Spasioci KOSSP Zagreb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasioci KOSSP Zagreb

Ekipa spasilačkih pasa KOSSP Zagreb
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Bringsel i varijacije na temu

Go down 
+7
Suntya
Brynn
Bozena
Mirela
Tanja
Sara
elena
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty15/2/2011, 16:57

Anaaa wrote:
Ali Mirela nije li poanta da želimo imati psa koji ne odlazi predaleko od nas odnosno da nepotrebno ne pretražuje dio terena koji nije bio planiran Wink

Tako da ti psi koje kažeš da su "zaljepljeni" ja bi rekla da su bolje izrađeni Twisted Evil

Ma je, sve 5, al dopusti mi malo šale na vlastiti račun tongue

Mislim da me sigurno nitko nije krivo shvatio i da svi razumiju da ovo što si ti opisala, jest ideal kojem težimo Wink

I da ja znam biti lijena po tom pitanju silent
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5947
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty15/2/2011, 17:05

Mirela wrote:

Ma je, sve 5, al dopusti mi malo šale na vlastiti račun tongue

clown

Sorry osjetljiva sam na te teme pretjerane samostalnosti kao nečega pozitivnoga pa pušem i na hladno affraid
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty15/2/2011, 17:09

Anaaa wrote:
Mirela wrote:

Ma je, sve 5, al dopusti mi malo šale na vlastiti račun tongue

clown

Sorry osjetljiva sam na te teme pretjerane samostalnosti kao nečega pozitivnoga pa pušem i na hladno affraid

Sve u redu.

Mislim da je već i vrapcima na grani jasno da se meni prvoj sigurno ne sviđaju presamostalni psi.

Meni je Gunna prvih godina (a ponekad i poslije toga) priuštila dobra, duuuuga trčanja zbog toga i umalo puno puta izazvala predinfarktno stanje What a Face

Svakako ne trebamo težiti tome da imamo psa koji ne zamijećuje svog vodiča i samo ide tamo gdje si je on zacrtao.

Niti psa koji svako malo pogledava.

Sredina je naravno, ona kojoj težimo.
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5771
Registration date : 2009-03-21

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty16/2/2011, 10:30

No da i na kraju se sve svodi na to da nam se mišljenja razlikuju s obzirom na to kakva smo iskustva i probleme imali sa svojim psom Laughing .

Božena, ja si točno mogu zamisliti Dexa da ga nervira bringsel dok trči, ali isto tako Rudija uopće ne vidim u toj priči. A s obzirom da mi se stalno ionako vraća u punom galopu, ne bih nikad znala što se događa da radimo recall. S druge strane, doživljavam ga kao psa koji bi veselo primao bringsel u usta i nosio mi ga natrag i, na temelju dosadašnjih iskustava s njim, sumnjam da bi mi izrada refleksa uzimanja bringsela oduzimala toliko vremena. A način na koji si opisala da bi radila recall Rudiju mislim ne bi bio baš zanimljiv. Ana i Mirela ne vole samostalne pse, a ja bih dala sve na svijetu da imam psa koji može 5 minuta tražiti, a da mi se ne vraća. Dobim živčani slom svaki put kad vidim Rudija da mi u punom trku dolazi natrag ili da negdje iz šume pogledava gdje sam...

Sto ljudi sto ćudi... I još na kvadrat kad u sliku ubacite i pseći dio tima Laughing .
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5955
Registration date : 2009-03-11

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty16/2/2011, 11:02

Tanja wrote:
Sto ljudi sto ćudi... .

Sto raznih pasa "kreira" sto raznih ćudi vodiča Smile Jer sva naša razmišljanja po tom pitanju jesu usko vezana uz iskustva koje imamo sa svojim psima.

Budući da ne postoji metoda koja ne nosi izvjesne probleme u radu, onda je zapravo pravo pitanje: kako što ranije prepoznati koji tip psa imamo pa da mu se što bolje prilagodimo? Pa da ne prođe 4 godine da shvatim: kako sam bila tako glupa... Question

Back to top Go down
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5947
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty16/2/2011, 11:23

Tanja da imaš psa koji traži 5 minuta bez vraćanja do tebe sumnjam da bi na ispitu dobila 190 bodova kao što si dobila zadnji put Wink

Ma da definitivno svatko od nas ima takav stav prema školovanju kakav je dobio najviše prema iskustvu sa svojim psom. Zato je super da na ovakvim mjestima možemo izmjeniti iskustva i staviti "bubu u uho" koje ćemo se sjetiti ako sa svojim sljedećim psom ili sa nekim treningašom prepoznamo da mu metoda koju mi prakticiramo ne odgovara.
Back to top Go down
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5955
Registration date : 2009-03-11

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty16/2/2011, 11:54

Ali, mogu li još malo čuti vaša razmišljanja o bringselu, radi mojeg peace of mind bounce . Naime, zanima me samo jedna stvar, a to je: zašto bi pas trebao otići do markiranta da bi tamo uzeo bringsel koji mu visi oko vrata?

Naime, kod lajanja mi je jasno (lajem lajem lajem, pa dobijem nagradu) i kod "moje verzije" recalla (provjeravanje dal će dobiti nagradu ili neće) zašto pas ima potrebu otići do markiranta.

Ali zašto bi to imao sa bringselom scratch refleks uzimanja ili nošenje, ili veselje u donošenju ni meni nije problem u tom školovanju. Ali zašto bi on htio otići do markiranta da bi brigseliranje od te točke radio? Trenutačno mi se čine dvije moguće perspektive:
1. osim učenja kako uzeti brigsel kod kuće, bringsel radim samo i jako dugo sa stranom osobom tako da taj refleks uzimanja se najprije i jedino poveže sa stranom osobom i ničim više.
2. zamislim markiranta poput čunjića kod kojeg treba uzesti bringsel u usta i donijeti ga da bi dobio nagradu. U tom slučaju pas nema nikakvu potrebu ili refleks potezanja za mirisom strane osobe radi ničeg drugog osim spoznaje da uzimanje i donošenje brigsela u određenim situacijama sa stranim osobama će biti za njega u konačnici nagrađujuće.

Koje je vaše viđenje?
Back to top Go down
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5771
Registration date : 2009-03-21

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty16/2/2011, 12:13

Anaaa wrote:
Tanja da imaš psa koji traži 5 minuta bez vraćanja do tebe sumnjam da bi na ispitu dobila 190 bodova kao što si dobila zadnji put Wink

Iskreno, radije bih imala psa kojeg češće moram dozivati, ali koji je strašno uporan u pronalasku, nego da imam psa koji sumanuto radi reviranje... radi reviranja Rolling Eyes .

Božena wrote:
Ali zašto bi on htio otići do markiranta da bi brigseliranje od te točke radio?

Vidim da koliko ja imam problema s probavljanjem recalla, toliko ti teško probavljaš bringsel Laughing . Kod bringsel metode ja markiranta u šumi doživljavam isključivo kao izvor mirisa (poput loptice, predmeta i sl.) i nije mi nužno da između psa i njega postoji neka interakcija. A ako pas bez ikakve dileme i konflikta može shvatiti razne načine na koje se označava miris (u bilo kojem vidu rada, ne samo u spasiocima), onda ne vidim razlog zašto bi mu sad od jednom neki problem bio vodiču označiti pronalazak mirisa uzimanjem bringsela u usta.

Inače, čini mi se da je mali pas još premali da bih mogla zaključiti što da s njim radim...
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty16/2/2011, 13:31

Tanja wrote:
Anaaa wrote:
Tanja da imaš psa koji traži 5 minuta bez vraćanja do tebe sumnjam da bi na ispitu dobila 190 bodova kao što si dobila zadnji put Wink

Iskreno, radije bih imala psa kojeg češće moram dozivati, ali koji je strašno uporan u pronalasku, nego da imam psa koji sumanuto radi reviranje... radi reviranja Rolling Eyes .


Ma, zato je sredina najbolja. Iako se fest moramo potruditi da je dobijemo. Pitanje je što je teže: pridobiti u nju previše samostalnog psa (raznim vježbama usmjerljivosti) ili onog koji revira (raznim vježbama samostalnosti).
Totalno razumijem da te iznervira Rudi koji stalno od tebe traži nešto ali zato kad Rudi napravi, rasturi i to je milina za gledanje i onda dobiješ 190 bodova na koje mi kažemo: VAU, bravo sunny

Ja imam drugu opciju psa i užasno sam puno bodova znala izgubiti na toj prevelikoj samostalnosti. Ili npr. 5 minuta ne čujem niti vidim ni p od psa i to što je zovem nimalo je ne smeta jer je ona u svojoj misiji gdje je ja nimalo ne zanimam, moje postojanje je nebitno.
Tih 5 minuta u tim situacijama je čitava vječnost gdje sam ja znala stajati kao tutlek i na pitanje suca gdje je pas samo bih lagano odmahnula glavom.
Nikad neću zaboraviti primjer iz Mađarske gdje sam je čekala na putu, a ona je nakon dugih nekoliko minuta odjednom izniknula sa sasvim druge strane. MI smo je gledali u nevjerici jer da bi došla s te strane, morala je prijeći zbiiiiilja dugi put i proći prilikom toga kroz maltene susjednu šumu.
A bodovi su pljuštali prema dolje kao ludi.

Tak da, samostalnost obavezno, ali do određene granice.
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5955
Registration date : 2009-03-11

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty16/2/2011, 17:02

Tanjo, vidim da ćemo imati o čemu pričati do Pule Wink

A našla sam ovaj link za ono što bi ja pod varijantu 1 (prije navedenu) stavila:
https://www.youtube.com/watch?v=6AmOdKk_SPM&feature=related

I možda bi mogli jednom pozvati nekog da nam održi seminar tko je radio bringsel (ne teoretičara poput nas Smile ) i po mogućnosti da je radio u grupi gdje više pasa radi na bringsel.
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty16/2/2011, 17:09

Bozena wrote:
Tanjo, vidim da ćemo imati o čemu pričati do Pule Wink

A našla sam ovaj link za ono što bi ja pod varijantu 1 (prije navedenu) stavila:
https://www.youtube.com/watch?v=6AmOdKk_SPM&feature=related

I možda bi mogli jednom pozvati nekog da nam održi seminar tko je radio bringsel (ne teoretičara poput nas Smile ) i po mogućnosti da je radio u grupi gdje više pasa radi na bringsel.

Hvala za link Božena, super je!

Ja sam totalno za taj seminar. Budući da je pitanje da li će Gunna moći dalje izlaziti na ispite zbog svega s nogom, mislim da bih nakon takvog seminara čak pokušala s njom pretrenirati je na Bringsel. To bi mi bilo više da sama naučim metodu, a nije mi pressing zbog ispita tako da bih punim plućima uživala u učenju nove metode :-)
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Anaaa
Dođi da te čiko spasi
Anaaa


Number of posts : 362
Points : 5947
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty16/2/2011, 21:06

Mirela čitaš mi misli Shocked

I ja sam si razmišljala kako zbog Moninog zdravlja teško da ću moći nabiti kondiciju takvu da joj lajanje u šumi bude savršeno čini mi se prelazak na Bringsel sasvim privlačan cyclops
A ako s tim još dobijem neko novo iskustvo super!

Seminar je super ideja, probat ću saznati ima li u Austriji ili nekoj bližoj zemlji osoba koja bi nam došla održati seminar za rad sa bringselom (a koja je totalni zaljubljenik u tu metodu pa da nas sama želi preobratiti) tako da stvarno ne otkrivamo toplu vodu i radimo nepotrebne greške (iako vidim da kada bi se skupili da bi dobili savršeno razrađenu strategiju utreniravanja psa na bringsel lol! ).

Meni osobno ne čini se to kao nešto preteško, složila bi se Boženinom prvom točkom objašnjenja zašto bi pas uzimao bringsel no još bi dodala na kraju i važnost da od markiranta na kraju dobije nagradu (igračku ili hranu). Psima koji ne doživljavaju strane osobe (npr. psima početnicima a ne onima koji već rade pouzano na neku dr. metodu) možda bi počela sa time da prvo markirant treba postati interesantan jer psu daje nagradu bez očekivanja nekog drugog ponašanja označavanja pronalaska. Npr. tako započinjemo i kod učenja pasa na označavanje pronalaska blajavanjem. Neko vrijeme psi samo trče do markiranta od kojeg odmah dobiju nagradu. Tek kada smo sigurni da pas tu vježbu veselo radi ubacujemo sljedeći korak, očekujemo da pas nešto napravi pa da dobije nagradu.

U svakom slučaju ne bi u školovanju markiranta psu predstavljala kao "čunjić", voljela bi da pas ipak osjeti neku ugodu u blizini markiranta prije nego što bi kretala u izradu bilo koje metode označavanja.
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty16/2/2011, 23:44

He-he Ane, viš kak ti i ja slično funkcioniramo :-)

Onda je dogovor pao :-)
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5955
Registration date : 2009-03-11

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 10:35

Možda krenuti od ovog linka kojeg sam stavila, saznati ime te osobe koja je držala seminar pa možda i ona može nekoga preporučiti, ako se sama nalazi jako daleko.

I da stavim bubu u uho... usput pitati potencijalne kandidate za seminar bili znali što reći i po pitanju recallinga Wink
Back to top Go down
Brynn
Okorjeli Spasioc
Brynn


Number of posts : 291
Age : 35
Lokacija : usually in my dreams...
Points : 5846
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 10:36

A ne ne ne ne ne ne.
Lijepo se vas dvije ispričajte sada tu na forumu.
Inače ćemo vidjet kako se ide autostopom do Pule. geek geek geek geek geek
Back to top Go down
Sara
Dođi da te čiko spasi
Sara


Number of posts : 384
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Points : 5950
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 11:45

Jupi! Seminar cheers !

Sad kad malo prevrtim naš zadnji ispit, vidim da je Myf naslutila preokret u KOSSpovskim redovima i pokazala mi koji bi ona super talent za bringsel bila. Došla do markiranta (zalajala - ali srećom jedva primjetno Razz ) i zgrabila granu koju je krenula meni nositi. No, kad bude imala bringsel oko vrata zgrabit će naravno njega. I što da vam kažem - naše vrijeme tek dolazi rendeer .
Back to top Go down
http://www.bordercollie.hr
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 12:37

Bozena wrote:
Možda krenuti od ovog linka kojeg sam stavila, saznati ime te osobe koja je držala seminar pa možda i ona može nekoga preporučiti, ako se sama nalazi jako daleko.

I da stavim bubu u uho... usput pitati potencijalne kandidate za seminar bili znali što reći i po pitanju recallinga Wink

he-he, čitaš mi misli, ja bi zapravo recalling ali nekak zbog noge računam na onaj 10m povodnik kod Bringsela pa da psetance ne trči koliko bi ona htjela Cool
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 12:38

Sara wrote:
Jupi! Seminar cheers !

Sad kad malo prevrtim naš zadnji ispit, vidim da je Myf naslutila preokret u KOSSpovskim redovima i pokazala mi koji bi ona super talent za bringsel bila. Došla do markiranta (zalajala - ali srećom jedva primjetno Razz ) i zgrabila granu koju je krenula meni nositi. No, kad bude imala bringsel oko vrata zgrabit će naravno njega. I što da vam kažem - naše vrijeme tek dolazi rendeer .

Saro, give me 5 Exclamation rabbit
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Tanja
Okorjeli Spasioc



Number of posts : 201
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Points : 5771
Registration date : 2009-03-21

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 13:42

Vidim da vas još uvijek malo pere romantika oko toga da bi htjeli da su vašim psima markiranti bitni Wink . A evo onda i jedan filmić sa lovačkim psom koji je treniran da u šumi pronalazi jelene, ranjene ili mrtve, i da svoj pronalazak vlasniku označi hvatanjem bringsela. Ja u psećem umu ne vidim razliku između pronalaska čovjeka, loptice, eksploziva ili jelena u šumi... Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=VwTdeS5vrpw&feature=related

Na ovom Boženinom filmiću se može vidjeti samo ova početna faza motivacije, koja mi ni nije bila upitna. Mene bi najviše zanimalo da vidim filmić na kojem je prikazana faza kako pas počne kužiti samostalno uzimanje bringsela.
Back to top Go down
http://www.conmaige.hr
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5955
Registration date : 2009-03-11

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 15:22

Tanja wrote:
A evo onda i jedan filmić sa lovačkim psom koji je treniran da u šumi pronalazi jelene, ranjene ili mrtve, i da svoj pronalazak vlasniku označi hvatanjem bringsela. Ja u psećem umu ne vidim razliku između pronalaska čovjeka, loptice, eksploziva ili jelena u šumi... Very Happy

Pronalazak je pronalazak, pa što god to bilo, istina.

No, start u radu sa psom, i to lovačkim, na ekploziv ili na jelena i nije baš isto budući da lovački pas "genetski" vuče prema jelenu i nije mu baš potrebno puno objajašnjavati zašto je to super. Onda već na urođeni lovni nagon oblikuješ kako bi ti htio da on dođe do ekpresije: lajanje, bringsel, polijeganje itd...

Eksploziv ili lopticu ili čovjeka moraš povezati s nekakvom vrijednošću za psa (koja će se manifestirati odmah kod mjesta pronalaska ili će postojati medijator između pronalaska i nagrade, kao što je bringsel) zbog koje bi pas uopće išao tražiti čovjeka, a ne jelena u toj istoj šumi.
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 16:32

Ja sam za seeeeeeeeminaaaaaaar!

Evo, Ana ti ćeš raditi bringsel, ja recall (na kratke udaljenosti) i imamo nakon toga sva iskustva, he-he Wink
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 18:38

Samo bih rekla da mi se ovaj Nizozemski bringsel čini jako nepraktičan jer sigurno udara psa po nogama. Ja si samo zamišljam ove brže ćukice kako jure i kako ih to lamata po nogama.
Ovaj Norveški (polukružni koji prati liniju ogrlice) mi je tu puno prihvatljiviji. Taj "samo" udara po njušci.

Khm... sad ti budi pametan What a Face
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
Bozena
Dođi da te čiko spasi
Bozena


Number of posts : 400
Points : 5955
Registration date : 2009-03-11

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 19:19

Vidjela sam na jednoj snimci, na (ja mislim danskom) borderu zuti norweski bringsel, i cool je izgledao. Istina, bio je to malo veci muzjak bordera Wink , no, nije izgledalo kao da ga lupa. Ali mislim da se oni proizvode u 2 velicine, manji i veci. No, davno sam gledala web tog proizvodaca pa nisam sigurna.
Back to top Go down
Mirela
Dođi da te čiko spasi
Mirela


Number of posts : 812
Points : 6426
Registration date : 2009-03-10

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 19:28

Bozena wrote:
Vidjela sam na jednoj snimci, na (ja mislim danskom) borderu zuti norweski bringsel, i cool je izgledao. Istina, bio je to malo veci muzjak bordera Wink , no, nije izgledalo kao da ga lupa. Ali mislim da se oni proizvode u 2 velicine, manji i veci. No, davno sam gledala web tog proizvodaca pa nisam sigurna.
Meni bi definitivno odgovarao manji bounce
Back to top Go down
http://www.ljubimac.com/
petrač
Okorjeli Spasioc
petrač


Number of posts : 232
Points : 5786
Registration date : 2009-03-11

Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty17/2/2011, 20:45

https://www.youtube.com/watch?v=vaJeZP50oD4&NR=1
Bozo jel to ta sminka?

ajde curke, vec ste ufurane u to pa mi objasnite zasto zove psa nakon 3 sekunde?

hehehehhe i tak cete izgledati kada psa naucite na bringsel...smjesni cete trcati Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bringsel i varijacije na temu   Bringsel i varijacije na temu - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
Bringsel i varijacije na temu
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Spasioci KOSSP Zagreb :: Spasilački psi :: Rad sa psima-
Jump to: