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 31.03. - 01.04.2012 Nijmegen, Nizozemska
Organizator: RHV-ZON
E - FL, T
FL, T - A und B
1. Richter / Judge : Christiane Geritzer (A) 2. Richter / Judge : Daniel Sedlák (CZ) 3. Richter / Judge : Vilem Babička (CZ)

11. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 01. - 03.04.2012 Seoul, Koreja
Organizator: KKCRD
FL, T - A und B
Richter / Judge : Detlef Kühn (D) 2. Richter / Judge : Kaori Oshima (J)

12. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 03. - 05.04.2012 Kaohsiung City, Tajvan
Organizator: TFSRD
T, UO + GW
Trainer: Alois Balog (A)

13. IRO Kurse / IRO Course 05. - 08.04.2012 Wiesbaden, Njemačka
Organizator: IRO
Trümmerkurs / Rubble Course
Trainer: Rolf Häusermann (CH), Magdalena Koczera (A), Silvia Mielich (A), Peter Schüler (A)

14. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 06. - 08.04.2012 A Estrada-Pontevedra, Galicia, Španjolska
Organizator: ANGPS
FL, T - A und B
Richter / Judge : Resi Gerritsen (NL) 2. Richter / Judge : Sirpa Pellikka (FIN)

15. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 06. - 08.04.2012 Postojna, Slovenija
Organizator: KVRP P
FL, T - B
Slowenische Staatsmeisterschaft / Slowenian National Championships
1. Richter / Judge : Květoslav Štibora (CZ) 2. Richter / Judge : Vladimir Kuchtá (CZ) 3. Richter / Judge : Digna Schoonenboom (NL)

16. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 10. - 11.04.2012 Tritolwerk, Austrija
Organizator: SKV-KHD
T
Trainer: Martin Gut (CH)

17. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 20. - 22.04.2012 Fujimi, Japan
Organizator: RDTA
E - FL, T
FL, T - A und B
1. Richter / Judge : Pavel Šabacký (CZ) 2. Richter / Judge : Andreas Hauk (A) 3. Richter / Judge : Daniel Sedlák (CZ)

18. Int. IRO Mannschaftswettbewerb / Int. IRO Team Competition 20. - 22.04.2012 Žatec, Češka
Organizator: SZBK CR
1. Beurteiler / Classifier : Patric Corpataux (CH) 2. Beurteiler / Classifier : Detlef Kühn (D) 3. Beurteiler / Classifier : Jerneja Ternovec (SLO)

19. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 20. - 22.04.2012 Istanbul, Turska
Organizator: MAY/LiDAM
FL, UO + GW
Trainer: Alois Russegger (A)

20. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 21. - 22.04.2012 Mariupol, Ukrajina
Organizator: UFSD
FL, T, UO + GW
Trainer: Dr. Isabella Kühn (D)

21. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 25. - 27.04.2012 Xanxere, Brazil
Organizator: ABRESC Brasil
L
Trainer: Ruud Haak (NL)

22. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 27. - 28.04.2012 Tallinn, Estonija
Organizator: ESDC
FL
Trainer: Dr. Isabella Kühn (D)

23. Internationaler Tag des Rettungshundes / International Search and Rescue Dog Day
29.04.2012
Weltweit / Worldwide

24. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 29.04 - 01.05.2012 Herne, Njemačka
Organizator: SV
F, FL, T - B
Deutsche Staatsmeisterschaft / German National Championships
1. Richter / Judge : Resi Gerritsen (NL) 2. Richter / Judge : Christiane Geritzer (A) 3. Richter / Judge : Katja Skulj (SLO)

25. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 29.04. - 01.05.2012 Alta Gracia, Argentina
Organizator: GEER
FL, T
Trainer: Digna Schoonenboom (NL)


SVIBANJ

26. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 04. - 06.05.2012 Spaleniste, Češka
Organizator: SZBK CR
E - F, FL, T, W
F, FL, T, W - A und B
1. Richter / Judge : Walter Hoffmann (D) 2. Richter / Judge : Kurt Schafar (A) 3. Richter / Judge : Hidehiro Murase (J)

27. Izpit IRP-R (ruševine) 5. - 6.5. Celje, Slovenija
Organizator: ERP KD RP Celje,

28. Izpiti IRP-PO (priroda) 12. - 13.5. Naklo, Slovenija
Organizator: ERP KD Naklo

29. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 12. - 13.05.2012 Aalborg, Danska
Organizator: RDA
T und Vorbereitung / T and Preparation MRT
Trainer: Rolf Häusermann (CH)

30. IRO Kurse / IRO Course 17. - 20.05.2012 Schöneben, Austrija
Organizator: IRO
Flächentraining / Area Training
Trainer: Ida Bärris (DK), Magdalena Koczera (A), Peter Schüler (A), Eva Thanner (A)

31. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 18. - 19.05.2012 Istanbul, Turska
Organizator: MAY/LiDAM
E - FL, T
FL, T, W - A und B
Richter / Judge : Jerneja Ternovec (SLO) 2. Richter / Judge : Joop Meijer (NL) 3. Richter / Judge : Alois Russegger (A)

32. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 18. - 20.05.2012 Romny, Ukrajina
Organizator: MNS
E - F, FL, T, W
F, FL, T, W - A und B
Richter / Judge : Resi Gerritsen (NL) 2. Richter / Judge : Walter Hoffmann (D) 3. Richter / Judge : Detlef Kühn (D)

33. Int. IRO Mannschaftswettbewerb / Int. IRO Team Competition 25. - 27.05.2012 Zagorje, Slovenija
Organizator: ERPS Zagorje
Beurteiler / Classifier : Daniel Sedlák (CZ) 2. Beurteiler / Classifier : Karel Pavlík (CZ) 3. Beurteiler / Classifier : Pavel Šabacký (CZ)

34. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 26. - 27.05.2012 Tampere, Finska
Organizator: SPKL
T
Trainer: Rolf Häusermann (CH)


LIPANJ

35. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 15. - 17.06.2012 Budimpešta-Solymár, Mađarska
Organizator: PMA
FL, T - B
Ungarische Staatsmeisterschaft / Hungarian National Championships
1. Richter / Judge : Kazuhiro Sawada (J) 2. Richter / Judge : Astrid Laner (I) 3. Richter / Judge : Jaroslav Sedlák (CZ)

36. Izpit IRP-R (ruševine) 16. - 17.6. Zagorje ob Savi, Slovenija
Organizator: ERP KD Zagorje

37. Izpiti IRP-PO (priroda) 23. - 24.6. Domžale, Slovenija
Organizator: ERP KD Domžale

38. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 16. - 17.06.2012 Amaliada Ilia, Grčka
Organizator: HRT
F, FL, T, UO + GW
Trainer: Silvia Mielich (A)

39. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 23. - 24.06.2012 Chastre, Belgija
Organizator: VPR
E - F, FL, T, W
F, FL, T, W - A und B
1. Richter / Judge : Martin Gut (CH) 2. Richter / Judge : Vilem Babička (CZ) 3. Richter / Judge : Vladimir Kuchta (CZ)

40. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 23. - 24.06.2012 Žatec, Češka
Organizator: SZBK CR
FL
Trainer: Resi Gerritsen (NL)


SRPANJ

41. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 28. - 29.07.2012 TBA, Njemačka
Organizator: BRH
T und Vorbereitung /
T and Preparation MRT
Trainer: Rolf Häusermann (CH), Ruud Haak (NL)


KOLOVOZ

42. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 04. - 05.08.2012 Taliinn, Estonija
Organizator: ESDC
FL - A und B
1. Richter / Judge : Andreas Hauk (A) 2. Richter / Judge : Detlef Kühn (D) 3. Richter / Judge : Astrid Laner (I)

43. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 10. - 12.08.2012 TBA, Austrija
Organizator: ÖGV
F, FL, T - B
Österreichische Staatsmeisterschaft / Austrian National Championships
1. Richter / Judge : Patric Corpataux (CH) 2. Richter / Judge : Walter Hoffmann (D) 3. Richter / Judge : Digna Schoonenboom (NL) 4. Richter / Judge : Ruud Haak (NL)

44. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 18. - 20.08.2012 Bogota, Columbija
Organizator: FGR Rescate
FL, T, UO + GW
Trainer: Rita Leivas Leite (BR)

45. Rescue Dog FCI World Championship 23. – 26.08.2012 Žatec, Češka

46. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 24. - 26.08.2012 Donovaly, Slovačka
Organizator: DRS ZKZB SR
E - F, FL, T
F, FL, T - A und B
1. Richter / Judge : Christiane Geritzer (A) 2. Richter / Judge : Karel Pavlík (CZ) 3. Richter / Judge : Charlotte Kranz (A)

47. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 25. - 26.08.2012 Lapua, Finska
Organizator: SPKL
FL, T-B
1. Richter / Judge : Jaroslav Sedlák (CZ) 2. Richter / Judge : Katja Skulj (SLO) 3. Richter / Judge : Patric Corpataux (CH)


RUJAN

48. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 01. - 02.09.2012 Craiova, Rumunjska
Organizator: CdEC
E - F, FL, T, W
F, FL, T, W - A und B
Richter / Judge : Astrid Laner (A) 2. Richter / Judge : Jerneja Ternovec (SLO)

49. IRO Kurse / IRO Course /Kandidati za MRT 03. - 07.09.2012 Tritolwerk, Austrija
Organizator: IRO
MRT Trainingswoche / MRT Training Week

50. Izpit IRP-R (ruševine) 8. - 9.9. Logatec, Slovenija
Organizator: ERP ŠKD Logatec

51. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 14. - 16.09.2012 TBA, Kanada
Organizator: CASDDA
E - FL, T
FL - A, T - A und B
Richter / Judge : Ruud Haak (NL) 2. Richter / Judge : Jaroslav Sedlák (CZ)

52. Izpiti IRP-PO (priroda) 15. - 16.9. Koper, Slovenija
Organizator: ERP KD Obala

53. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 20. - 22.09.2012 Xanxere, Brazil
Organizator: ABRESC Brasil
FL, T - A und B
1. Richter / Judge : Digna Schoonenboom (NL) 2. Richter / Judge : Pavel Šabacký (CZ)

54. 15. Memorial Boža Talana 22. - 23.9. Ljubljana, Slovenija
Organizator: ERP KD Šmarna gora, Ljubljana

55. 18. IRO Weltmeisterschaft / 18th IRO World Championship 26. - 30.09.2012 Romny, Ukrajina
Organizator: MNS
Oberrichter / Supervising Judge: Resi Gerritsen (NL)
Fährtenaufsicht / Scent Supervisor: Werner Geist (A)
Fährte und Wasser / Tracking and Water: Walter Hoffmann (D)
Beirichter / Co-Judge : TBA
Fläche / Area: Ruud Haak (NL)
Beirichter / Co-Judge : Hidehiro Murase (J)
Trümmer / Rubble: Detlef Kühn (D)
Beirichter / Co-Judge Charlotte Kranz (A)
Unterordnung und Gewandtheit / Obedience and Dexterity:
Jaroslav Sedlák (CZ) Beirichter / Co-Judge : TBA


LISTOPAD

56. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 03. - 05.10.2012 Kaohsiung City, Tajvan
Organizator: TFSRD
T - A und B
1. Richter / Judge : Kazuhiro Sawada (J) 2. Richter / Judge : Kaori Oshima (J)

57. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 05. - 07.10.2012 Berlin-Marienfelde, Njemačka
Organizator: ASB Berlin
E - FL, T
FL, T - A und B
1. Richter / Judge : Joop Meijer (NL) 2. Richter / Judge : Pavel Šabacký (CZ) 3. Richter / Judge : Alois Russegger (A)

58. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 05. - 07.10.2012 Mexico City, Meksiko
Organizator: PMPBR-UNAM
UO + GW
Trainer: Dr. Isabella Kühn (D)

59. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 12. - 14.10.2012 Jászbereny, Mađarska
Organizator: MKE
E - F, FL, T
F, FL, T - A und B
1. Richter / Judge : Květoslav Štibora (CZ) 2. Richter / Judge : Jaroslav Sedlák (CZ) 3. Richter / Judge : Gerd Thanner (A)

60. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 13. - 14.10.2012 Nova Gorica, Slovenija
Organizator: DRPB
E - FL, T
FL, T - A und B
1. Richter / Judge : Martin Gut (CH) 2. Richter / Judge : Christiane Geritzer (A) 3. Richter / Judge : Daniel Sedlák (CZ)

61. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 21. - 23.10.2012 Alta Gracis, Argentina
Organizator: GEER
FL, T - A und B
1. Richter / Judge : Ruud Haak (NL) 2. Richter / Judge : Patric Corpataux (CH)

62. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 27. - 28.10.2012 Bresso & Eupilio, Italija
Organizator: XRD
E - FL, T
FL, T, W - A und B
1. Richter / Judge : Gerd Thanner (A) 2. Richter / Judge : Digna Schoonenboom (NL) 3. Richter / Judge : Katja Skulj (SLO)


STUDENI

63. Izpiti IRP-PO (priroda) 3. - 4.11. Tolmin, Slovenija
Organizator: ERP KD Tolmin

64. Int. IRO Prüfung / Int. IRO Testing Event 08. - 10.11.2012 Mexico City, Meksiko
Organizator: PMPBR-UNAM
E - T
1. Richter / Judge : Resi Gerritsen (NL)

65. Izpiti IRP-R (ruševine) 10. - 11.11. Ljubljana, Slovenija
Organizator: ERP KD Ljubljana

66. IRO Ausbildungsveranstaltung / IRO Training Seminar 12. - 14.11.2012 Seoul, Južna Koreja
Organizator: KKCRD
FL, T
Trainer: Ruedi Gantenbein (CH)

67. Nacionalni ispit traženja u ruševinama SP-R/E, A, B 25.11.2012 Zagreb, Hrvatska
Organizator: KOSSP 'Zagreb'
E, T - A i B
Back to top Go down
View user profile
 
Zajednički kalendar HR (KOSSP) / SLO (ERP) / IRO za 2012. godinu
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Latest Sightings
» Powderham Castle Crash box Rally
» John Green
» International productions
» Hollywood star becomes patron of First Response

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Novosti :: Kalendar-
Jump to: