Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Potres u Italiji

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5908
Registration date : 2009-03-10

Potres u Italiji Empty
PostSubject: Potres u Italiji   Potres u Italiji Empty7/4/2009, 09:59

Jeste li vidjeli koji grozan potres se dogodio u našoj blizini Crying or Very sad . Na vijestima su rekli da je hrvatska vlada ponudila pomoć u spasiocima i spasilačkim psima. Jesmo li to mi? Ili GSS? Ana i Mirela, jel postoji šansa da vas pozovu u međunarodnu akciju, ako bude potrebe?
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
tihana
Ja bi bio Spasioc



Number of posts : 21
Points : 5518
Registration date : 2009-03-10

Potres u Italiji Empty
PostSubject: Re: Potres u Italiji   Potres u Italiji Empty7/4/2009, 20:31

hej cure muk
zašto scratch
Back to top Go down
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5905
Registration date : 2009-03-10

Potres u Italiji Empty
PostSubject: Re: Potres u Italiji   Potres u Italiji Empty7/4/2009, 21:29

Za sada nas još nitko nije kontaktirao ali smo se počele raspitivati što bi trebali uzeti sa sobom ako nas pozovu study i pronalaziti neke stvari spremljene po ormarima cyclops
Zvonko je nazvao DUZS da provjeri da li možemo očekivati neki poziv ali još ništa ne znaju.

No s obzirom da znamo da Italija ima jednu od najjačih odnosno najbolje organiziranih jedinica CZ-a za ovakve katastrofe nekako mislim da nas neće pozvati osim ako se stanje ne pogorša a naravno svi se nadamo da do ponovnog potresa neće doći pale
Slovenija je također ponudila pomoć u spasilačkim psima tako da pratimo i njihove statuse pripravnosti.

Inače danas gostuje Tomislav Marević u emisiji Otvoreno na HRT1 u 22.30h vezano uz spremnost hrvatske za katastrofe ovakvih razmjera. Čuli smo da se zaposlio u DUZS u "ruševinskom" odjelu.

Nadamo se da će nas se sjetiti lol!
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6384
Registration date : 2009-03-10

Potres u Italiji Empty
PostSubject: Re: Potres u Italiji   Potres u Italiji Empty7/4/2009, 22:17

Navodno je to spominjanje da je Hrvatska nekog poslala dezinformacija.

IRO je ponudio pomoć i Mission Ready Deployment u IRO-u je u stanju pripravnosti. Ja sam psihički spremna na poziv Exclamation

Nadam se da, ako do poziva dođe, neću biti negdje drugdje, npr. u Češkoj cyclops
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5729
Registration date : 2009-03-21

Potres u Italiji Empty
PostSubject: Re: Potres u Italiji   Potres u Italiji Empty8/4/2009, 01:46

Nije rečeno da je Hrvatska poslala nekoga, već samo da je ponudila pomoć, tak da nema nikakve dezinformacije. A na vijestima je danas bilo da je Italija za sada odbila svu međunarodnu pomoć. 220 mrtvih, oko 1500 ozlijeđenih i preko 100 još u kritičnom stanju. Vele da su sada već male šanse da će pronalaziti još živih.
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6384
Registration date : 2009-03-10

Potres u Italiji Empty
PostSubject: Re: Potres u Italiji   Potres u Italiji Empty8/4/2009, 09:43

Tanja wrote:
Nije rečeno da je Hrvatska poslala nekoga, već samo da je ponudila pomoć, tak da nema nikakve dezinformacije. A na vijestima je danas bilo da je Italija za sada odbila svu međunarodnu pomoć. 220 mrtvih, oko 1500 ozlijeđenih i preko 100 još u kritičnom stanju. Vele da su sada već male šanse da će pronalaziti još živih.

Ok, meni je rečeno da je negdje rečeno da je poslala, a to bi bila dezinformacija. Ako nije nigdje tako rečeno, onda sam ja dezinformirana Wink
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6384
Registration date : 2009-03-10

Potres u Italiji Empty
PostSubject: Re: Potres u Italiji   Potres u Italiji Empty14/4/2009, 15:30

Evo mali update s IRO stranica:

A massive earthquake (6.2 to Richter) has striken the center of Italy near Rome in the early morning hours of 06.04.2009. Most damaged the town of L'Aquila, capitol of the Abruzzen. The IRO immediately went into alert. Already the same day, 6 dog handlers with their dogs form Italian IRO member organisations were on-site to help, 11 more followed on 07.04.2009.
On 09.04.2009 in the morning-hours the rescue-dog work had to stop due to grave after-earthquakes which made the danger of collapse to high; the work now goes on with heavy rescue-gear.

To je tamo stvarno bilo grozno Crying or Very sad
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Sponsored content





Potres u Italiji Empty
PostSubject: Re: Potres u Italiji   Potres u Italiji Empty

Back to top Go down
 
Potres u Italiji
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Off topic :: Svaštara-
Jump to: