Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Poslušnost... i sve što tu spada

Go down 
+7
Tanja
elena
petra
Sara
Brynn
Bozena
Mirela
11 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6433
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty31/8/2009, 21:16

Mojoj Gunni se toliko svidjelo što smo je uspjeli preplašiti zadnji put ometanjima na poslušnosti da je željna novih ili identičnih iskustava Twisted Evil

Elem... u četvrtak, u 17:30, ponovila bih priču s raznim ometanjima na poslušnosti kao prošli put kad je bilo stvarno zgodno. Planiram donijeti CD s grmljavinom (nadam se da ću ga uspjeti pronaći) i vjerojatno ću dotad kupiti i jedan manji megafon. Primijetila sam da se dosta pasa prepadne na ispitima kad se razni zvukovi drastično pojačaju s megafonom pa mislim da je to pametna kupnja. Navodno u Chipoteci ima za 140kn. Bilo bi super i kad bi Klub to nabavio za razne ispite.

Neki od vas bili su više nego inventivni zadnji put Laughing Bilo je tu automobilskih guma koje su "slučajno" zalutale u pravi trenutak, ometanja odležavajućih itd. itd. pa se nadam da će i ovaj put odziv biti odličan, pogotovo bi to bilo zgodno za sve koji planiraju na skorašnje ispite.

Da li je netko zainteresiran?
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5962
Registration date : 2009-03-11

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty31/8/2009, 21:46

zgodna ideja Smile

ja osobno, pokušat ću doć, al ništa ne mogu obećati...
Back to top Go down
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5853
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty1/9/2009, 00:04

mene ovaj tjedan nema (IMCA, Mađarska) ali ako ćete planirati tako nešto i kao pripremu za slovenske iro ispite, sa zadovoljstvom ću se pridružiti
Back to top Go down
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5957
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty1/9/2009, 12:54

Osjećam potrebu napomenuti da pogotovo vlasnici mladih pasa trebaju paziti da se previše ne nadahnu na tim treninzima i ne isprepadaju pse, jer od toga nikakva korist. Važno je da pas uživa u vježbama poslušnosti i nije dobro da ih poveže s nekom neugodom ili strahom. Ako pas generalno nema nekih problema s bukom i sl. ja bih radije vježbala samo to da pas bude sve luđi i luđi za poslušnošću, nego bih išla prčkati i provjeravati čega bi se sve mogao uplašiti. Čak i ako se ne bi radila buka skupa sa vježbama poslušnosti, opet smatram da jako treba paziti s mladim psima da ih se bespotrebno ne uplaši prejakim podražajem. Za već iskusne i "iskvarene" pse možda ni nije tako bitno, no šteta bi bila sprčkati mlade pse uzalud.

Ja bih da idem rješavati ozbiljnu anticipaciju ispitne situacije išla svakako npr. na A ispit (ili austrijski BGH), koji ima mnoge zajedničke vježbe, ali nema pucnja. Tako da pas skuži da ispitna situacija ne znači automatski i pucanj (neugodu). Desenzibilizaciju na pucanj bih radila manje-više skroz odvojeno od ispita.
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6433
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty1/9/2009, 16:38

Slažem se sa svim ovim savjetima.

Osobno imam problem da jednostavno u idućih dva mjeseca nemam niti jedan slobodan vikend i ovako nešto mi je bolje nego da stojim na mjestu s Gunninim problemima Neutral

Pogotovo s obzirom na ispit ovaj vikend...
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6433
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty1/9/2009, 17:41

Samo bih htjela naglasiti da kao i prošli put nećemo pucati, a ovakva simulacija je ipak prilika da se psa okrene u suptorno u slučaju da potpadne pod stres što ne možemo ako smo na ispitu.

Meni se primjerice par puta na ispitu desilo (kao zadnji put u Austriji Rolling Eyes ) da Gunna upadne u svoj film panike da jednostavno ništa ne pali - ne mogu doprijeti do nje ničime. Smiješak, nehajno držanje, autoritet - ništa ne pali. Ako je samo malo izazovem na simulaciji, najmanje što mogu jest naučiti što da radim u tim kritičnim momentima. Najviše što mogu ako se dovoljan broj puta potrudim jest da joj dočaram ispit i pokažem da ništa nije strašno. A mislim da su simulacije dobar put. I to bez pucnja, tu se totalno slažem. Pucanj mora biti izoliran.

Ako odem odmah bez ovoga prije na A ispit kao natjecatelj i opet mi se desi isto, ništa nisam napravila. Jer tu nemam manevarski prostor niti za igru, niti za bilo što drugo. Kod nje je prisutna prava fobija i nije dovoljno da samo to ignoriram. To je ok s vrlo mladim psom ili sa psom koji strah pokaže samo u smislu iznenađenja pa to iznenađenje (pameću vlasnika) ne odlazi u fobiju već se situacija rješava na licu mjesta i to je to.

Ja sad, u ovom trenu, primjerice trebam situaciju gdje mogu rješavati samu fobiju (od ispita). Na ispitu to ne mogu jer moram ići dalje do kraja, stisnuti zube i odgurati do kraja. A ona je muvingu koji sam htjela izbjeći pod svaku cijenu. Tako joj mogu samo opet zabetonirati strah.

Izlaz na A ispit mi je tek sljedeća stepenica...

Probala sam stvarno sve i najbolje mi se pokazalo kad sam radila izoliran pucanj, bila kao gledatelj na ispitu i igrala se i radila s njom izvan ringa...

Moj najveći grijeh je u tom što izlazim na ispite, a strah nije rješen. Tako samo sve cementiram i to ne bih nikom preporučila.
Grijeh od nedavno u Austriji jest što nisam pucanj radila dva mjeseca pa se sad i tog prepala, pa nismo radili zbog borelioze i nakupilo se... Mogu joj puknuti pored uha da ne trzne ali samo ako svako malo radim. Čim malo ne radim, ode natrag...

Tak da na ovaj ispit izlazim radi Einsatza i onda pauza dok to ne rješimo malo bolje...

Eto, i to je mojke iskustvo i fakat mislim da nije dobro izlaziti na ispite dok se ne rješi strah od pucnja (ako je to u pitanju) jer inače sve stalno ide lagano nizbrdo i fobija se lijepi na fobiju i na kraju se pas boji samog ispita iako mu više možda pucanj i nije problem.
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5957
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty1/9/2009, 17:55

Mirela, slažem se s tobom. Gunni ne bi pomogao A ispit, ako bi se ubacila u ispitnu frku, a ti bi ispit odradila do kraja (kako se i očekuje od polagača). Eventualno kad bi se zbog vježbe na ispitu poigrala, nagradila ju hranom, kliknula, viknula ili štogod bi ju možda izbacilo iz njenog izbezumljenog filma - naravno ne bi bilo zgorega da suca upozoriš da ćeš možda to učiniti bez obzira na diskvalifikaciju koja slijedi. I slažem se da za psa nije dobro da se izlazi na ispite i odrađuje ih se, a pas sve više u svom filmu i sve jadniji i izbezumljeniji.

Moj prvi post se odnosi na pse koji nemaju fobiju, a imaju možda mlade nadobudne vlasnike pune dobrih namjera, no koji bez frke mogu iz neznanja prepasti psa npr. megafonom (+ možda krivo/prejako/neprimjereno/ili štogod reagirati na reakciju psa) pa učine više zla, nego dobra.
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6433
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty1/9/2009, 18:06

ma znam na što si mislila, i super je da si to napisala, totalno se slažem se tobom Smile

samo sam htjela napisati malo svog iskustva pa da netko ne napravi istu grešku kao i ja silent i naravno, što ako je greška već tu

i ovo ti je dobra fora sa sucem i vježbom na kraju - mislila sam to čak na našem A0 ispitu koji može biti jako koristan jer ima i govorenja i igre unutar ispita pša mislim da je to super stvar Basketball
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5863
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty2/9/2009, 09:43

A opcija da mladi pas ne radi s Mirelom, u nekoj njenoj blizini, nego da se npr. samo igram sastrane s njim, dakle dovoljno daleko da se ne uplaši tj.dovoljno daleko da nije ni svjesan da se ta buka tiče i njega geek , ali opet dovoljno blizu da ju čuje u pozadini (i nadamo se ne reagira) flower

To mi se čini najbezbolniji način kako da pas ipak čuje sve te zvukove i prihvati ih, a nije direktno izložen njima...

Ili je bolje skroz ne prčakti po tome Question
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6433
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty2/9/2009, 16:18

petra wrote:
A opcija da mladi pas ne radi s Mirelom, u nekoj njenoj blizini, nego da se npr. samo igram sastrane s njim, dakle dovoljno daleko da se ne uplaši tj.dovoljno daleko da nije ni svjesan da se ta buka tiče i njega geek , ali opet dovoljno blizu da ju čuje u pozadini (i nadamo se ne reagira) flower

To mi se čini najbezbolniji način kako da pas ipak čuje sve te zvukove i prihvati ih, a nije direktno izložen njima...

Ili je bolje skroz ne prčakti po tome Question

morati ćeš ionako u jednom trenu dovoljno prije ispita (jer ako ne bude dovoljno prije, nećeš stići rješiti eventualni problem, a i nećeš znati za njega) probati nešto takvo tako da mislim da je ovo najbezbolnija opcija
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6433
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty2/9/2009, 16:46

Znači, zainteresirani smo Petra H. i ja. I Ana kao pomagač (hvala Ana).

Nitko više?

Blago meni, sad se stvarno osjećam usamljeno s Gunninim problemom pale pale
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5863
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty2/9/2009, 16:55

Mirela wrote:


Blago meni, sad se stvarno osjećam usamljeno s Gunninim problemom pale pale

Gle...ja moram preventivno djelovati jer ako karakter ide s bojom glave onda već znam što me čeka...trebali bi i Petri Č. objasniti da mora doći iako možda ne misli tako lol! flower
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6433
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty2/9/2009, 16:58

petra wrote:
Mirela wrote:


Blago meni, sad se stvarno osjećam usamljeno s Gunninim problemom pale pale

Gle...ja moram preventivno djelovati jer ako karakter ide s bojom glave onda već znam što me čeka...trebali bi i Petri Č. objasniti da mora doći iako možda ne misli tako lol! flower

Nadam se toplo da Bixu nitko neće šutnuti petardu ispod noge Neutral

Elena?
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6073
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty2/9/2009, 17:06

Ja vam se na zalost necu pridruziti jer imam u cetvrtak zadnje lajanje za ispit u subotu... bom
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6433
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty2/9/2009, 17:10

elena wrote:
Ja vam se na zalost necu pridruziti jer imam u cetvrtak zadnje lajanje za ispit u subotu... bom

aa, ok Smile
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5778
Registration date : 2009-03-21

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty4/10/2009, 10:27

Palo mi je na pamet da stavim ovaj filmić ovdje, budući da se tiče poslušnosti, odnosno svega što sam pokušavala objasniti svakome tko me je pitao za motivaciju na poslušnosti. Hodanje uz nogu je na kraju filmića. Btw, jednaki rezultat je i kad radim vani s njom, ne smetaju je nikakva ometanja iz okoline.
https://www.youtube.com/watch?v=5f9m8IelTmk

Ovo mi je već šesti pas kojeg treniram na isti način od šteneće dobi i rezultat je uvijek ovakav. S Vikom (Rutvicom) sam počela prije mjesec dana, tak da je ova koncentracija, želja za radom i shvaćanje pozicije rezultat jednomjesečnog treniranja jednom na dan. Hrana je na početku bila u lijevoj ruci, sad je u desnoj (udaljavam motiv), a nakon toga ide u džep i nestaje s vidika zauvijek (a to će biti uskoro, jer radi dovoljno dobro da ju više ne treba kao mamac).

Samo sam vam htjela pokazati da pas zaista može obožavati poslušnost, ako mu je mi prikažemo u super svijetlu od početka Very Happy . A ako radite dobro, pas će vam do 6 mjeseci starosti već imati odlično izgrađenu motivaciju i jedino što ćete trebati raditi je lagano "uglancati" vježbe do kraja.
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5863
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty4/10/2009, 11:27

cheers cheers

Hoćemo još! Hoćemo još! Hoćemo još!

flower
Back to top Go down
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5955
Registration date : 2009-03-11

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty5/10/2009, 08:45

joj preslatka je...:-))
Back to top Go down
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5778
Registration date : 2009-03-21

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty15/1/2010, 09:46

Vikina poslušnost sa 7 mjeseci...

https://www.youtube.com/watch?v=qUAfr-nvnkY
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5957
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty15/1/2010, 10:55

Bravo Tanja! Osim opoziva, koji je za moje pojmove malo trulkast geek, sve ostalo izgleda super (pogotovo za sedmomjesečno stene).
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
Darja
Dođi da te čiko spasi
Darja


Number of posts : 588
Points : 6262
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty15/1/2010, 11:37

Kao što sam ti rekla na Faceu tu ne što nije uredu ...... pa taj pas ne laje dok radi poslulšnost affraid
Back to top Go down
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5778
Registration date : 2009-03-21

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty15/1/2010, 11:40

Trulkast scratch ? Možda ti je internetska veza baš tada malo kočila Laughing ... Meni se čini da za sedmomjesečno štene ima nevjerojatno brzi opoziv. I k tome još super konstantno kretanje, bez ikakve promjene tempa. Veću eksplozivnost i postizanje brzina od 100 km na sat očekujem od psa tek nakon godine dana Cool. Sad je motivacija još uvijek samo "dječja" flower , a ne ona zrela "ubilačka" Twisted Evil ...
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5778
Registration date : 2009-03-21

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty15/1/2010, 11:43

Darjice, znam da je teško za vjerovati, ali prema mom iskustvu hrvatskim ovčarima lajanje kod poslušnosti nije pravilo tongue . Rudolina je izuzetak. I to VELIKI What a Face .
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5957
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty15/1/2010, 11:49

Tanja wrote:
Trulkast scratch ? Možda ti je internetska veza baš tada malo kočila Laughing ... Meni se čini da za sedmomjesečno štene ima nevjerojatno brzi opoziv. I k tome još super konstantno kretanje, bez ikakve promjene tempa. Veću eksplozivnost i postizanje brzina od 100 km na sat očekujem od psa tek nakon godine dana Cool. Sad je motivacija još uvijek samo "dječja" flower , a ne ona zrela "ubilačka" Twisted Evil ...

O.k, onda čekam odraslu eksplozivnost za koji mjesec Very Happy . (Hm, kad bolje razmislim, mislim da će mi ju morati poslati iz Japana da ju vidim, no u nadi je spas jocolor )
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
Suntya
Okorjeli Spasioc
Suntya


Number of posts : 265
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Points : 5817
Registration date : 2009-03-10

Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty15/1/2010, 11:56

predivno za gledati cheers
Back to top Go down
Sponsored content





Poslušnost... i sve što tu spada Empty
PostSubject: Re: Poslušnost... i sve što tu spada   Poslušnost... i sve što tu spada Empty

Back to top Go down
 
Poslušnost... i sve što tu spada
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Spasilački psi :: Treniranje-
Jump to: