Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Zaštita od krpelja!!!

Go down 
+11
Lacey
Ida
Suntya
Bozena
Cips
Mirela
jasmina
Tanja
Sara
elena
petra
15 posters
Go to page : 1, 2  Next

Koji način zaštite od krpelja koristite?
1. Frontline
Zaštita od krpelja!!! I_vote_lcap30%Zaštita od krpelja!!! I_vote_rcap
 30% [ 8 ]
2. Frontline Combo
Zaštita od krpelja!!! I_vote_lcap15%Zaštita od krpelja!!! I_vote_rcap
 15% [ 4 ]
3. Advantix
Zaštita od krpelja!!! I_vote_lcap33%Zaštita od krpelja!!! I_vote_rcap
 33% [ 9 ]
4. Ogrlica
Zaštita od krpelja!!! I_vote_lcap4%Zaštita od krpelja!!! I_vote_rcap
 4% [ 1 ]
5. Eterično ulje
Zaštita od krpelja!!! I_vote_lcap7%Zaštita od krpelja!!! I_vote_rcap
 7% [ 2 ]
6. Tablete češnjaka
Zaštita od krpelja!!! I_vote_lcap7%Zaštita od krpelja!!! I_vote_rcap
 7% [ 2 ]
7. Exspot
Zaštita od krpelja!!! I_vote_lcap4%Zaštita od krpelja!!! I_vote_rcap
 4% [ 1 ]
8. Nešto drugo
Zaštita od krpelja!!! I_vote_lcap0%Zaštita od krpelja!!! I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total Votes : 27
 

AuthorMessage
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5853
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty23/3/2009, 21:28

Dakle, svi ste dan i noć po nekim šikarama, šumama, livadama...pa vjerujem imate puuuno iskustva s različitim preparatima za zaštitu od gamadi zvana krpelji! Bix je već jednu piroplazmozu uspio pokupiti (krpelja ni čula ni vidjela Laughing ), a upravo sam mu sad skinula novog krpelja koji je bio zakačen i pio krv Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Mad Sad mogu samo moliti se i čekati...
Zaštitu ima. Advantix redovito stavljen, svaku večer tabletu češnjaka dobije, ulje geranija (prirodni repelent (kao je, ali očito nije Rolling Eyes )) na ogrlici, ali niti to gospodinu krpelju nije bilo dovoljno da shvati da nije dobro došao pirat

Ne znam što da radim niti što da koristim!
Razmišljam da naručim iz Francuske to neko cijepivo protiv piroplazmoze. Ima netko neka saznanja o tome? Koliko teško pada na srce i tako to?
Znam da je sve to u konačnici još jedan otrov za psa, ali kad mi se čini da je alternativa da nemam živog psa...perspektiva mi se odmah mijenja...
Back to top Go down
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6063
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty23/3/2009, 21:54

Evo, ovu kategoriju sam preimenovala u Zdravlje, pa sam tu prebacila Petrin post. Nije nestao! Smile
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5947
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty23/3/2009, 22:42

Ja mislim da niti jedan preparat nije 100%-tna zastita. Mi se doma jos nismo dogovorili sto nam je najbolje Rolling Eyes . Ja stavljam ampule Exspota (kupujem ih u veterinarskoj apoteci), a Alen sprica pse s Frontlineom. I za sad nam super ide, jer na nasih 6 pasa (u zadnjih 15 ak godina) smo imali 1 piroplazmozu. Bit ce zanimljivo cuti sto vi koristite. Mogli bismo napraviti anketu...
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6063
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Krpelji anketa!   Zaštita od krpelja!!! Empty24/3/2009, 02:46

Mozete izabrati vise odgovora. Uglavnom, zabavite se s prvom anketom Smile!
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5853
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty24/3/2009, 10:33

Sara wrote:
Ja mislim da niti jedan preparat nije 100%-tna zastita. Mi se doma jos nismo dogovorili sto nam je najbolje Rolling Eyes . Ja stavljam ampule Exspota (kupujem ih u veterinarskoj apoteci), a Alen sprica pse s Frontlineom. I za sad nam super ide, jer na nasih 6 pasa (u zadnjih 15 ak godina) smo imali 1 piroplazmozu. Bit ce zanimljivo cuti sto vi koristite. Mogli bismo napraviti anketu...

Da, Alen mi cijelo vrijeme govori da moram na frontline sprej preci...a i budem Sad
No mislim da je to jako individualno...svakom psu drugačije paše...Zen i Bix šetaju na istim mjestima, na Zenu niti jedan kreplj, a na Bixa idu k'o ludi,a Zen nema nikakvu zaštitu, dok Bix ima sve moguće... Definitivno to ima veze i s dlakom jer se na Bixa bez problema zahvate dok na Zenovu kratku dlaku ne, ali očito im je Bix jako drag.

Moja osobna mala anketica kaže da je broj jedan definitivno kiltix ogrlica, a nakon toga frontline sprej, pa onda dalje...
No sve sam bliže tom cijepivu protiv piro...
Back to top Go down
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5768
Registration date : 2009-03-21

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty24/3/2009, 11:04

Meni je iskustvo pokazalo da krpelji ne vole kratkodlake pse. Vjerojatno ti zato Zen slabo skuplja krpelje. Teško im je prolaziti kroz tu tvrdu i kratku dlaku i teško im je zadržati se na njoj, kak bi rekla, onak im je previše plitka, nisu zaštićeni i ne mogu biti sakriveni. Šerika i Zvonček gotovo nikad nemaju krpelje. Čim je krzno psa gušće i mekše, krpelji tim više uživaju i prosperiraju Wink .

Meni je frontline ampula sasvim dobra, sa svojih brdo pasa imala sam samo dva slučaja piroplazmoze u posljednjih 15 godina i to uvijek u 3. i 4. mjesecu. Jednom nisam bila redovita sa stavljanjem ampule, a jednom se svejedno desilo. Nisam npr. baš bila zadovoljna s advantixom. A ostalo nisam ni probala.
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
jasmina
Ja bi bio Spasioc
jasmina


Number of posts : 7
Age : 42
Lokacija : zagreb
Points : 5529
Registration date : 2009-03-24

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty24/3/2009, 15:05

Ovako ja isto muku mučim s krpeljima na Beronu i Loo a neki dan sam nakon treninga našla i na sebi jednog Crying or Very sad ...ovaj put se
na sreču nije bio primio.....zadnji put sam dobila reakciju na krpelja i završila na sumamedu.

Ja njima stavljam frontline combo svaka 3-4 tjedna i to je do sada bilo učinkovito....međutim u zadnje vrijme sam i na jednom i drugom
znala naći pričvršćene krpelje-napijene krvi i živeeeee Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad što znači da frontline nije baš djelovao....mislim da ću
sada preči na frontline sprej jer je on učinkovitiji....uz to im stavljam još i mješavinu eteričnih ulja na dlaku (pošpricam na par mjesta).
Znam dosta ljudi koji su super zadovoljni scalibur ogrlicom-moja Loo je na nju alergična pa joj nesmijem niti Advantix stavljati jer je baziran na istom otrovu kao i scalubur.

Što se tiće cjepiva.....vetica mi nije spomenula ništa da teško pada na srce.....rekla mi je da je neki dan cjepila psa koji je već do sada jadan
imao 9 puta piroplazmozu Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad i da će mi kroz neko vrijeme javiti kako djeluje. Ono što znam o cjepivu jer da se mora cjepiti dvokratno
u razmaku od par tjedana i cijena je ja mislim oko 800kn te da djeluje oko 8 jeseci i da je učinkovitost 70-80%....znači nije 100% garancija da pas
nemože dobiti piroplazmozu.......tako da mi za sada ostajemo na fronlineu samo ćemo sa ampule prijeći na sprej.
Back to top Go down
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5853
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty24/3/2009, 16:35

[quote="jasmina"] Što se tiće cjepiva.....vetica mi nije spomenula ništa da teško pada na srce.....rekla mi je da je neki dan cjepila psa koji je već do sada jadan
imao 9 puta piroplazmozu Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad i da će mi kroz neko vrijeme javiti kako djeluje. Ono što znam o cjepivu jer da se mora cjepiti dvokratno
u razmaku od par tjedana i cijena je ja mislim oko 800kn te da djeluje oko 8 jeseci i da je učinkovitost 70-80%....znači nije 100% garancija da pas
[quote]

Ništa nije 100% garancija tako da... Crying or Very sad
Predost je ta ukoliko pas i oboli od piroplazmoze to će biti u puno blažem obliku. Saša (Ljolje) mi je rekao da su oni do sada cijepili mislim 16 pasa i da niti jedan od njih do sada nije obolio. Jedan od tih 16 je i Ljoljin Noa pa vjerujem da nije cjepivo baš tolilko štetno jer on onda ne bi koristio to i za svog psa.
E sad...cijena...jedno cijepivo košta 320kn (kod Ljolje, ne znam kako to drugi naplačuju), da se prvi put, pa za 3 tjedna drugi put i onda svakih 6 ili 8mj, zaboravila sam Embarassed
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6423
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty24/3/2009, 21:19

Ja mislim da to pomalo i ovisi od psa do psa. Tinu i Kirku sam uvijek zajedno šetala. Kirka je imala dvaput piroplazmozu, Tina nikad. Tina nikad na sebi nije imala niti jedan preparat!

I meni se čini da psi jako kratke dlake teže skupe krpelje.

S Gunnom mi se dobro pokazala ampula, na žalost dvostruko jača :-( i ako je posebno grozno mjesto gdje treniramo, malo je i našpricam.

Također, kod takvih mjesta je dodatno očetkam prije ulaska u auto i tako znam pokupiti x krpelja koji ostanu na četki.

Po ljeti na moru pauziram sa sredstvima ali mjesec prije krećem s tabletama češnjaka za pse koje Gunna obožava. Ne smrdi od njih no znam da je npr. Mona dobila miris po češnjaku tako da je i to individualno.

Jedne godine sam Gunni aplicirala Ex-spot i dobila je takvu reakciju da sam je morala u roku od pola sat okupati sa šamponom nekoliko puta :-(

No zaista, nema 100% zaštite i uvijek sam oprezna i uvijek je očetkam dosta jako od svog tog straha...
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Cips
Ja bi bio Spasioc
Cips


Number of posts : 5
Lokacija : Dubrava
Points : 5529
Registration date : 2009-03-25

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty25/3/2009, 03:01

Za one koji nemaju informaciju nestalo je lijeka za piroplazmozu.
Evo clanka.

ZAGREB - Osim što u Hrvatskoj brojni vlasnici pasa ne mogu doći do lijeka protiv piroplazmoze, Imizola, ovih dana rijetko gdje mogu cijepiti svoje pse protiv iste bolesti zbog nestašice cjepiva Pirodog.

Velik broj veterinara potrošio je zalihu tog cjepiva, a kako nisu u mogućnosti naručiti nove doze, imaju problema s onim psima koji bi ovih dana trebali primiti novu dozu. U Schering Intervetu, koji je jedan od distributera cjepiva protiv piroplazmoze, kažu da su potrošili sve zalihe, a slično su potvrdili i u tvrtki Arnika d.o.o koja je predstavnik tvrtke Merial, proizvođača Pirodoga. - Mi smo nabavili određenu količinu cjepiva, međutim to se rasprodalo toliko brzo da smo se i sami iznenadili. Naručili smo novu količinu, no treba riješiti cijelu birokraciju prije nego što se cjepivo može proslijediti u prodaju. Računamo da će to biti sredinom travnja - objašnjava Zlatan Antičević iz Arnike.

Već nekoliko tjedana, osim cjepiva, u Hrvatskoj nema ni lijeka Imizola protiv piroplazmoze nakon što je Ministarstvo poljoprivrede zabranilo njegov interventni uvoz.
Back to top Go down
http://www.vauvau.net
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6063
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty25/3/2009, 03:10

Ma krasno! Kako se mogu iznenaditi kada svake godine eksponencijalno raste broj pasa oboljelih od piroplazmoze? Svasta Rolling Eyes
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Cips
Ja bi bio Spasioc
Cips


Number of posts : 5
Lokacija : Dubrava
Points : 5529
Registration date : 2009-03-25

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty25/3/2009, 03:32

Zaboravio sam spomenuti da Tari trenutno stavljamo Advantix a Zenu Frontline Combo i slažem se s Mirelom da treba dobro očetkati i pregledati psa. Ne mislim da psi kratke dlake teže pokupe krpelje, barem to nije s Tarom jer na nju se dosta love.
Vezano uz pauzu dok smo na moru - obavezno advantix - preporuka našeg veta jer jedini štiti od srčanog crva a njega ima na moru.
Back to top Go down
http://www.vauvau.net
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6423
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty25/3/2009, 11:18

Isuse dragi, ovo je stravično što nema Imizola Shocked

Nema svugdje srčanog crva, ovisi kamo idete na more...
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5952
Registration date : 2009-03-11

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty25/3/2009, 11:42

Ja sa svojim iskustvom definitvno potpisujem da psi kraće dlake teže skupljaju krpelje, a vjerujem i da ima pasa koji su jednostavno "slađi" bubicama.

Otkad imam Dexa skinila sam sa njega 3 krpelja, a piroplazmoze nikad. A da vam idem pričat koliko neredovito mu stavljam zaštitu (npr. ljeti i zimi gotovo nikada Embarassed ), vjerojatno bi me ispljuskali Laughing

Na treninzima kada vrištim: krpelji, krpelji! je obično radi mene same, jer ih više na sebi nego na psu nalazim Crying or Very sad Tako ako netko ima neko riješenje za nas vodiče, nekakav repelent, molim vas javite.

Inače, prema pričama ljudi, izgleda da taj češnjak i ogrlice baš i ne djeluju, a pogotvo da je češnjak priča za malu djecu. Sprej i ampule za velike pse su nekako uglavnom glavno učinkovito sredstvo. A šta se tiče ampula, kažu da je najoptimalnije svako 3 tjedna stavljati ampulu.

Ono što se meni osim ampula čini važnim faktorom jest gdje šetate pse. Dok sam radila trag, i bila na milijun raznih livada, skužila sam da na nekim livadama je prava kolonija krpelja, a na livadi 500m dalje, ni jednog! Dok sam živila u Sopotu, niti ja, niti itko od susjeda straha od krpelja, a u susjednom kvartu-Sigetu strava od krpelja...
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6423
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty25/3/2009, 11:53

Bozena wrote:
Tako ako netko ima neko riješenje za nas vodiče, nekakav repelent, molim vas javite.

Imaš neka sredstva za ljude koji, osim zaštite protiv komaraca, sadrže i zaštitu protiv krpelja.

Bozena wrote:
Inače, prema pričama ljudi, izgleda da taj češnjak i ogrlice baš i ne djeluju, a pogotvo da je češnjak priča za malu djecu. Sprej i ampule za velike pse su nekako uglavnom glavno učinkovito sredstvo.

Je, i ja ih koristim u Zagrebu. Ali stvarno imam dobra iskustva sa češnjakom i ogrlicom jer to kombiniram na moru i zbilja nikad nisam pokupila krpelja. Čak sam nakon prošlog ljeta ostavila na Gunni ogrlicu još mjesec dana (tako da nije samo more u pitanju jer ih tamo kod mene stvarno ima vrlo malo, bar zasad) i bez ampule al u kombinaciji s češnjakom, i bilo je ok.
Možda je to isto individualno Question
U svakom slučaju, nadam se da nikad neću ustanoviti sa Gunnom kako nemam pravo Neutral
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5853
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty25/3/2009, 21:27

Bozena wrote:
Ja sa svojim iskustvom definitvno potpisujem da psi kraće dlake teže skupljaju krpelje, a vjerujem i da ima pasa koji su jednostavno "slađi" bubicama.

To je i moje iskustvo!

Bozena wrote:
Otkad imam Dexa skinila sam sa njega 3 krpelja, a piroplazmoze nikad. A da vam idem pričat koliko neredovito mu stavljam zaštitu (npr. ljeti i zimi gotovo nikada Embarassed ), vjerojatno bi me ispljuskali Laughing
Ja Zenu stavim valjda 1x godišnje...i ne mislim da je to loše...zašto bi ga trovala ukoliko ga redovito pregledam, a na njemu mi krpelj zbilja ne može promaknuti tako da...

Bozena wrote:
Na treninzima kada vrištim: krpelji, krpelji! je obično radi mene same, jer ih više na sebi nego na psu nalazim Crying or Very sad Tako ako netko ima neko riješenje za nas vodiče, nekakav repelent, molim vas javite.

Eterično ulje geranija je navodno prirodni repelent i to se može i na čovjeka staviti koja kap. Na psa se isto može staviti koja kap na ogrlicu svakih cca.tjedan dana ili postoji bučkuriš od više eteričnih ulja, vode, jabučnog octa i alkohola koji se šprica na psa...

Bozena wrote:
Inače, prema pričama ljudi, izgleda da taj češnjak i ogrlice baš i ne djeluju, a pogotvo da je češnjak priča za malu djecu. Sprej i ampule za velike pse su nekako uglavnom glavno učinkovito sredstvo. A šta se tiče ampula, kažu da je najoptimalnije svako 3 tjedna stavljati ampulu.

Mislim da je Melinda jednom rekla da ona svojim psima samo češnjak daje i nikad nema problema s krpeljima...
Ja sam Bixu počela davati prije cca.tjedan dana i krpelj se zakačio Twisted Evil Evil or Very Mad
Back to top Go down
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5768
Registration date : 2009-03-21

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty25/3/2009, 23:16

Bozena wrote:
Na treninzima kada vrištim: krpelji, krpelji! je obično radi mene same, jer ih više na sebi nego na psu nalazim Crying or Very sad Tako ako netko ima neko riješenje za nas vodiče, nekakav repelent, molim vas javite.

Jedna od vrsta Autan spreja, Off sprej, Dipterol sprej... Ima ih za kupiti u svakom supermarketu. Svi štite protiv komaraca, muha i krpelja. Nasprejaš si potkoljenice i cipele i donji dio odjeće i čini mi se da je OK. Mislim da je s time dobro malo namazati i pese prije nego ih šaljemo na traženje u područje visokog rizika od krpelja, samo si špricneš na ruke i protrljaš psu po nogama, prsima i trbuhu...
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5952
Registration date : 2009-03-11

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty26/3/2009, 10:19

Tanja wrote:

Jedna od vrsta Autan spreja, Off sprej, Dipterol sprej... Ima ih za kupiti u svakom supermarketu. Svi štite protiv komaraca, muha i krpelja. ...

A ja sve do sada mislila da je to isključivo za komarce...e, da sam do sada znala.. Smile Thnx! Smile
Back to top Go down
elena
Admin
elena


Number of posts : 480
Age : 44
Points : 6063
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty27/3/2009, 16:45

Evo, info: livada puna krpelja jest s desne strane (zapadne) stare goricke ceste. Iza OMV pumpe iza sigetske crkve. Svaki put kad smo bili tamo sam na Kiri nasla barem dva krpelja. Doduse, ni jedan se nije uhvatio, ali nebitno. ta sikara izgleda super, ali znajte da iz nje vrebaju male nemani! alien

PS. Ana to je ona gdje smo radile kod tvog posla!


Last edited by elena on 27/3/2009, 17:09; edited 2 times in total
Back to top Go down
http://www.kossp.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6423
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty27/3/2009, 16:46

hvala

inače je sve u vezi nasipa katastrofa s krpeljima - osobito kad idete u šikare tipa onoga kod King Crossa
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Suntya
Okorjeli Spasioc
Suntya


Number of posts : 265
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Points : 5807
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty28/3/2009, 16:40

Danas smo imali trening na Dotrščini...
Sunny ima kiltex ogrlicu, nisam našla niti jednog krpelja
Tya ima advantix, doduše ovo joj je tek druga primjena, skinula sam 3 komada...
Back to top Go down
Ida
Dođi da te čiko spasi
Ida


Number of posts : 373
Age : 39
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5945
Registration date : 2009-03-11

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty28/3/2009, 16:41

a oboje od iste marke...hm scratch
Back to top Go down
Suntya
Okorjeli Spasioc
Suntya


Number of posts : 265
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Points : 5807
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty28/3/2009, 16:53

s tim da je Sunny tražila, Tya se baš nije zavlačila svuda
Uglavnom pregledajte peseke, navodno se advantix ili fronline treba staviti min 3 puta da bi djelovao....
a i naravno advantix nije repelent a ogrlica je...
Back to top Go down
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5947
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty28/3/2009, 17:09

Ja sam čula/čitala puno dobrih iskustava s tom ogrlicom. Ja ju ne stavljam samo zato što navodno baš nije poželjno da bude u kontaktu s djecom, a tko će njima objasniti - "dragaj psa ovdje, a ne ondje", "sad operi ruke, jer si baš taknuo tu otrovnu ogrlicu".
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5853
Registration date : 2009-03-10

Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty28/3/2009, 19:15

Suntya wrote:
Danas smo imali trening na Dotrščini...
Sunny ima kiltex ogrlicu, nisam našla niti jednog krpelja
Tya ima advantix, doduše ovo joj je tek druga primjena, skinula sam 3 komada...

Ja Bixu nisam našla niti jedan i zaključila da tamo sigurno nema puno krpelja jer bi ih Bix sigurno pokupio da ima...hm...idem ga opet pregledati. No ja sam ga našpricala s mješavinom eteričnih ulja i vode koji su navodno repelenti...
Back to top Go down
Sponsored content





Zaštita od krpelja!!! Empty
PostSubject: Re: Zaštita od krpelja!!!   Zaštita od krpelja!!! Empty

Back to top Go down
 
Zaštita od krpelja!!!
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zaštita šapa
» Zimski treninzi i zglobovi - zaštita pasa

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Spasilački psi :: Zdravlje-
Jump to: