Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija

Go down 
+9
endi
Darja
Ida
petrač
Bozena
Anaaa
Brynn
Mirela
Sara
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
visnja
Newbie Spasioc



Number of posts : 44
Points : 5583
Registration date : 2009-03-15

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty1/7/2011, 16:12

Murphy, vrati se!!!! Skuhat ću ti paštašutu!!!!

Odoh zapaliti svijeću Shocked
Back to top Go down
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5949
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty1/7/2011, 20:17

Cetvrtak
prepreke u 08:16 Nina 38
traženje u 08:30 Tanja 0
traženje u 15:55 Petra 158

Petak
poslušnost u 10:00 Petra 45
poslušnost u 12:40 Tanja 31

Subota
prepreke u 09:58 Petra
prepreke u 12:20 Tanja
traženje u 15:20 Nina

Nedjelja
poslušnost u 13:00 Nina
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5956
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 09:40

Idač, Tanja - traženje = 55 Wink

Inače, evo sam po prvi puta bacila pogled na rezultate, pa ako ima još lijenih poput mene za gledanje rezultata, evo ukratko:

Kako rezultati do sada pokazuju, od prvih natjecatelja što su izašli na traženje u šumi, nitko nije prošao Shocked Najveći broj bodova ima Zoran Janžovnik iz Slo, i to 139, što znači da je pas zaista dobro radio, ali fali taj zadnji markirant. Ima ih još par koji su oko 120 bodova. Toliko o ravnim otvorenim šumama scratch I većina tih istih timova su ok napravili prepreke/poslušnost, rijetko tko da je pao.

Na ruševinama pak je većina ljudi prošla. Od onih koji nisu prošli, rijetko tko da ima ispod 100 bodova, što je totalno suprotno šumama. Ima ih par sa jako visokim bodovima (185-193). Možda ih ima malo više koji nisu prošli prepreke i traženje, ali tu su negje sa šumarima.

Traženje u vodi se još nije održalo, a na tragu još nema onih koji su prošli traženje.
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6427
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 11:08

Ovo sa šumama je naprosto nevjerojatno - već godinama ispada da prvog dana nitko ne prolazi ili prolazi par ljudi pa onda krenu prolaziti prema zadnjem danu. Valjda je pri kraju šuma već toliko izgažena da postaje lakše.

Ma, to je ono kaj pričam: uopće se ne treba upuštati u procjene što je lako, a što nije jer je to toliko varljivo da je to nevjerojatno.

Uh, što bi voljela jedan dan biti pas pa da malo vidim iznutra neke stvari What a Face
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5949
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 12:26

Cetvrtak
prepreke u 08:16 Nina 38
traženje u 08:30 Tanja 55
traženje u 15:55 Petra 158

Petak
poslušnost u 10:00 Petra 45
poslušnost u 12:40 Tanja 31

Subota
prepreke u 09:58 Petra
prepreke u 12:20 Tanja
traženje u 15:20 Nina

Nedjelja
poslušnost u 13:00 Nina

nisam znala koliko je Tanja dobila bodova, ali sam znala da nije prosla pa..
Back to top Go down
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5949
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 17:11

Novosti?
Back to top Go down
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5951
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 17:17

Javlja Tanja:

Lars 40 na preprekama, Rudi 39 (izmedju ostalog sudac ne voli lajanje). Brynn nasla jednogodradila ga super, nakon toga je pala s motivacijom... Previse ljudi na rusevini i oko nje, valjda preko 50, buka, nepreglednost, malo preopterecujuce za mladog psa. Vedran pao na preprekama, 27 bodova.

Eto, bravo Larsu za ukupni pozitivni plasman, a ostali manje više Sad
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6427
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 18:08

Žao mi je Nina i Tanja Neutral

Petra: bravoooooooooo!!! cheers sunny king queen

Koja šteta za Vedrana Neutral Neutral
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5847
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 19:41

Evo samo ukratko moje traženje.

Mislim da je njoj jednostavno bilo previše. Ruševina je bila takva da nikako ne vidiš psa kad pređe preko prvog brijega, jedva sam je čula da laje na markiranta, a nije bio tako daleko. Cijelo vrijeme dok je tražila oko nje se motalo cca 12ak ljudi koji su bili zbilja napasni, i ludi fotograf koji samo što nije svaki put kad bi išla istražiti neki miris počeo vikati: Brynn, smiješak! koliko se unosio u nju dok ju je slikao. Čim bi naletila na miris i uzvrtila se, svi su odmah skočili na nju, baš su bili gomila. Jako ju je stresiralo što uopće nije mogla skužiti koji od 40 ljudi koji su stajali dolje sam ja. Čim bih se pomaknula za metar, odmah bi se izbezumila jer me jednostavno nije mogla uopće naći. Iza mene je još cijelo vrijeme bilo neko dvoje djece koji su me pratili u stopu i izluđivali su me, gdje god sam išla, i gdje god sam stajala uz mene je bila hrpetina brbljavih ljudi i kad bi ona neko područje pretražila i vratila se tamo gdje me ostavila javiti mi da tamo nema, totalno bi se uspaničila jer nije mogla shvatiti tko sam ja od svih tih ljudi, vidjela je valjda samo gomilu, a ja nisam mogla nigdje otići da budem izolirana da me vidi, nisam je ododzoda mogla usmjeriti jer me nije kužila. Mislim da joj je kombinacija svega toga bila urnebesno previše, i naravno da je meni sunce pičilo i bilo joj je vruće, i neiskustvo, i slično. Vjerujem da nekom mnogo iskusnijem i samouvjerenijem psu sve te stvari ne bi bile problem, ali njoj su bile. I Larsa je stalno izbezumljivalo što nije mogao skužiti gdje je Petra. To sve naravno nije opravdanje, ali je razlog što nisam nezadovoljna jer nije pala motivacijski bezveze nego je podlegla pod prevelikim stresom, i trudila se, ali bilo joj je too much. Zadovoljna sam s tim jednim markirantom jer je super lajala, nije se obazirala na moj dolazak, kopala po malo, i baš zabila njušku tamo gdje je bio. A nakon toga... Ostala dva su mi bila dosta daleko, kraj jednog nije uopće bila, a drugog jest, ali ne znam... Valjda joj je ta gomila ljudi bila previše. Najiskrenije mogu reći da nikada nisam zamišljala da bi na jednom ispitu moglo biti toliko ljudi. U jednom trenu sam čak lažno prijavila pronalazak jer sam mislila da ona laje, a u biti su lajali psi iza u autima, ali sam toliko slabo čula... Nisam sigurna bih li je čula i da je lajala jer sam tog jednog čula jedva, a bila sam mu relativno blizu u odnosu na ostale. Dosta neugodno iskustvo, u svakom slučaju.
Imam jako puno planova za treniranje iako nemam nikakvog pojma kako trenirati takve gomile ljudi jer ih mi u cijelim spasiocima nemamo toliko koliko ih je ovdje bilo, ali dobro. Valjda ću nešto smisliti. Tako da zbilja ne mislim da je ona bila za išta kriva i da me zafrkavala, naprosto možda previše novih stvari u prekratkom vremenu.

Vedran je nažalost pao prepreke, užasno smo u bedu zbog toga svi, on ponajviše. Buks se totalno zblesirao na ljestvama, na jedvite jade je skoro došao do kraja i onda je pao, i nakon toga se stiltao i nije skočio dalj... Tu smo znali da je kraj... I stolovi su bili loši, ali ionako ga u tom trenu ne bi spasili. Dobio je 27 bodova i stvarno je bio u komi, nikad do sad nije pao prepreke, i stvarno smo svi mislili da će proći.

Lars je bio ok, malo prenabrijan, ljestve je Petra zeznula jer je čekala znak suca da krene za njim (što nije potrebno pa ga nije ni dobila), i Lars je skoro došao do kraja i onda išao gledati gdje je Petra, i onda je ona krenula, a on se okrenuo naprijed, izgubio ravnotežu i pao, ali se uspio vratiti gore, no tu je bilo puno bodova dolje. Dalj je čudno nešto napravio i malo se razbio po njemu, tu isto puno bodova. Stolovi su bili prekrasni, Petra je valjda uvidjela da je gusto i tako ga je fino misaono primila za one dvije loptice među nogama i super su to odradili, baš se vidjela promjena na oboje, i njoj na stavu i njemu na ponašanju. Sve u svemu ok.

Rudač... Ah. Jako je puno lajao, na svemu su izgubili po nešto, preživčan na neprijatnom materijalu, otišao ispred nje i radio krugove. Na mostu previše naprijed, na klacki isto, otrčao na kraj ljestvi i skočio dolje. Stolovi prekrasni.

Uglavnom, sretni smo što smo živi.
Brynn i prozor, onda večer prije nismo mogli probuditi Rudija... Vjerojatno ga je proljev jako iscrpio i ležao je i spavao kao top i Tanja ga je htjela probuditi i još smo se zezali kako ćvrsto spava kao da je uginio, i onda ga Tanja zove jače i jače, i počne da trkati, pa drmati, pa jako drmati, i ništa, i onda je panično zavrištala "Nina!" pa sam ga ja na kraju uspjela probuditi. Bio je samo jako umoran, ali tako smo se svi prepali, pogotovo Tanja.

Onda dan nakon toga Brynn i prozor. 4 i pol metra visina. Prvi kat, ali onaj visoki prvi kat. Sad kad gledam taj prozor ne mogu vjerovati da je skočila kroz njega.

Ukratko, malo nam je svima svega dosta i jako smo umorni. Ja još sutra malo treniram poslušnost, dat ćemo sve od sebe da barem to bude ok, ali vidjet ćemo.

Šume i dalje nitko nije prošao. Apsolutno nevjerojatno.

Sve skupa, istina da nemam prethodnog iskustva za uspoređivanje, ali za sad je ovo jedno vrlo zmrdano Svjetsko.


Back to top Go down
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5951
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 22:13

Nina, hvala ti na izvještaju!!

Baš mi je žao zbog Vedrana. Mora da se grozno osjeća Sad .

Drago mi je da nisi nezadovoljna s Brynn. A da se uvijek ima što raditi - to je sigurno. Mogu ti ja posuditi dečke za trening pa će oni napraviti strku i buku kao 20 odraslih osoba jocolor . Kad Brynn to savlada, možeš biti mirna što se gomile ljudi tiče ha, ha

A ovo za šume mi je nevjerovatno! Fakat misterij Question . Pa kaj je s tim šumama (na svjetskom)?? Ajd pišite malo što mislite u čemu je stvar.
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5857
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 22:25

Hvala Nina na izvještaju. Možemo dobiti detalje o Brynn i skoku kroz prozor? Meni to ništa nije jasno.

A još manje mi je jasno...0 pasa je pronašlo sve marirante u šumi? Da li postoji pretpostavka što se događa? Teško skriveni? Šikara? Vjetar? Jame? Što? Meni je to zbilja nevjerojatno...

Čestitke Petri na plasmanu!!! cheers cheers

flower
Back to top Go down
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5948
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 23:33

Nina hvala na lijepom izvještaju I love you

Više mi se sviđa ova verzija u kojoj prepoznajete razloge težine same ruševine nego prošli izvještaj u kojem se čudimo zašto se Lars nije uspio prezentirati u najboljem svjetlu Wink

Uf... ovo za Rudija i njegovo spavanje mi je prestrašno, mogu si misliti koji je to stres neuspijevati probuditi psa pale

A Vedran..... joj nemam riječi koji je to peh Crying or Very sad To padanje s ljestvi i rušenje dalja su mi noćne more jer se stvarno mogu svakome dogoditi.

Ovo za neprolaske u šumama mi je stvarno već nevjerovatno. Inaće nije rijetkost da je prolaznost na šumama jako niska i to se većinom kreće između 10-20% (što bi u ovom slučaju odgovaralo da bi trebalo proči 4-9 pasa) scratch
Ništa morat ćemo se strpiti i pričekati Jernejin osvrt na ove ispite, nadam se da će nam ona moći dati neko objašnjenje confused


Petri i Lari čestitke na kvalifikacijama king
Back to top Go down
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5948
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty2/7/2011, 23:50

Cure sada sam na slovenskom forumu vidjela kako ruševina izgleda i možete biti sretne da su psi uopće skužili da se radi o terenu traženja affraid
Pa na prste možete nabrojati na koliko treninga ste bili, a da je ruševina ovako izgledala. Većinom treniramo u napuštenim ili polusrušenim kućama gdje očekujemo od pasa da pretražuju prostorije. A ovdje nema niti jedne prostorije već su samo brežuljci neprijatnog materijala. Uz one velikobrojne ometače vjerujem da niti ovi hupseri nisu baš jednostavni samo iz razloga što na takvim terenima nemamo prilike trenirati scratch
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5956
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 10:40

Joj, žao mi je radi te situacije s tolikim ljudima na ruševini Crying or Very sad Vjerujem da bez tog faktora, Brynn bi se sasvim lijepo snašla na terenu. Čak i da ste se ciljano i pripremali za situaciju "strani ljudi na ruševini" na treningu, čisto sumnjam da bi išli postavljati više od 5-6 ljudi da se šetaju okolo, tako da je nam je ovo sigurno bila lekcija svima nama.

Čestitke Petri cheers A jadan Rudač, stvarno ga je ta enteroviroza iscrpila pale
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5956
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 10:49

Ana, daj pliz pošalji link na taj forum da svi vidimo slike sa ruševine.
Back to top Go down
Darja
Dođi da te čiko spasi
Darja


Number of posts : 588
Points : 6256
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 11:02

Evo mislim da je Ana govorila o ovim slikama ako i nije tu imaju slike ruševine.

Mene podsjece na onu zadnju sa slovenskog provenstva.

http://gallery.facelock.net/svetovnobelgija11?page=1

Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5956
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 11:18

Hvala Darja Smile

A šuma me podsjeća na Popovec sa znatno gušćim slojem prizemnog raslinja Smile
Back to top Go down
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5847
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 11:27

Evo mene opet malo na forumu. Danas smo se stigli malo više naspavati jer ja imam poslušnost tek u jedan. Da,m Božena, slažem se. A i mi kad postavljamo promatrače oni se nikada ne unose u psa nego rade svoj posao na ruševini. I ja mislim da bi ona mogla odraditi tu ruševinu da je situacija bila malo drugačija. A i svaki puta kada nije mogla od gomile ljudi skužiti gdje sam ja točno se osjetilo da ju hvata panika i da prestaje biti fokusirana i uvijek sam je morala nekako poslati dolje i ponovno poslati i usmjeriti. Poslije kad smo razmišljali shvatili smo da je i Larsu sve to sigurno bio problem, iako je on čak imao nešto manje ljudi, ali njegove 2 godine iskustva viška su ipak dovele do toga da je odradio posao.

Šume... E nemamo pojma. Vjerojatno ćemo ići danas pogledati teren poslije moje poslušnosti, iako Tanja i dalje tvrdi da je šuma lijepa i otvorena. Ima ponegdje kao grmića trnja i tu se miris zadržava i ne širi se dalje i tu treba poslati psa baš unutra, ali ona recimo ne misli da bi to našim psima - pogotovo onima koji rade i ruševine pa su jako naučeni na mikrolokaciju i male mirise - bio toliki problem. Jerneja je isto jako nesretna, koliko smo čuli imat će danas glavešine neki sastanak s njom i ona je uvjerena da je njena karijera suđenja na Svjetskom gotova, iako zbilja ne razumijemo što je tu točno njena krivica - pa nije markirante zakopala deset metara pod zemlju da ih nitko ne nađe! Budemo vam rekli kad ćemo znati više, Tomi i Vedran kampiraju na terenu tako da uvijek imaju uvid u sve tračeve.

Ana, što se toga tiče, istina je da ne treniramo na takvim ruševinama, ali ja sam na sličnoj napravila kvalifikaciju u Italiji i mislim da njoj čak ne bi sam izgled ruševine bio problem koliko sve ove dodatne okolnosti jer ja sam u Italiji imala ometače, ali nekako normalne, pasivne, i nisu joj nimalo smetali. A mogu vam reć da i vama kao vodiču strahovito smeta što vam direktno iza leđa SVI pričaju i ništa ne čujete psa - jer to nisu ljudi koji inače pomažu na ispitu pa šapuću, to je 40ak promatrača i gledatelja koji pričaju, smiju se, vrištuckaju, komentiraju, djeca se deru... Išlo mi je na živce što joj nisam trenutak mira mogla priuštiti ni kad bih je pozvala dolje k sebi da se odmori jer je bilo vruće za vrijeme mog traženja - stalno je netko bio na metar od nas, upirao prstom, smijao se, komentirao. Baš sam je vidjela kako je nervozna i sve nervoznija.

Da sam imala više sreće na ždrijebu (i Petra i ja u stvari) i da smo tražile ujutro kada skoro uopće nije bilo gledatelja - bili bi i dalje ometači na ruševini, ali pas bi barem vidio gdje smo mi kada bi nas tražio s ruševine - možda bi bili sigurniji u sebe i Lars bi bolje lajao, a Brynn možda ne bi pala na taj način i isfrustrirala se (ona je inače spavala kao top poslije tog traženja nekoliko sati što mi je bio dodatan dokaz pod kakvim je stresom bila). Ali nećemo sad plakati nad prolivenim mlijekom.

Saro, ako si voljna doći na jedan trening s Myfi, možemo napraviti nešto gdje ima i šuma i ruševina, i dovesti dečke, da znaš da bih ja pristala na tu ideju. Možeš ti birati ruševinu pa da nije previše zmazana. Ne znam jesi li se zezala, ali prijedlog je u stvari jako dobar.

Petra. Prozor. Ne znam kaj bih ti rekla. Došli smo u hotel nakon pola dana što nas nije bilo - Brynn smo ostavili u hotelu da se odmara za traženje - i uzbuđeni ljudi su nam vrišteći dotrčali da je pas skočio kroz prozor. Trebalo nam je par minuta da shvatimo o čemu se radi i na kraju smo skužili da je čovjek sjedio dolje i gledao televizor i odjednom je vidio psa kako leti pokraj prozora, i odmah uzbunio recepcionara, uspjeli su je uhvatiti i vratiti u sobu i zatvorili su prozor. Kako se to dogodilo? Nemam pojma. Kako je to njoj glupači palo na pamet? Nemam pojma. Tanjina pretpostavka je da je ona možda htjela vidjeti nešto na prozoru, a kako je premala da samo stavi šape gore je vjerojatno htjela samo skočiti na dasku ali se valjda preračunala i sletjela dolje. Prozor je cca metar i pol iznad poda sobe, ali ispod njega krevet tako da je možda to obavila preko kreveta. Dolja je 4 i pol metra, ja sam mjerila (preko svoje visine), ali srećom na tom dijelu gdje je naš prozor ispod je trava. Ja sam zbilja mislila da je ona malo pametnija, ali očito da ću sad i ja morati jako paziti na ruševinama s katom. Ona je bila skroz u redu, vrlo vesela i najvipe me strah da se njoj cijela ta avantura skroz svidjela i da si sad misli da i to može, jer kad smo je našli u sobi bila je urnebesno sretna i ni najmanje pod stresom. Pa si sad vi mislite.

Back to top Go down
Darja
Dođi da te čiko spasi
Darja


Number of posts : 588
Points : 6256
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 11:44

Nina stvarno hvala na ovim izvještajima skoro kao da smo s vama I love you

Šume, stvarno ce biti grozno ako Jerneja dobije po nosu zbog toga. Žao mi je što je Rudiju bilo loše vjerujem da bi to odradio. Osobno mi se isto provuklo
kroz glavu pitanje, koliko od tih pasa koji su polagali šume radi i ruševine, i zna dobro mikrolocirati ? Uf sad bi se voljela teleportirati s Lincicom i to probati Wink

Ruševina, placem od tuge Smile mislim sto i to ne mogu probati Razz Ali rekla bi da se puno toga poklopilo. I promatrači na rušeini i izvan. Mislim da promatrači izvan su
propust organizatora ako su dopusitili da dojdu tako blizu natjecatelju a ovi na rusevini definitilvno nesto na cemu moramo raditi jer u stvarnoj situaciji se takve stvari
desavaju. I da mene isto podsjeca rusevina na Italiju.

Za Vedrana fakat bed, mogu mislit kak mu je. Iako vidjela sam da su jos neki s 199 bodova na traženju pali na preprekama e to je da se upucas Smile

Vrišteća djeca na tražnju ( Saro nadam se da bi decki to mogli ) i mene pisite za taj trening Smile

Leteca Brynn... za to nemam komentara affraid

Uglavnom imamo o puno toga pricati kad se vratite, Nina drzimo fige za poslusnost

i cure stretno s povratkom sutra lol!

Ne zaboravite moje vafle, i ne nedolaze u obzir vafle iz Lidla u Zagrebu provjeriti cu etiketu geek
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5956
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 11:57

Vjerojatno, koliko god su njoj smetali svi ti promatrači i gangula, toliko su i tebi. Znam da je mene isto znala smetati gomila ljudi na ispitima ili ometači koji su mi išli zaskočit psa lupanjem plastičnim bocama taman kad bi povukao miris affraid

Istina, mi to sve uvijek poprilično sterilno izvodimo na treninzima. Najveće ometanje im je lavež drugih pasa Smile A ništa, sljedeći klupski tulum će biti na nekom od spasilačkih treninga Wink
Back to top Go down
Darja
Dođi da te čiko spasi
Darja


Number of posts : 588
Points : 6256
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 11:59

Bozena wrote:
Vjerojatno, koliko god su njoj smetali svi ti promatrači i gangula, toliko su i tebi. Znam da je mene isto znala smetati gomila ljudi na ispitima ili ometači koji su mi išli zaskočit psa lupanjem plastičnim bocama taman kad bi povukao miris affraid

Istina, mi to sve uvijek poprilično sterilno izvodimo na treninzima. Najveće ometanje im je lavež drugih pasa Smile A ništa, sljedeći klupski tulum će biti na nekom od spasilačkih treninga Wink

lol!
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5956
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 12:08

Darja wrote:
Osobno mi se isto provuklo
kroz glavu pitanje, koliko od tih pasa koji su polagali šume radi i ruševine, i zna dobro mikrolocirati ?

A znaš šta se ja mislim: ako nema vjetra, a markirante staviš u nekakvu travu (da ne budu na otvorenom) između drveća i pripaziš da ulaze s vanjske strane terena radi tragova, uz određene klimatske uvjete taj markirant može biti stvarno "nevidljiv" psu na način da uopće izvan njegovog skovišta, zbog raslinja, ne izlazi miris. Pa onda nije problem samo mikrolocirati tog čovjeka, nego uopće proć u njegovoj blizini da bi mogao ga mikrolocirati. Ruševina je površine 1200m2 pa u 30min pas može svaki cm preći i nać izvor mirisa. A šuma je 100x300m = 30 000m2, ima samo 20 min da prođe svaki metar terena, ne možeš se vraćati natrag (za razliku od ruševine) pa je dosta bitno da miris ipak izlazi jer inače se radi o "nabadanju" na miris markiranata.
Back to top Go down
Darja
Dođi da te čiko spasi
Darja


Number of posts : 588
Points : 6256
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 12:27

Ljudi stavljeni su novi rezultati, nitko bas nitko se nije kvalificirao na šumama confused

Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5956
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 14:38

Darja wrote:
Ljudi stavljeni su novi rezultati, nitko bas nitko se nije kvalificirao na šumama confused


wow Suspect pitanje je što će biti sa proglašenjem... možda će postaviti neke nove kriterije kao što je bilo u Francuskoj kada su smanjili broj markiranata potrebnih za pronalazak.
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6427
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty3/7/2011, 16:36

huh, ovo s šumama je zbilja nevjerojatno. Ipak su to psi koji su dobri, nije to ispit pa netko prvi put dolazi na dvojku, a relativno je neiskusan. Baš sam jučer pričala s Anom i kažem joj kako će sigurno netko danas proći i kako me teško nešto može jako začuditi. Ane, ajde, priznajem, ovo je malo čudno Wink
Moj je zaključak već ujutro bio isti kao danas, a danas sam uvjerena u njega: ovo raslinje je psima jako teško jer vjerojatno zadržava mirise.
Imala sam par treninga u šumama prijašnjih godina gdje su psi jedva jedvice našli.
Sjećaš se Darja kad si mi se prije jednog Svjetskog sakrila u nekom žbunju pored KC i Gunna te nije mogla pronaći? A ona je stvarno pas koji dobro pronalazi... To je bio grm iz kojeg ništa nije izlazilo i gotovo.
Uvjerena sam da se radi o istom problemu s time da možda i neki psi neće u grmlje (a to je jedini način da lociraju u ovom slučaju). Koliko god ponekad dobro dođe mogućnost da se može bar suca okriviti za neuspjeh, nije jadna Jerneja kriva i nadam se da će njeni supervizori uvidjeti tu činjenicu. Također, za trženje po takvom grmlju, potrebna je fina kondicija psa jer tu pas troši priličnu količinu energije. Eto, kad se sve zbroji, dobivaš jednostavno bad luck ove godine na Svjetskom na šumama.

Pouka: koliko nam god neki tereni izgledali bajni i možda lagani, nikad nismo sigurni koliko su zapravo teški dok ne pustimo psa i vidimo o čemu se radi.

Tanja, meni ovo s Rudijem zvuči strašno: mislim da bih dobila 3 infarkta i poslije imala proljev danima da mi se to desilo pale Ja sam na kraju sretna što je Rudi dobro i što s time završavamo.

Nina, moram priznati da mi je isto i za Brynn, pa mogla se strgati, bedača jedna pale affraid

Petra, čestitam još jednom cheers cheers cheers

Mislim da možeš biti sretna što ti je na ovakvoj ruševini uopće sve pronašao, ne znam da li je ikad to trenirao, slažem se s Anom da je super što su vam psi uopće imali percepciju da je ovo teren traženja. Meni ovako na gledanje fotki ovo ne izgleda baš kao Milano, izgleda mi teže. ali to je samo preko fotki, vi tamo ipak imate bolji uvid.

U svakom slučaju, ovo je bilo jedno zanimljivo Svjetsko What a Face
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Sponsored content





Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija   Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija - Page 4 Empty

Back to top Go down
 
Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija
Back to top 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Uvijeti za ulazak u reprezentaciju i praćenje poretka
» IRO Svjetsko prvenstvo 2012, Ukraina
» IRO Svjetsko prvenstvo 2013.
» IRO ispiti / 3. Slovensko državno prvenstvo, Varpolje, 31.03.2011.
» Svjetsko prvenstvo 2012.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Novosti :: Ispiti-
Jump to: