Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija

Go down 
+13
Tanja
petra
Darja
petrač
Bozena
Asuma
Anaaa
elena
Mirela
Brynn
Trči s vukovima
hazakoal
Ida
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AuthorMessage
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6414
Registration date : 2009-03-10

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty17/8/2009, 13:06

i ne bih htjela propustiti samo napomenuti kako sam oduševljena vašim entuzijazmom i praćenjem uspjeha svih spasioca cheers

hvala vam na podršci sunny

inače, ne znam je li netko napisao (brzinski sam sve proletila) da smo ekipno drugi I love you
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5943
Registration date : 2009-03-11

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty17/8/2009, 15:24

a gdje je Petra da nam ona kaže nešto o njenom traženju na ruševini Exclamation Question
Back to top Go down
Bruna
Newbie Spasioc
Bruna


Number of posts : 33
Points : 5561
Registration date : 2009-03-12

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty17/8/2009, 15:37

Evo i mene! Ana i Mona su bile super!
Da,da Lochu necu ovo nikad moc oprostit affraid cak mi i broj 36 vise nije tolko grozan! Ali nema veze ipak ja njega volim rupica moja,valjda ce mu s godinama sjesti!
Bilo nam je super i stvarno sam odusevljena s Monom... nisam je dugo vidjela kako radi i kad je se sjetim prije 3,4 godine... Sad jr totalna zvjer! Mislim da samo to spasava Locha da ga ne zadavim Twisted Evil Ah rupica moja Rolling Eyes
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5943
Registration date : 2009-03-11

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty17/8/2009, 15:46

a što se točno događalo na tvojem traženju? ako nam želiš podijelit svoje iskustvo, i eventualno malo olakšati dušu... Smile
Back to top Go down
hazakoal
Dođi da te čiko spasi
hazakoal


Number of posts : 346
Age : 41
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5879
Registration date : 2009-03-25

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty17/8/2009, 18:15

evo i slikica
OVDJE

What a Face What a Face What a Face
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6414
Registration date : 2009-03-10

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty17/8/2009, 18:41

preslatke su I love you

hvala ti puno za link i pomoć tamo cheers
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5936
Registration date : 2009-03-11

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty17/8/2009, 21:13

ej ekipo!!!

ma slike su savršene! vi ste rasturili, ma fakat nemam riječi!

puuusa!!!! Exclamation Wink
Back to top Go down
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5935
Registration date : 2009-03-10

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty18/8/2009, 00:11

Evo na kraju radnog dana uzbuđenje je malo splasnulo i konačno mogu napisati nešto suvislo bez prevelikih izljeva emocija no sumnjam da će itko imati dovoljno slobodnog vremena za ovo pročitati Wink

Mislim da je većina nas na ovom natjecanju osjetila na svojoj koži uzrečicu «nikad ne reci nikad». U mojem slučaju to se već pokazalo kod samih prijava. Austrijsko prvenstvo u radu spasilačkih pasa održava se već par godina u istom terminu prvog vikenda nakon 15.8. Do ove godine sam uvijek govorila da taj termin usred ljeta čisto mučenje pasa jer su vrućine jako velike pa je bolje da se to vrijeme provede negdje na plaži nego na užarenoj ruševini ili u sparnoj šumi bez vjetra. No eto ove godine ipak je izgledalo da mi termin super odgovara i dapače da imam još 6 istomišljenika koji će rado plažu zamijeniti sparnom šumom i ruševinom. Drugo što sam isto govorila je da nikad neću na jednom roku izlaziti na dva ispita. To je isto mučenje psa jer se puno puta radi bez nagrade i još je satnica tako nagurana da nema niti poštenog odmora između tih vježbi. No nekako je i jačina te činjenice ove godine izbljedila Rolling Eyes Sada kada gledam nakon što je natjecanje iza mene mogu reći da je vrućina savladiva dobrom kondicijom, pametnim vođenjem i polijevanjem psa sa velikom količinom vode no najbolje je savladiva srećom u satnici koja ti bude dodijeljena. Na ruševinama je u slučaju velikih vrućina puuuno lakše raditi nego u šumama pa to može olakšati odluku na koji se ispit prijaviti. Što se tiče polaganja dva ispita u jednom ispitnom roku isplati se u tome okušati samo sa iskusnim psom koji ima barem 5 godina i 15tak ispita iza sebe te koji nema većih problema niti u jednoj od disciplina jer u slučaju da postoje problemi npr. strah od pucnja oni će se samo pojačati a pas će steći negativna iskustva u ispitnim situacijama koja će kasnije biti puno teže ispraviti.

Imala sam sreće što sam u stanici dobili ranojutarnji termin traženja u šumama bounce Bila sam 3. natjecatelj što bi u bilo kojem terminu osim ljetnog termina bio minus (jer što kasnije radiš vjetar ti se najčešće povećava a teren postaje prohodniji zbog većeg broja natjecatelja koji su već dobro ugazili putove i ostavili psu «interesantne» mirise). U petak je ujutro još padala kiša i iako nije bilo vjetra ja sam bila presretna sa uvjetima rada. Gogina Sunny koja je bila na čuvanju dobila je ulogu «psa motivatora» za sve članove tima prije vježbe traženja tako da je Darja s Sunny izvela pripreme i dobro se zabavila. Već smo ranije vidjeli da pse «pali» kada vide da se sa drugim psom rade vježbe traženja dok su oni zavezani jer im to približava situaciju na treningu nakon koje znaju da će i oni doći na red. Kako je moje traženje kasnilo 15 minuta tako je ispalo da umjesto 10 tak minuta motivacije mi izvodimo motivacijske pripreme 25 minuta. Najsmješnije su bila lica ljudi koji su nas gledali što radimo sa Sunny a nakon što su me pozvali da krenem na teren traženja ja sam se zaletila do auta uzeti Monu, definitivno su bili zbunjeni Rolling Eyes
Sudac je bio Martin Gut koji mi je sudio na svjetskom prvenstvu u Austriji tako da sam otprilike znala da mu se sviđa naš rad ali nisam bila sigurna da li ćemo mu uspjeti pokazati što znamo. No čim sam pustila Monu i ona je odjurila daleko u ravnini u kojoj sam to i željela znala sam da je to ona prava Mona. Dalje je stvarno sve bilo kao pjesma. Prvog je našla na 150m. Ubila sam se trčeći do njega jer nije bilo «lijepog» i urednog puta već sam trčala direktno kroz šumu, preskakala granje i razmišljala kako sam se prije natjecanja zaboravila zabrinjavati zbog moje loše kondicije, no tada je bilo kasno za razmišljanje o strahovima jer sam ih upravo tada poživljavala. Darja mi je kasnije rekla da misli da je Mona lajala 2 minute i da joj nije bilo jasno što ja radim Embarassed Ma ustvari htjela sam reći budući da je lajanje bilo jako lijepo malo sam se eto željela praviti važna kako moja curka lijepo laje pa sam se šetala do markiranta tongue
Nakon drugog puštanja vrlo ubrzo je našla drugog markiranta na cca 100tom metru, također je lijepo lajala. Kako sam znala da mi je ostao još samo jedan markirant i više od 10 minuta vremena odlučila sam da smo nas dvije zaslužile barem dvominutni odmor kako bi skupile snagu za zadnjeg markiranta. Dalje je šuma postajala sve gušća i zahtjevnija ali eto baš smo bile odmorne i nismo se zabrinjavale oko toga Basketball Ja sam uspijevala pronaći rjeđe dijelove gdje bi ju mogla proslijediti tako da potroši najmanje snage na prolazak kroz gustiš a ona kao da je to shvatila i spremno je prihvatila svaki moj prijedlog usmjeravanja.
Trećeg markiranta pronašla je negdje u 16-17minuti na 250 metru. Zadnje lajanje bilo je malo lošije ali i dalje dovoljno dobro da mogu ovo traženje proglasiti kao 3 najdraže traženje koje sam ikada imala na nekom ispitu. Na sreću je i sudac bio zadovoljan te nam dao visokih 195 bodova.

Interesantna je još činjenica vezana uz taj teren da je teren izgleda pun zečeva i retriver prije mene nije našao niti jednog markiranta jer se zabavljao traženjem zečeva Mad Sjetila sam se iste situacije kada sam prije 3.5 godina na ovom terenu polagala svoj prvi ispit 2. stupnja sa Monom da su neki natjecatelji rekli da su imali isti problem sa zečevima. Tko zna možda je to u konačnici razlog većem prolasku ovčarskih pasmina na vježbi traženja od retriverskih Question Baš ću kada dobijem listu rezultata s ispita probati napraviti analizu pasminskih prolazaka.

Drugi dan sam imala vježbu traženja u ruševinama. Interesantno je da je prvi dan najviši broj bodova na ruševinama bilo 158 i osvojila ga je kolegica Jasna Šporar iz ERP-a Slovenije. Ostala tri prolaska prvog dana osvojila su 141, 142 ili 145 bodova a s jednim od njih sreću prolaska imala je i kolegica Jerneja Ternovec također iz ERP-a Slovenije. Činilo se kao da sudac nije čuo za pristojne bodove tipa 180 i sl. silent
Odlučila sam u subotu par sati prije moga traženja pogledati druge kandidate na vježbama traženja u ruševinama i taman kada sam došla na ruševinu čula sam viku i veselje nizozemskog tima jer je njihova članica prošla vježbu traženja. U najmanju ruku veselje je bilo kao da je osvojila 200 bodova no ubrzo sam saznala da se radi o brojci od 160 (i nešto) bodova ali da je to prvi pas koji je u subotu našao sva 4 markiranta. Kada sam to čula malo me steglo oko grla ali eto to se zove izazov affraid
Proučila sam malo ruševinu, ustanovila kada se pali miješalica koja stvara strašnu buku (palila se u intervalima 3-4 minute radi 5 minuta ne radi i td.) i saznala gdje se smijem kretati, koja su teška mjesta za kretanje pasa (iako je to vrlo subjektivno jer ovisi od psa do psa). Odlučila sam koja će mi biti strategija u pretraživanju terena tako da nemam prvo puštanje direktno pored miješalice koja bi ponajviše mene činila nervoznom od silne buke (za Monu sam odmah bila sigurna da miješalicu neće niti primijetiti Cool ).
I tako je i bilo, počela sam vježbu traženja kako sam planirala no Monka je ipak odlučila naći prvog markiranta odmah u ravnini te miješalice. Sudac je taman otišao provjeriti lijevi rub ruševine gdje je vidio da Mona skreće a ona je već bila kod markiranta na sredini terena. To mi je bilo presmiješno da bi bilo istinito. Ja čujem lavež ali sudac ne čuje a još mi je okrenut leđima Mad Zbog buke miješalice ne mogu ga pozvati a da me Mona ne čuje pa sam počela samo mahati rukama i skakati da me što prije uoči. Naravno to je trajalo a ja nisam vjerovala da se to događa No Kada me konačno uočio pojurili smo prema ruševini. Monka je bila uvučena ful duboko među betonske blokove i sa šapom doticala skroviše. Oni koji su trenirali samnom znaju da je taj njezin grif ustvari moj pokušaj učenja Mone da prokopa put do markiranta ali nažalost uspjeli smo doći samo do faze da stavi šapu na skroviše i na «ljudski način» odradi mikrolokaciju. Odmah nakon 1. markiranta našli smo 2. i 3. a Mona je svako označavanje pronalaska odradila sa umjetničkim dojmom stavljanja šape na skrovište. Kod 3. markiranta prerano sam podigla ruku, već nakon 2 laveža dok je ona još tražila put do skrovišta tako da je nakon dizanja ruke uslijedio muk ali ubrzo je uslijedio konstatan lavež sigurnog pronalaska (eto mislim da je to bila najveća greška koju smo na tom traženju imali alien ). Onda smo si uzeli malo vremena za odmoriti se, osvježiti i popiti vode. 4. markiranta najduže smo tražili (kako se šalimo «čak 2 minute») tako da smo imali vremena pohvaliti se kako Mona radi vježu "okolo" i daljinska usmjeravanja king . Kada je označila pronalazak 4. markiranta prišla sam i vidjela da Mona drži šapu na hrpi cigli rekla sam sudcu da je ovdje markirant a on mi je rekao da nije. Onda sam mu rekla da miris sigurno dolazi odavdje a on je opet klimnuo kao nije. E tada sam pomislila da je ovo «lažno označavanje stoljeća» no vrlo brzo se sudac nasmijao i rekao da se šali. Nije baš da smo bili na istoj valnoj duljini za takvu šalu ali nakon zaključka da je ovo 4. markirant i sudačke potvrde da sam gotova mojoj sreći nije bilo kraja. Vrišteći sam se vratila našim dragim navijačima sa kojima je sreća prolaska bila još veća. Bilo je tu suza, grljenja, vrištanja jednostavno neopisivo i predivno flower Kada nam je Mario preveo sudačke napomene i u konačnici bodove svo veselje ponovili smo još jednom. Sigurna sam da sam da smo bili najglasnija ekipa toga natjecanja cheers
Mislim da nikada neću zaboraviti osječaj kada smo se udaljavali od terena traženja (jer je sljedeći par trebao početi raditi a mi smo ipak bili glasniji i od miješalice), pogledala sam na sat a na štoperici sam vidjela da upravo prolazi 13. minuta od početka traženja Wink

Monika je to odradila stvarno savršeno a ja se još uvijek pitam kako to da se nije vraćala na mjesta na kojima je ranije pronašla markiranta budući da se markiranti nisu vadili van??? To definitivno nikada nismo trenirali tako da takvo ponašanje mogu opravdati samo talentom queen

Što se tiče novosti na vježbama traženja za mene je bila i novost da se psa više neće smjeti stavljati na povodnik nakon što pronađe markiranta (trenutno se to ne smije raditi samo na ruševinama ali ubrzo ćemo dobiti upute da se to ne smije raditi niti na šumama).

Poslušnost i prepreke nisu bile za pohvaliti se ali eto nisu prošle tragično. Na poslušnosti sam se s Monom «borila» da joj objasnim kod svake vježbe: «ne, još ne ide vježba IDI»
A kod prepreka problem nam je radio dalj koji smo svaki put srušili i posjedanje prije i nakon prepreka budući da niti u jednom trenutku nije skinula pogled s prepreka i uputila ga npr. prema meni. No sa obzirom na pripreme i sa tim sam zadovoljna, još da je umjesto drage Katje prepreke sudio neki drugi sudac pred kojim mi ne bi bilo toliko neugodno loše raditi bila bi još zadovoljnija Embarassed
Ustvari kod prepreka je najinteresantnija bila vježba stolova budući da je na liniji između dva stola taman počinjala jedna mala ruševina pa je većina usmjeravanja pasa između ta dva stola završila sa psom koji skače po ruševini. Ne znam kako sam izvela ta dva stola, znam da sam prvi put skoro pala na leđa koliko sam se nagnula unazad i decentno pomaknula ruku u zadnji tren kako bi joj pokazala stol na koji treba skočiti. No drugi put kada sam polagala prepreke nekim čudom dovoljno je bilo da kažem Mona a ona je valjda od panike u mojim očima znala o kojim stolovima je riječ pa je čak bez naginjanja i pomicanja ruke odradila ta dva stola. Stvarno mi još uvijek nije jasno kako je znala što od nje očekujem na temelju izgovorenog imena (malo se plašim kako me dobro čita) Shocked

Novost kod prepreka je da se skidaju bodovi ako «razgovaraš» sa psom dok se krećeš između dvije prepreke, no eto valjda ćemo se i na to naviknuti.

I još samo da se vratim na početak priče kada sam rekla uzrečicu «Nikad ne reci nikad». E pa na ovim ispitima smo doživjeli da psi koji znamo da savršeno laju imaju problema sa oblajavanjem markiranta, psi koji se inače ničega ne boje sada preplaše zvuka iz megafona, psi koji se inače ne odazivaju savršeno na poziv sada udalje od markiranta zbog jednog fućka, psi koji nisu toliko sigurni na poslušnosti odrade poslušnost sa super bodovima ....
Definitivno zaključujemo da je ovo natjecanje osim ovako lijepog uspjeha donijelo i još puno novih iskustava koja nam pokazuju da je sve relativno pogotovo ako se radi o mladim psima i/ili "mladim" vodičima bom
Back to top Go down
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5938
Registration date : 2009-03-10

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty18/8/2009, 09:01

Ana, thanks na ovako iscrpnom izvještaju. Bilo je ful zanimljivo čitati (prije 7 h kad me moja sunašca bude sunny )
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5943
Registration date : 2009-03-11

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty18/8/2009, 09:55

Ana wrote:
Što se tiče novosti na vježbama traženja za mene je bila i novost da se psa više neće smjeti stavljati na povodnik nakon što pronađe markiranta (trenutno se to ne smije raditi samo na ruševinama ali ubrzo ćemo dobiti upute da se to ne smije raditi niti na šumama).



Koliko se sjećem, Tanjo ispravi me ako griješim, Resi Gerritsen je Tanji na ispitu sa Rudijem u šumama (seminar u lipnju na kojem smo bile) rekla da ne stavlja Rudija na povodnik nakon što je pronašao prvog markiranta... tako da je moguće da dio sudaca to već sada primjenjuje.
Back to top Go down
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5935
Registration date : 2009-03-10

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty18/8/2009, 10:03

Da Božena, sigurno to već sada primjenjuju samo nigdje službeno to nije pisalo već su se samo na sastanku sudaca dogovorili da će tako suditi pa eto ja nisam znala da je to tako sigurno pravilo a ne samo stav jednog sudca.
Meni se iskreno to ne sviđa jer dok trčiš nazad do ruksaka stalno moraš zivkati psa da bude tu negdje jer ako u šumama nađe drugog markiranta prilikom kretanja nazad preka ruksaku neće ti ga priznati Neutral
No ajde mogu shvatiti da ne žele da se psi nagrađuju igranjem s povodnicima kada je već to tako prihvaćen opći stav da nema nikakve nagrade za vrijeme ispita.
Back to top Go down
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5759
Registration date : 2009-03-21

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty18/8/2009, 10:11

Je, tako je. Nisam imala snage pisati to jučer u ponoć nakon što sam pol sata čitala Anin izvještaj Laughing . Ja sam na ispitu nakon prvog pronađenog stavila Rudija na lajnu i rekla mi je da se to ne smije. Koliko znam nije se smjelo ni na ovogodišnjem Svjetskom. Također se nakon pronalaska nije smjelo dirati psa ili mu previše govoriti ili preživahno trčati natrag, ak se dobro sjećam rekli su da tako nagrađuješ psa i oduzimali ti bodove. Resi mi također nije dozvolila da često šaljem psa, smjela sam ga usmjeravati, ali ne i slati iz početnog položaja. I bila je protiv toga da se psima daje voda. Nadam se da drugi suci ipak ne misle isto, kad se već slažu oko ovih drugih stvari Evil or Very Mad .

Ono sa negovorenjem između prepreka su isto već počeli primjenjivati na ovom Svjetskom. Mislim da smo Darja, Sara i ja (a i većina drugih ljudi, jer treba se pod tremom uspjeti sjetiti novog pravila) upravo na tome izgubile svaka po cca 2 boda. Na žalost, to njima ne znači samo da ne smiješ pričati sa psom u smislu da ga bodriš, već mu ne smiješ davati nikakve naredbe. Znači od trenutka kad krećeš iz osnovnog položaja sa prethodne prepreke, više ne smiješ nikako komunicirati sa psom, niti mu davati ikakve naredbe.
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6054
Registration date : 2009-03-10

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty18/8/2009, 11:21

Ma to mi je takva glupost, to s vodom! Ako je to nagrada, onda svi imaju pravo dati tu nagradu i u cemu je problem?! Stvar je izbora, ako neko ne odabere svog psa "nagraditi " s vodom, njegova stvar. Ma nema sanse, ta Resi si je malo zabrijala. Da je dobijem na os kojem ispitu riskirala bi dikvalifikaciju ili oduzimanje bodova i dala psu vodu ako vidim da je zedna. Stoput smo pricali kako ispiti nemaju veze s akcijama, ali ovo sad vec prelazi svaku mjeru. Jer jedino sto je bitno u cijeloj prici je da ti pas nadje i da ne umre pritom. Ma katastrofa.
Da, naljutilo me What a Face
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6054
Registration date : 2009-03-10

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty18/8/2009, 12:09

ostatak fotki je TUUUU !
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5936
Registration date : 2009-03-11

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty18/8/2009, 22:26

Hvala Ana na ovo, duuuugom izvještaju, super!
Back to top Go down
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6054
Registration date : 2009-03-10

14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty9/9/2009, 13:16

izvjestaj s par slicica je na stranici:
http://www.kossp.hr/121.html
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Sponsored content





14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty
PostSubject: Re: 14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija   14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija - Page 5 Empty

Back to top Go down
 
14.8.-16.8. IRO ispit i državno prvenstvo IRO, Austrija
Back to top 
Page 5 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Austrijsko državno prvenstvo 12-14.08.11
» Austrijsko državno prvenstvo 10-12.8.2012
» Češko državno prvenstvo, 8. - 10. 5. 2009.
» 22. – 23.5.10.2010. IRO ispiti Heustadlwasser (Austrija)
» IRO ispiti / 3. Slovensko državno prvenstvo, Varpolje, 31.03.2011.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Novosti :: Ispiti-
Jump to: