Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu

Go down 
+7
Mav
Darja
Brynn
petrač
Suntya
Ida
Bozena
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty29/7/2009, 11:00

Kreće novi mjesec, pa i novi planovi za treniranje ruševina za nas koji ne možemo pobjeći na more ovo ljeto Smile


Što se tiče "starih"ruševina, mala obavijest: počeo se rušiti niz kuća u Novom Zagrebu na kojima smo do sada trenirali. Na toj lokaciji će se sagraditi novi trgovački centar. Rekli su nam radnici da će možda svega jedna (ona skroz rubna) kuća ostati još neko vrijeme, ali u principu, taj poligon je sada gradilište Crying or Very sad


Pa da li netko zna gdje bi se još moglo trenirati u Zagrebu ili okolici Zagreba, osim na Brestovcu ili u Samoborskom gorju?



I neka se jave zainteresirani za treninge u 8.mjesecu Smile

Znam da nas nekoliko intezivno trenira ili planira trenirati ruševine sada, a možda i još neki se nećkaju kada, kako i s kim raditi... Teško da ćemo se moći baš svi skupa nekoliko puta tjedno nalaziti i trenirati, ali bilo bi zgodno kad bi se dogovorili da se svi vikendom nađemo (kada imamo više vremena ne samo za rad već i druženje Smile ) te razmjenjivali ideje i iskustva koje smo skupili radeći u manjim grupama preko tjedna Very Happy
Back to top Go down
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5954
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty29/7/2009, 14:29

naravno...ja sam za :-)

ali nam definitivno nedostaje lokacija! halo??? di vi ostali treniratre???
Back to top Go down
Suntya
Okorjeli Spasioc
Suntya


Number of posts : 265
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Points : 5816
Registration date : 2009-03-10

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty30/7/2009, 10:00

ja sam u Zagrebu do 10.8. zovite kad trenirate...

Nema novih lokacija u Zagrebu, Sloboština, Samobor i Brestovec

Ja sam čak mislila da sjednemo jedan vikend (može i ovaj) u auto i krenemo tražiti, prema Glini recimo, iza Karlovca, Lika možda....jer definitivno moramo naći nove lokacije
Back to top Go down
petrač
Okorjeli Spasioc
petrač


Number of posts : 232
Points : 5792
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty30/7/2009, 11:05

i ja zelim od 3.8. trenirat, no meam auto tako da znate...
ma mora biti neka rusevina u zg koju mozemo iskoristiti
sto je sa onom na krizanju savske i vukovarske?
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty30/7/2009, 11:08

Što se tiče Brestovca...

Ja cijelo vrijeme mislila da se tamo puca na paintballu samo vikendom, međutim ekipa dolazi i radnim danima Exclamation

Međutim, pucanj je puno slabiji od našeg pucnja (startni pištolj), tako da se dobrim dijelom ne čuje na onoj drugoj ruševini, a i ono malo što se čuje, ne plaši pse.

Danas imamo dogovor za 18.30h na Brestovcu za trening...
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty30/7/2009, 11:09

I što je sa Valdecovom?
Back to top Go down
Suntya
Okorjeli Spasioc
Suntya


Number of posts : 265
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Points : 5816
Registration date : 2009-03-10

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty30/7/2009, 11:56

tamo više ne možemo....
a i nedavno je bilo u medijima da su tamo otkrili hrpu opasnog otpada Mad

kutija nam je isto riknula Crying or Very sad
Brestovec smo više manje iskoristili, barem onaj donji kompleks, ja gore gdje je paintball nisam nikada ni bila...
Back to top Go down
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5852
Registration date : 2009-03-10

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty30/7/2009, 15:15

Kakva ruševina na križanju savske i vukovarske? Pa ja živim na križanju savske i vukovarske!!!!
Back to top Go down
petrač
Okorjeli Spasioc
petrač


Number of posts : 232
Points : 5792
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty31/7/2009, 10:38

staaa? kutija je stgana?
koliko strgana, moze li se svejedno trenirat na njoj...?
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty31/7/2009, 12:52

Ako se misli na onu pomičnu prednju stijenku, ona je već mjesecima stragana, bolje rečeno, iskrivljena...

Trebalo bi kupiti negdje nekakav komad šperploče, i zamijeniti tu prednju stranu.

Sljedeći tjedan ja sam mislila pokušati na kutiji raditi tako da na ulaz stavim veliku crnu vreću, a učvrstim je po volji ovisno što želim od psa dobiti: da se provuče, da samo prođe ili da je razdere sa grebanjem....
Back to top Go down
Darja
Dođi da te čiko spasi
Darja


Number of posts : 588
Points : 6261
Registration date : 2009-03-10

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty31/7/2009, 13:19

Mogla bi uzeti debelog stiropora, naslagati u više slojeva i nekako pričvrstiti npr. ljepljivom trakom?
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty31/7/2009, 13:31

Moji tečajci su bili donili jedan pošteni komad stiropora... sad je iz jednog komada nastalo 1000 komadića Smile , ali sve smo strpali u kutiju tako da sada može kao materijal za kopanje poslužiti...
Back to top Go down
petrač
Okorjeli Spasioc
petrač


Number of posts : 232
Points : 5792
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty31/7/2009, 15:39

i ja krecem s kutijom
isto od iduceg tjedna i to kad se vratim u zg
tako da cu u vecernjim satima ili bit na nekoj rusevini ili na kutiji
ma znam za prednju stranicu da ne valja, ako je smo to, sve 5
onda curke, izgleda da se vidimo na kutiji Smile
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty31/7/2009, 16:32

Javi se kad budeš trenirala da ne moram jadne prolaznike hvatati za rukav da se uvlače u kutiju Laughing
Back to top Go down
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5852
Registration date : 2009-03-10

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty1/8/2009, 13:03

Tako je, javi se! I ja bih opako radila kutiju,i to onako sada!!!!! A na terenu sam skoro svaku večer pa se uvijek mogu malo uvući u kutiju
Back to top Go down
Mav
Newbie Spasioc
Mav


Number of posts : 28
Age : 65
Lokacija : Zagreb
Points : 5460
Registration date : 2009-07-03

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty3/8/2009, 12:01

U Četvrtak u 19:00 sati biti će trening na ruševini u Sloboštini. Svi ste dobro došli.
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty3/8/2009, 14:00

Super! Smile

Jel to kod one Mireline škole, jedna napuštena kuća?
Back to top Go down
Mav
Newbie Spasioc
Mav


Number of posts : 28
Age : 65
Lokacija : Zagreb
Points : 5460
Registration date : 2009-07-03

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty3/8/2009, 14:11

Je. Ti dođeš tamo pješice za desetak minuta....a za ostale kada se iz avenije Dubrovnik skrene u ulicu Savezne republike Njemačke prema aerodromu na trećem semaforu se skrene desno pa nakon sto metara prva ulica lijevo pa do prvoga križanja, a ruševina je s desne strane i postoji parking ispred iste.
Back to top Go down
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5862
Registration date : 2009-03-10

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty3/8/2009, 20:30

Pa zar nije ta kuća pod prozorima zgrada? Nitko nema potrebu zvati murju ili u najmanju ruku gađati pse jajima što laju pig kad je tamo trening Question
Back to top Go down
Suntya
Okorjeli Spasioc
Suntya


Number of posts : 265
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Points : 5816
Registration date : 2009-03-10

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty4/8/2009, 13:35

ja se možda dogegam s malim psom...
Lajavi psi se ostave u autu, npr. moj pas
Back to top Go down
Mav
Newbie Spasioc
Mav


Number of posts : 28
Age : 65
Lokacija : Zagreb
Points : 5460
Registration date : 2009-07-03

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty4/8/2009, 15:05

Samo za Petru.....
trening je u Četvrtak u 19:00 sati Exclamation
Back to top Go down
Willie
Newbie Spasioc
Willie


Number of posts : 27
Points : 5574
Registration date : 2009-03-12

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty12/8/2009, 00:25

evo ovako , u Malinskoj ima nekoliko polurazrušenih hotela po kojima bi se moglo trenirati, ovdje sam još desetak dana, a idući tjedan mogu ponuditi i smještaj za nekoliko ljudi, mislim da bi bila zanimljiva kombinacija treninga i kupanja Cool
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty12/8/2009, 10:46

Baš lijepo Smile
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty21/9/2009, 13:56

jel ima zainteresiranih za malo učestalije treninge ruševina ovaj tjedan, u popodnevnim satima???

neeetko, bilo tko...? Smile
Back to top Go down
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5953
Registration date : 2009-03-10

Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty21/9/2009, 15:30

Oni koji treniraju ruševine valjda čitaju ovaj post pa možda nekome pomogne ova informacija.
Moramo ponekad pripaziti na treninzima ruševina da se ruševina prije početka rada dobro isprehoda i "ispipa" kako bi ipak psima postavili teže zadatke (prepipavanje rukama jedan trening neka bude sa rukavicama a neki drugi trening bez rukavica). Na jučerašnjem treningu dogodilo mi se da je Mona jurila direktno po tragovima do svakog skrovišta. Do jednog skrovišta je došla skočivši kroz prozor gdje smo se par minuta ranije "nalukivali" gdje se to skriva markirant.
Nije to tako nužno da se pazi na svakom treningu ili kod školovanja mladih pasa (nitko nije naštetio psu na trening ako bi radio lakšu vježbu) no samo ne bi htjela da se svi poveselimo kako nam psi lijepo rade ili "znaju gdje su skrovišta" a ustvari prate tragove odnosno rade lagane vježbice Wink

Također mi se čini dobrim da onim psima koji već s lakoćom rješavaju sve probleme koje pred njih stavimo da pokušavamo otežavati vježbe na način npr da markiranta sakrimo duboko u nekoj prostoriji a da psu onemogućimo pristup do njega (tako da se psi ne naviknu da samo laju ako je miris intenzivan) te da koristimo ometaće koji se prešetavaju ispred skrovišta tako da pas nauči izolirati miris markiranta od mirisa ometača.

Eto ove vježbice su mi pale na pamet budući da pokušavam pronaći zadatke na kojima bi Mona mogla i nešto naučiti a ne samo da održavam postojeće znajnje study
Back to top Go down
Sponsored content





Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty
PostSubject: Re: Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu   Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu Empty

Back to top Go down
 
Ruševine stare, nove i treninzi u 8. mjesecu
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ruševine ispit, 6.11.2010.
» Treninzi u prirodi!
» Trening ruševine 24. - 25.10 u Austriji (Gmunden)
» Treninzi u Solymaru, Mađarska
» Zimski treninzi i zglobovi - zaštita pasa

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Spasilački psi :: Treniranje-
Jump to: