Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Probavni problemi

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5928
Registration date : 2009-03-11

Probavni problemi Empty
PostSubject: Probavni problemi   Probavni problemi Empty3/4/2009, 16:37

Pozdrav svima...

kao sto vecina zna, moj Remica ima strasnih probavnih problema.. mekana stolica. Molim Vas sve koji su ikada imali sličnih problema da mi napisete kakve ste pretrage radili, kod koga, zasto, kakvi su zakljucci...Čak ako je proljev bio simptom nekog drugog problema, gušterače i slično molim vas podjelite svoja iskustva samnom, pa da svi naučimo nesto i mozda rijesimo moj problem Sad hvala... Wink
Back to top Go down
tihana
Ja bi bio Spasioc



Number of posts : 21
Points : 5540
Registration date : 2009-03-10

Probavni problemi Empty
PostSubject: Re: Probavni problemi   Probavni problemi Empty3/4/2009, 22:06

bok ida,

evo napokon sam uz komp pa ću ti sažeto napisati kaj smo sve s rozikom radili od pretraga i kakve je simptome imala

dugo je hranila se s k9 za radne pse i nikako to nije jela sa guštom, pa sam u razgovoru s boženom došla do zaključka da joj je to premasno i prešla na drugu hranu,mislim da je isto bio k9,ali nešto tipa janjetina ili patka ili kaj već imaju-a nije piletina
nije niti to jela baš s guštom, ali je manje prigovarala
nakon nekog vremena vrlo brzo počela joj je stolica biti mekanija, da bi nakraju izgledala kao kaša tj. kao da si uzeo hranu dobro ju smočio s vodom i promješao - u to vrijeme počela je i gubiti na težini - ali kako je generalno još uvijek štrajkala s jelom i hrana je bila manje kalorična mislila sam da je stvar u tome pa nisam poduzimala nikakve drastične mjere-svako toliko dio hrane je bio konzerva i slični trikovi kako nagovoriti psa da pojede svoj obrok

kroz jedno dva-tri tjedna mario mi je na agilitiju rekao da mu je nekak premršava čak i za tipičnu agilitašku liniju... u međuvremenu je i željko dao malo grublju opasku - a ja nažalost tek malo grublje komentare shvaćam ozbiljno
moram naglasiti da je rozika cijelo vrijeme trčala ko luda,nije pokazivala nikakve znalkove bolesti -tipa umora, nezainteresiranosti nakon nekog vremena ili dužeg vremena potrebnog za oporavak

i onda je krenula potraga po veterinarskim ambulantama
do ljolje koji je prvo eliminirao parazite- pretraga traje 1 tjedan - sve uredno
pa pričekajte tjedan dva da vidimo hoće li se samo smiriti, promjena hrane mislim da je bio tada hills za probleme sa probavom, dava dana stolica ok, pa onda tak tak pa nakraju opet kaša - u međuvremenu rozika je pokazivala interes za hranu ( što kod nje nikad nije bio slučaj confused ), mislim da sam tad primjetila da drugi psi žele jesti njezinu stolicu - pa zakaj i ne kad im je to bio lijepo podgrijan ručak pig

ponovno kod ljolje, pa ponovno parazite opet sve čisto ko suza
naravno u to vrijeme već sam odgovorila tisuću puta kakvo je govance i najčešće pitanje bilo je je li masno
mislim da mi se sada nešto takvo slučajno dogodi donjela bi dio govanceta i hrpu slika, pa kaj god vetići mislili o meni

da naravno prva stvar je bila opća krvna slika koja je bila super,pa neki hormoni već sam zaboravila koji koji su svi bili uredu

poslije je bio rendgenološki pregled abdomena i to dva tipa, jer je ljolja posumljo na tumor-moram priznat da me tada presjeklo affraid

tada je došlo vrijeme kada je ljolja rekao da on više sam ne može ništa i poslao me na pretrage na veterinarski faks da provjerim gušteraču ma koliko simptomi nisu bili tipični

na veterini su pogledali opće stanje, vadili krv i rekli da po naputku mog veta će mi napraviti tu pretragu gušterače
zatim su mi objasnili da u biti serum koji oni imaju neće mi pokazati sigurno kakvo je stanje gušteraće i da postoji sigurna pretraga u beču
sama pretraga nije skupa - salje se krvni serum i radili su tri parametra TLI, vitamin B12 i folsaute (ovako se to zove na njemačkom)
prevoz jer sam ja inzistirala na na najbržem mogućem je bio točno 624 kune, a razlika između žurnog i običnog bila je nekih 30-50 kuna

pretraga je pokazala da je guštreača bolesna i ne luči enzime
prepisali su joj panaze i stvar je profunkcionirala u roku odman s prvim tabletama odmah je imala normalnu kakicu i postupno je dobivala na kilaži

odmah se naravno ponovno pojavio stari sundrom ja baš i nisam gladana ali sada sam ekspert za sapakirati obrok flower

postoji dijeta kojom se stimulira rad gušterače,a li to je tema za sebe
Back to top Go down
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5928
Registration date : 2009-03-11

Probavni problemi Empty
PostSubject: Re: Probavni problemi   Probavni problemi Empty3/4/2009, 23:22

Znači ovi simptomi nisu tipični za problem sa gusteracom?? Moram provjerit koji jesu... I krv je bila dobra. Hm... scratch super Tihana, hvala ti! Smile
Back to top Go down
tihana
Ja bi bio Spasioc



Number of posts : 21
Points : 5540
Registration date : 2009-03-10

Probavni problemi Empty
PostSubject: Re: Probavni problemi   Probavni problemi Empty4/4/2009, 23:23

hej ida,
nakon nekih dva mjeseca od početka pretraga bio joj je nizak kolesterol i još neki parametri nisu bili dobri, moram pogledat kaj pa ti javim study
Back to top Go down
Sponsored content





Probavni problemi Empty
PostSubject: Re: Probavni problemi   Probavni problemi Empty

Back to top Go down
 
Probavni problemi
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Tehnike rada
» Ispitni problemi

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Spasilački psi :: Zdravlje-
Jump to: