Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Svjetsko prvenstvo Žatec 2010

Go down 
+12
Bruna
hazakoal
Bozena
petra
Suntya
visnja
Ida
petrač
Mirela
Anaaa
Darja
Sara
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty6/7/2010, 16:18

He-he, kad sam se rukovala sa Patricom Corpatoux-om (onaj svicarski vojnik s bradicom) smijao se i rekao: oh, border collies Laughing
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Trči s vukovima
Spasioc u usponu
Trči s vukovima


Number of posts : 74
Points : 5621
Registration date : 2009-03-15

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty6/7/2010, 17:26

PARTY sunny PARTY sunny PARTY sunny PARTY sunny PARTY sunny PARTY

Povodom velikog uspjeha naše repke na Svjetskom spasilačkom prvenstvu, KOSSP Zagreb priređuje u nedjelju u 19 sati feštu kojom ćemo to proslaviti

lol!
Back to top Go down
petrač
Okorjeli Spasioc
petrač


Number of posts : 232
Points : 5786
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty6/7/2010, 19:09

Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty6/7/2010, 23:57

Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5955
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty7/7/2010, 11:22

Anaaa wrote:
Možda će baš ovo biti motivator da nas što više proba savladati i taj trag te se prijaviti na svjetsko u toj disciplini bom

Ja se zaista divim ljudima koji u današnje vrijeme s današnjim tempom rada i malom količinom slobodnog vremena uspijevaju izraditi trag, budući da se radi zaista o "time-consuming" procesu. Dođeš na trening, pripremaš trag, slomiješ kralježnicu pripremajući ga Smile , onda čekaš (ispod sat vremena praznog hoda ne prođe) da odstoji trag, i onda krene pas raditi i gotov je u 5min Rolling Eyes I još nedaj Bože da ga dobro ne napravi, jer ne možeš "ponavljati" taj isti trag, te nema mogućnosti kao na drugim treninzima reći:"ajmo još jedno traženje napraviti!"

No, ima i pozitivnih strana Smile Puno vremena se sa svojim psom provede u prirodi i to onako lijepo, opušteno flower Nema pasa koji laju negdje u pozadini, a najveći neprijatelji su ti svrake koje dođu krasti hranu sa traga Laughing Onako, jedna baš "bonding" disciplina za čovjeka i psa, a gdje nije motivacija psa (kod svih pasa Exclamation ) uopće upitna, već samo vodiča treba da fino izbaždari nos svog psa na kretanje nosa i starost traga koju želi. U principu, jedan fascinatan proces flower Nije da osporavam fascinaciju i drugih disciplina da se razumijemo, valjda mi je ovaj trag ostao kao jedna od najljepših uspomena iz studentskih dana...
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty7/7/2010, 12:16

Bozena wrote:
Anaaa wrote:
Možda će baš ovo biti motivator da nas što više proba savladati i taj trag te se prijaviti na svjetsko u toj disciplini bom

Ja se zaista divim ljudima koji u današnje vrijeme s današnjim tempom rada i malom količinom slobodnog vremena uspijevaju izraditi trag, budući da se radi zaista o "time-consuming" procesu. Dođeš na trening, pripremaš trag, slomiješ kralježnicu pripremajući ga Smile , onda čekaš (ispod sat vremena praznog hoda ne prođe) da odstoji trag, i onda krene pas raditi i gotov je u 5min Rolling Eyes I još nedaj Bože da ga dobro ne napravi, jer ne možeš "ponavljati" taj isti trag, te nema mogućnosti kao na drugim treninzima reći:"ajmo još jedno traženje napraviti!"

No, ima i pozitivnih strana Smile Puno vremena se sa svojim psom provede u prirodi i to onako lijepo, opušteno flower Nema pasa koji laju negdje u pozadini, a najveći neprijatelji su ti svrake koje dođu krasti hranu sa traga Laughing Onako, jedna baš "bonding" disciplina za čovjeka i psa, a gdje nije motivacija psa (kod svih pasa Exclamation ) uopće upitna, već samo vodiča treba da fino izbaždari nos svog psa na kretanje nosa i starost traga koju želi. U principu, jedan fascinatan proces flower Nije da osporavam fascinaciju i drugih disciplina da se razumijemo, valjda mi je ovaj trag ostao kao jedna od najljepših uspomena iz studentskih dana...

Je, trag može biti pain in the ass... Iako, on može biti zgodno rješenje za one pse koji imaju nekih fizičkih limitirajućih problema, a vlasnik se želi i dalje baviti nečime u spasiocima pa onda lijepo rade trag koji je fizički puno manje zahtjevan za psa.
A bome i vodiča (kad se sjetim svih onih trčanja u šumi), he-he What a Face
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
maja
Ja bi bio Spasioc
maja


Number of posts : 6
Points : 5525
Registration date : 2009-03-30

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty8/7/2010, 00:39

Cure da vam i ja tu cestitam, stvaaarno ste face!!! Ana, kaj da kazem, sve nekako potjece od tebe i stvarno mi je drago da su ti ove godine cak dvije medaljice sjele oko vrata cheers

Ovi nasi (kospovski) spasioci su stvarno genijalni, kaj ne? Bome jedva cekam da ovi nasi dvonosci narastu pa da se i ja ponovno primim veranja i skrivanja po sumama/rusevinama Basketball

E, jel ima negdi link na snimku Anine (tj Monine) poslusnosti, 49 bodova je mrak, to bi stvarno voljela pogledati cyclops

I da, fotke s proglasenja su mi lol! lol! Em, ste totalno njezne tamo medju ekipom bradatih, starih i uniformiranih, em ste totalno iznenadjene i zbunjeno-vesele dok prilazite! I tu snimku bi voljela vidjeti! Kak se dodje do snimki, pliiz, kak, kaak?
Back to top Go down
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5947
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty8/7/2010, 14:08

Hvala Majo na čestitkama, a i mene veseli činjenica da u Klubu imamo još puuuuno kvalitetnih pasa i vodiča koji će sigurno u sljedećim godinama dobiti priliku i malo sreće da stanu na postolja.

Mario nam je na službenom putu pa malo kasnimo s fotkicama i filmićima no vjerujem da će i to uskoro riješiti Smile
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty8/7/2010, 15:50

maja wrote:
Cure da vam i ja tu cestitam, stvaaarno ste face!!! Ana, kaj da kazem, sve nekako potjece od tebe i stvarno mi je drago da su ti ove godine cak dvije medaljice sjele oko vrata cheers

Ovi nasi (kospovski) spasioci su stvarno genijalni, kaj ne? Bome jedva cekam da ovi nasi dvonosci narastu pa da se i ja ponovno primim veranja i skrivanja po sumama/rusevinama Basketball

E, jel ima negdi link na snimku Anine (tj Monine) poslusnosti, 49 bodova je mrak, to bi stvarno voljela pogledati cyclops

I da, fotke s proglasenja su mi lol! lol! Em, ste totalno njezne tamo medju ekipom bradatih, starih i uniformiranih, em ste totalno iznenadjene i zbunjeno-vesele dok prilazite! I tu snimku bi voljela vidjeti! Kak se dodje do snimki, pliiz, kak, kaak?

Hvala na čestitkama I love you
Što reći za Anu osim - srećom je u našem Klubu, a ne u nekon drugom queen queen
He-he, i ja bih voljela pogledati tu snimku dodjele - šteta pa se nije snimilo zbog okolnosti kako jurimo zbunjenih faca blentavo se smijuljeći albino
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
maja
Ja bi bio Spasioc
maja


Number of posts : 6
Points : 5525
Registration date : 2009-03-30

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty8/7/2010, 15:53

dio tog smijuljenja se vidi na njihovim fotkama jocolor jocolor
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty8/7/2010, 15:56

maja wrote:
dio tog smijuljenja se vidi na njihovim fotkama jocolor jocolor

da, meni se još smijulji kad se toga sjetim, ha-ha clown
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
petra
Okorjeli Spasioc
petra


Number of posts : 298
Age : 40
Points : 5856
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty8/7/2010, 16:50

Anaaa wrote:

Mario nam je na službenom putu pa malo kasnimo s fotkicama i filmićima no vjerujem da će i to uskoro riješiti Smile

Jučer je Marijo bio u klubu, ja ga vidjela svojim očima Shocked

bounce
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty8/7/2010, 16:55

Evo i neke statistike koje sam izračunala spremajući se za novinare:

Broj vodiča i pasa po disciplinama:

- trag: 8
- voda: 5
- ruševine: 59
- priroda: 39

UKUPNO: 111

Broj zemalja: 18
Broj klubova: 40

Postotak prolaznosti po disciplinama:

- trag: 4/8 = 50%
- voda: 1/5 = 20%
- ruševine: 25/59 = 42%
- priroda: 12/39 = 31%

Broj kvalificiranih timova za timsko = 5

Prva 3 mjesta po zemljama i pasminama:

- trag: sva prva tri mjesta Češka (sve njemački ovčari)
- voda: 1. mjesto Italija (golden retriver)
- ruševine: 1. Austrija (malinois), 2. Nizozemska (malinois) i 3. Hrvatska (graničarski koli)
- priroda: 1. Njemačka (malinois) 2. Švicarska (malinois) 3. Poljska (graničarski koli)
- timski: 1. Češka (njemački ovčari 2. Švicarska (malinojci) 3. Hrvatska (borderi)

I ono što sam primijetila, ovo je Svjetsako s najvećim brojem malinojaca i bordera tj. njihov se broj iz godine u godinu povećava u odnosu na druge pasmine.
Nisam isčitala sve pasmine jer neke oznake u knjižici ne prepoznajem...
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5955
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty8/7/2010, 17:03

a taj retriver koji je jedini prošao spašavanje iz vode, jel to onaj pas sa fotki koje se mogu vidjeti na stranici?

Ima jedna super fotka njega u krupnom planu gdje vuče čovjeka, i bila je jedna gdje iskače iz čamca cyclops Uglavnom, meni je taj pas mrak izgledao na fotkama i nadam se da barem u većem postotku tako dobro izgleda kada radi u živo Exclamation

Možda da i naši retriveraši razmisle o toj disciplini Question Mislim, spojiti spašavanje i najveću ljubav tih pasa (vodu) čini mi se kao dobitna lutrija Wink
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty8/7/2010, 17:05

Bozena wrote:
a taj retriver koji je jedini prošao spašavanje iz vode, jel to onaj pas sa fotki koje se mogu vidjeti na stranici?

Ima jedna super fotka njega u krupnom planu gdje vuče čovjeka, i bila je jedna gdje iskače iz čamca cyclops Uglavnom, meni je taj pas mrak izgledao na fotkama i nadam se da barem u većem postotku tako dobro izgleda kada radi u živo Exclamation

Možda da i naši retriveraši razmisle o toj disciplini Question Mislim, spojiti spašavanje i najveću ljubav tih pasa (vodu) čini mi se kao dobitna lutrija Wink

Da, mislim da je to taj.
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
hazakoal
Dođi da te čiko spasi
hazakoal


Number of posts : 346
Age : 41
Lokacija : Velika Gorica
Points : 5891
Registration date : 2009-03-25

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty8/7/2010, 23:24

petra wrote:
Anaaa wrote:

Mario nam je na službenom putu pa malo kasnimo s fotkicama i filmićima no vjerujem da će i to uskoro riješiti Smile

Jučer je Marijo bio u klubu, ja ga vidjela svojim očima Shocked

bounce

Evo slikice su online na KOSSPovim Facebook stranicama!

je, vidila si me jer sam jucer bio puna dva sata u Hrvatskoj, i naravno 10 minuta od toga sam morao provesti u klubu.....

affraid
Back to top Go down
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5950
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty9/7/2010, 10:40

Mirela wrote:
Evo i neke statistike koje sam izračunala spremajući se za novinare:


Jel bilo što u novinama? Stvarno bi mi bilo žao da prođe bez medijske zapaženosti.
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty9/7/2010, 11:58

Sara wrote:
Mirela wrote:
Evo i neke statistike koje sam izračunala spremajući se za novinare:


Jel bilo što u novinama? Stvarno bi mi bilo žao da prođe bez medijske zapaženosti.

Jučer smo imali razgovor s gospođom Črnjević koja tako ljubazno prati sve naše uspjehe da smo joj sad već dužni veliku bombonijeru queen
Članak izlazi u nedjelju u Večernjem study
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
maja
Ja bi bio Spasioc
maja


Number of posts : 6
Points : 5525
Registration date : 2009-03-30

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty9/7/2010, 13:31

Mm, pa, khm-khm, mi smo eto toliko izvan svih događanja Sleep da smo za ove uspjehe čuli - na radiju!
Radio Sljeme, jutarnje vijesti (ne znam koji je to dan bilo..).
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty9/7/2010, 13:42

maja wrote:
Mm, pa, khm-khm, mi smo eto toliko izvan svih događanja Sleep da smo za ove uspjehe čuli - na radiju!
Radio Sljeme, jutarnje vijesti (ne znam koji je to dan bilo..).

To možemo zahvaliti našem dragom Zvonku I love you
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5771
Registration date : 2009-03-21

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty9/7/2010, 15:14

Mirela wrote:

Broj vodiča i pasa po disciplinama:

- trag: 8
- voda: 5
- ruševine: 59
- priroda: 39

Prijavljeni za prirodu se očito iz godine u godinu smanjuju... Ja sam mislila da je prošle godine bio mali broj zbog nepovoljne daleke istočne lokacije za većinu zemalja, ali sad je SP svima bilo bliže, pa ništa. Valjda ne žele da im psi dožive toplotni udar na traženju... Uh, ti prdonje na visokim pozicijama i njihove blesave ideje Evil or Very Mad !
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5947
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty9/7/2010, 15:36

Ovakva mala posječenost disciplini traženja u prirodi već traje par godina. Ja ju nekako između ostaloga opravdavam činjenicom da ima dosta profesionalnih organizacija koje dobivaju i financijsku podršku od države za bavljenje disciplinom traženja u ruševinama.

Također za disciplinu traženja u šumama treba dosta pedantnosti u izradi detalja ako želiš imati pouzdanog psa. Nemojte me sada napasti zbog ove tvrdnje ali takvo je moje dosadašnje iskustvo. U ruševinama možeš maksimalno izvuči psečje nagone u označavanju pronalaska (tipa da urla i grebe po skrovištu kako bi što prije došao do svoje nagrade), dok u šumama moraš žonglirati sa full motiviranim označavanje pronalaska i nedodirivanjem markiranta (što u slučaju pasmine tipa malino vjerujem nije tako jednostavno za postići). Onda u šumamam pas treba biti samostalan (ali ipak ne previše), treba odlaziti minimalno u dubinu do 60m po raličitim tipovima terena (a na to definitivno vodiči premalo obračaju pažnju u treninzima). Vodič mora koncentrirano pratiti dijelove terena koje je pas pretražio te kalkulirati brzinu kretanja po terenu. Pas za disciplinu traženja u prirodi treba biti u odličnoj fizičkoj kondiciji (što zahtjeva dosta vremena) dok u traženju u rušvinama kondicija može biti minimalna.
A i pravila za traženje u prirodi kakva su sada jako su nepovoljna za sporije pse kojima se često dogodi da ne stignu pretražiti cijeli teren traženja u dodjeljenom vremenu.
Tako da mi pouzdano traženje u prirodi zvuči kompliciranije za savladati od pouzdanog traženja u ruševinama. A i to pokazuju i sami postoci prolazaka na ispitima u ovim disciplinama. Traženje u ruševini većinom ima prolaske od 40-60% dok traženje u prirodi nerijetko zna završavati s 10-20% prolascima.
No ako želiš sve sitne detalje izraditi definitivno i u jednoj i u drugoj diciplini imaš što raditi.
Back to top Go down
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5771
Registration date : 2009-03-21

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty9/7/2010, 16:21

Apsolutno je točno sve što si rekla! Ali onda tendencija k tome da se "kažnjava" nabrijavanje psa, odmaranje i davanje vode još dodatno otežava situaciju, zar ne scratch ? To mene živcira... bounce
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5947
Registration date : 2009-03-10

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty9/7/2010, 16:48

Svom srećom nisu svi sudci istog stava. Ove godine je sutkinja na svjetskom bila specifična u svojim očekivanjima i nadam se da taj njezin stav ne dijeli večina spasilačkih sudaca. Npr. naša sutkinja na ruševinama nije imala baš nikakvih problema sa time da se odmori psa ili da mu se da voda. Tako da ja na to gledam kao na izuzetak i ne živciram se previše. Mirela je naučila da sljedeće godine neće reči na glas sudcu da ide odmoriti psa već da će povremeno odvezati i zavezati tenisicu, tražiti nešto po ruksaku i sl. Pa neka nam sudac skine bodove jer sam zavezivala tenisicu i kaže da pas nema dobru kondiciju jer je ležao dok sam ja tako nešto radila!
Za nabrijavanje psa dodirivanje psa nekako mislim da će se nažalost prikloniti istom pravilu kao u ostalim disciplinama poslušnosti i prepreka gdje nemaš pravo dodirivati psa tijekom izvođenja vježbe traženja. S tim se mogu pomiriti jer to neće biti tako teško za savladati (usmjeravanja će biti nešto kompliciranija no sve je to za preživjeti).

E da, ne znam da li smo spomenuli još jednu grozotu koja se javila na ovom svjetskom.
Naime kod vježbe pucnja ako se pas pomakne sa pozicije u kojoj se nalazio prije pucnja bit će diskvalificiran.
Npr. pucanj se provjeravao u vježbi sjedi u hodu u trenutku kada se vodič okrenuo prema psu. Ako bi pas nakon pucnja promijenio poziciju ali ostao još uvijek na mjestu ok, samo bi skinuli bodove (nisam 100% sigurna da li bi mu još jednom provjeravali osjetljivost na pucanj). No ako bi pas krenuo prema vodiču bio bi dikvalificiran.
Razlog takve strogosi je bio da pas treba znati da u vježbi sjedi nema opoziva te da ako ustane i krene prema vodiču sigurno je osjetljiv na pucanj u toj mjeri da se treba diskvalificirati. Meni je to grozno, jer sigurno postoji mogućnost čiste neposlušnosti u slučaju da pas odluči krenuti prema vodiču (no ne u očima onih koji kada sa psima rade sjedi u hodu nikad ne naprave opoziv - pa zar takvi postoje?).
Mi smo se dogovorili ako se slučajno pas ustane da ćemo viknuti "lezi" što će pas koji se ne boji pucnja 100% poslušati. Pa neka malo gruntaju što će tada s nama napraviti. Na sreću to nije bilo potrebno i psići su vježbu napravili super no eto samo da znate ako vam se tako nešto pojavi na ispitima da se snađete odreagirati.
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5955
Registration date : 2009-03-11

Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty9/7/2010, 17:11

Tanja wrote:
Ali onda tendencija k tome da se "kažnjava" nabrijavanje psa, odmaranje i davanje vode još dodatno otežava situaciju, zar ne scratch ? To mene živcira... bounce

Meni je od termina svjetskog daleko nebulozniji takav spartanski pristup psima. U konačnici to bi trebao biti timski rad, zar ne? Uloga mog psa je da traži, a moja uloga da se brinem za svog psa Exclamation

A što se tiče sudaca, mislim da se tu treba i žaliti i buniti, jer svaka čast izuzecima, ali većina tih sudaca NE radi sa psima, barem ne na toj razini da redovito idu na natjecanja, te ideje im često nisu zasnovane na realnosti. Pa su vodiči ti, koji itekako imaju što reći i za neke vježbe i za pravila igre, budući da smo mi ti koji moramo po tim vježbama izrađivati pse i igrati po tim pravilima.

A što se tiče sudačkih "očekivanja". Jedina očekivanja koja oni mogu imati su ona koja im nalaže pravilnik za suce, a ne natjecanje pretvarati u svoj mali eksperiment testiranja psećih granica. Time se bave znanstvenici, a ne suci.
Back to top Go down
Sponsored content





Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Svjetsko prvenstvo Žatec 2010   Svjetsko prvenstvo Žatec 2010 - Page 7 Empty

Back to top Go down
 
Svjetsko prvenstvo Žatec 2010
Back to top 
Page 7 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» 2. FCI Svjetsko timsko prvenstvo, travanj, 2010., Njemačka
» IRO Svjetsko prvenstvo 2012, Ukraina
» Svjetsko prvenstvo 2011, Chastre/ Belgija
» Svjetsko prvenstvo 2012.
» Uvijeti za ulazak u reprezentaciju i praćenje poretka

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Novosti :: Ispiti-
Jump to: