Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Predavanje Matjaža Zanuta

Go down 
+4
Sara
Brynn
Ida
elena
8 posters
AuthorMessage
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6055
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty10/3/2009, 14:08

Ovu nedjelju ćemo u KOSSPu ugostiti Matjaža koji će nam ispričati svašta zanimljivoga o akcijama i metodama pretraživanja! cheers


U nedjelju 15.3.u klupskim prostorijama 9 - 13h održat će se predavanje Matjaža Zanuta na temu:

Akcije traženja unesrećenih

Predavanje je podijeljeno na praktični i teorijski dio, a uključuje teme:
- osnovni načini pretraživanja
- mobilizacija spasilačkih timova
- postupak pri pronalasku unesrećenog
- etika akcije tražćenja

Praktično:
- raspored spasioca u potragama
- određivanje smjera kretanja
- analiza akcije

Na predavanje je obavezno donijeti kompase i obući se za terenski rad.
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5937
Registration date : 2009-03-11

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 12:26

kaj ono treba dofurat?
Back to top Go down
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6055
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 12:31

elena wrote:

Na predavanje je obavezno donijeti kompase i obući se za terenski rad.

Ida, Ida... Wink
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5937
Registration date : 2009-03-11

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 12:36

priznajem... nisam ni četala, hi hi hi Laughing ok, tnx! a od kud meni kompas???? joj...
Back to top Go down
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5835
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 15:56

da, fakat...
otkud nam kompas? kaj znači obavezno? neće me pustit unutra bez kompasa? lol!
Back to top Go down
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5939
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 16:08

Sigurno ce te pustiti da udjes unutra i bez kompasa. No stvarno mislim da bi svi trebali investirati i kupiti si kompas ako ga vec nemaju. Kompas se moze kupiti i za manje od 80 kn, a svakako bi bilo dobro da ga svaki spasioc ima u torbi (barem na akcijama).
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5937
Registration date : 2009-03-11

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 16:18

ja se javljam da na ulazu u kućicu ne puštam ljude koji nemaju kompas! ja cu naravno stajat van kucice:-)) bom
Back to top Go down
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6055
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 16:27

Bas kao sto je Sara rekla, kupis si kompas jer je korisna stvar. I nije preskup. A ako dodjes bez kompasa onda cemo se samo morati gurati nas 10 na jedan kompas pa necemo bas puno nauciti. Sjeti se kako ti je bilo na predavanju kad smo imali samo 2 GPSa na nas 15. Vidimo se uskoro!
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Suntya
Okorjeli Spasioc
Suntya


Number of posts : 265
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Points : 5799
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 16:53

Gdje kupimo dobar kompas?
Back to top Go down
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5937
Registration date : 2009-03-11

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 16:57

joj cijeli svijet mrzi kad ja imam novaca u džepu Mad aj dobro, di se ože kupiti taj stroj? Question
Back to top Go down
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6055
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 17:00

lovacki rog, iglu sport, negdje gdje ima za kupit kamp oprema mozda?
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5939
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty11/3/2009, 20:16

Ako netko ide u centar grada kompas se moze kupiti u jednom ducanu s foto opremom, okvirima i slicnim stvarima. Taj ducan se nalaza na desnoj strani Ilice (kad se ide prema Trgu), skoro kod Gunduliceve. Isti ducan postoji i u Massarykovoj s lijeve strane, blizu apoteke na uglu Preradoviceve i Massarykove. Pa ako je nekome usput, moze si tamo nabaviti svoj primjerak. Ima ih razlicitih i koliko se sjecam ima i stvarno jeftinih.
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6415
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty12/3/2009, 10:29

Bravo svima za kompas :-)

Ja čak razmišljam da si kupim GPS i jednom za sva vremena dobro naučim raditi s njim :-)
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Willie
Newbie Spasioc
Willie


Number of posts : 27
Points : 5557
Registration date : 2009-03-12

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty12/3/2009, 14:15

sesvetski sajam, kompas 55 kn Cool , vonderica 30 kn Idea , vjerojatno ima i na jakuševcu kod prodavača lovačke i ribičke opreme
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6415
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty15/3/2009, 18:24

Predavanje je gotovo. Meni je bilo vrlo korisno, u nekim momentima i zabavno Smile
Matjažu veliko hvala I love you
Eleni također veliko hvala za organizaciju koja je po mom sudu bila izvrsna cheers
Baš mi je bilo super vidjeti toliko ljudi (16) što sigurno govori o svjetloj budućnosti spasioca u KOSSP-u flower
Sad čekamo Romana... Wink
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6055
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty16/3/2009, 12:25

Ljudi, meni je jucer bilo zakon! Matjaz je odlican predavac, a uz to je i simpatican covjek. Sto se mene tice neke stvari su mi sad malo sjele u glavi. Ocemo se naci koji put u godini vjezbati hodanje po ravnom? Razz lol!
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5937
Registration date : 2009-03-11

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty16/3/2009, 12:28

Book svima!

meni je jučer bilo suuuperr!!! Ona naša mala akcija na kraju mi je naravno bila najbolji dio! Hrabra trojka! Inače... ovaj teoretski dio mi je bio zanimljiv i sad imam totalno drugačiji i ozbiljniji pogled na sve to. Praktični dio je bio urnebesno smjesan lol! nas 16 kokadače, zašto ti tamo, pomakni se tamo-vamo, tu, sim tam, ti prebrzo hodas, azimut?? kaj je to? kaj ti imas kompas Imma li tko koooompas??? Razz Exclamation Question Exclamation bas smo bili smjesni... no dobro, drugi put smo bili bolji. I sad sam, nebi vjerovali, fakat dobila volju i želju da kupim kompas! Very Happy jeeej! tako da ce mi to biti sljedeca investicija...
što se tiće nase akcija spasavanja u strjelcima sa pesima, ma bilo je super, nikad to sa psom nisam radila i bilo je fenomalno iskustvo! Inače, da kažem... nije bilo motivacije prije / za vrijeme / poslije/ nije nikog nasao tako da nije bilo potvrde, samo komad smackosa i bravo dečko dobar si. Poslije smo otisli na trening i radio je kao i uvijek. I preživio¨!!!! Mislim da premalo vjerujemo tim nasim psima... jači su oni nego sto mi mislimo... Cool i tako...sta još reci... akcija je je ipak akcija ljudi...
Back to top Go down
Darja
Dođi da te čiko spasi
Darja


Number of posts : 588
Points : 6244
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty16/3/2009, 12:45

Predavanje smo uspjesno prezivjeli i mi i Matjaž,
koji osim što je odličan predavač ima i čelične živce Laughing
Ljudi sad u nove radne pobjede !
Back to top Go down
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5937
Registration date : 2009-03-11

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty16/3/2009, 15:18

Elena daj nam dovuci Romana na seminar... bounce Wink to bi onda fakat bila ludo uspješna sezona za spasioce! Ajde ajde ajde!!!!! Exclamation Exclamation Exclamation
Back to top Go down
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6055
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty16/3/2009, 15:46

Lako je meni dovuc Romana, samo je pitanje da li ima interesenata! Question Smile
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5835
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty16/3/2009, 16:29

naravno da ima! svaki seminar je dobrodošao! ovo je bilo zakon, čovjek je stvarno bio strpljiv s nama...

totalno treba koji put organizirati neki trening di bi se pola dana npr. radilo sa psima, a pola dana samo vježbali mi to traženje, ili kad to izvježbamo napraviti neku simulaciju akcije!
Back to top Go down
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5937
Registration date : 2009-03-11

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty16/3/2009, 16:38

ocemo otvorit novi topic i vidjet jer ima zainteresiranih?
Back to top Go down
Suntya
Okorjeli Spasioc
Suntya


Number of posts : 265
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Points : 5799
Registration date : 2009-03-10

Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty16/3/2009, 17:28

Hvala Matjažu i Eleni Very Happy
Bilo je super, jedva čekamo novo predavanje
Back to top Go down
Sponsored content





Predavanje Matjaža Zanuta Empty
PostSubject: Re: Predavanje Matjaža Zanuta   Predavanje Matjaža Zanuta Empty

Back to top Go down
 
Predavanje Matjaža Zanuta
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Roman Starman - predavanje o tehnici nenagrađivanja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Novosti :: Predavanja i edukacije-
Jump to: