Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Zaštita šapa

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6432
Registration date : 2009-03-10

Zaštita šapa Empty
PostSubject: Zaštita šapa   Zaštita šapa Empty26/8/2009, 21:27

Mislim da nam je svima ovo jako važno, pogotovo kad počne sezona ruševina i svi se uvijek pomalo pribojavamo činjenice da nam se naši najdraži lajavci mogu i porezati.

Mislim da bi svi morali svoje pse naučiti da rade u šlapicama. Dosadašnja iskustva su nam da nikako ne uspijevamo pronaći najbolje šlapice, a najviše se idealnom tipu primakla Ana koja je jednom kupila super šlapice za Monu. To je bilo negdje u Švici na sasvim slučajnom mjestu.

No, zapravo bih željela ovdje podijeliti jedno svoje dodatno (pomalo blesavo ali možda bi netko to isto napravio pa da to iznesem za svaki slučaj) da netko ne napravi moju grešku Wink

Potakao me Elizabetin savjet Lani na agy forumu da ošiša šape (unutarnje dlake) Turbu kako se ne bi po njima sklizao na uglancanonm linoleumu na Talent show-u. Savjet je super za agy i tu uopće ne dvojim. Savjet je 5+.

Ali ako netko namjerava to napraviti svom spasilačkom psu, moje iskustvo pokazuje da ne bi smio.
Naime, Gunni raste dlaka zbilja više nego intenzivno, a to se odnosi i na šape te njihovu unutrašnjost gdje se nalazi king size dlaka unutar jastučića i to izgleda poput čuperaka na prsima najdlakavijeg frajera.
Da bih izbjegla razne zanimljivosti poput zaljepljenih žvaka, grumena snijega itd., dugo vremena sam joj podrezivala dlake između jastučića.
U tom razdoblju primijetila sam znatno više ozljeda jastučića (crvenilo, nadraženost, "izlizanost skoro do krvi") i porezotina tamo gdje je dlaka bila ošišana. Prestala sam i sve se smanjilo.

Što je zapravo logično jer dlaka između jastučića štiti te jastučiće tj. najviše njihov bočni dio gdje su npr. nastajale Gunnine ozljede, a netragom nestale prestankom šišanja.

Eto, ne znam ima li netko slično iskustvo ali ja više sigurno ne šišam jastučiće nego se služim bakinim receptom za žvake (ulje) i grudice snijega (glicerin i sl.) Basketball
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6432
Registration date : 2009-03-10

Zaštita šapa Empty
PostSubject: Re: Zaštita šapa   Zaštita šapa Empty16/9/2009, 18:03

Doma imam pseće šlapice koje mi je donijela jedna poznanica iz Kanade. Radi se o 2 para M šlapica. No, neka vas ne zavara ovo M jer su dosta drugačije krojene pa odgovaraju većim brojevima.

Mojoj Gunni niti jedna ne odgovara (tanke nogice - sve klizne dolje What a Face ) pa ću ih sutra navečer ostaviti u spasilačkom ormaru.

Ako netko treba, slobodno neka si uzme. Ne mora se nigdje potpisivati. Tek neka kaže da je uzeo, može i ovdje.

Mario, mislim da bi Siegu možda mogle odgovarati, dosta su široke.

Čak mislim da ima jedan par u ormaru koje su i veće veličine pa si pogledaj ako želiš.
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Zaštita šapa Empty
PostSubject: Re: Zaštita šapa   Zaštita šapa Empty14/10/2010, 21:55

Ima li netko čizmice za stražnje šape koje vam ne odgovaraju ili se ne koriste više?

Možda će mi za Dexa trebati za jednu šapu, pa bi prije kupnje htjela isprobati nekoliko varijanti i eventualno otkupiti od nekoga od vas, ako se nađe nešto što nam odgovara.
Back to top Go down
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5777
Registration date : 2009-03-21

Zaštita šapa Empty
PostSubject: Re: Zaštita šapa   Zaštita šapa Empty15/10/2010, 07:36

Imam ja neke dvije vrste, nisam baš sigurna da će pasati Dexu, ali donesem ti danas da ipak probaš.
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5961
Registration date : 2009-03-11

Zaštita šapa Empty
PostSubject: Re: Zaštita šapa   Zaštita šapa Empty15/10/2010, 10:02

Super! dođem u klub oko 20h.
Back to top Go down
superpremiumshop
Ja bi bio Spasioc
superpremiumshop


Number of posts : 6
Points : 4998
Registration date : 2010-09-20

Zaštita šapa Empty
PostSubject: Zaštita šapa - visoke Ruffwear čizmice   Zaštita šapa Empty2/12/2010, 20:30

Pozdrav cijeloj veseloj ekipi!

Samo potsjetnik na info o visokim čizmicama o kojima sam vam pisala prije kojih mjesec dana (vidi filmić koji je bio u prilogu), naime upravo radim narudžbu, zadnju u 2010. i to samo za naručene proizvode pa ako je netko zainteresiran za visoke vodonepropusne čizmice neka mi se javi na mob. 099 6655401. Cijena za 4 komada će biti oko 100EUR zajedno s čarapicama.
[img][/img]

Imam već nekoliko narudžbi pa ako hoćete pričekati i čuti iskustva s ovim novim čizmicama, nema problema tražit ću ljude da na web stranicu superpremium shop-a stave recenzije pa mžete naručiti u 2011. ako se odlučite.

Pozdrav,
Maja
Back to top Go down
Sponsored content





Zaštita šapa Empty
PostSubject: Re: Zaštita šapa   Zaštita šapa Empty

Back to top Go down
 
Zaštita šapa
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Zaštita od krpelja!!!
» Zimski treninzi i zglobovi - zaštita pasa

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Off topic :: Svaštara-
Jump to: